7m


7m

hyundai

Hacısalihoğlu açıklama yaptı

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu Trabzonspor Kulübü'nün uzun süredir gündeminde olan, birkaç yönetim tarafından tartışılan ve ihtiyaç olduğu tespit edilen ara takım uygulamasının önemine değinerek, bu anlamda Karadenizspor'un büyük önem taşıdığını vurgula

Spor 28.08.2008, 10:48
Hacısalihoğlu açıklama yaptı

Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu Trabzonspor Kulübü'nün uzun süredir gündeminde olan, birkaç yönetim tarafından tartışılan ve ihtiyaç olduğu tespit edilen ara takım uygulamasının önemine değinerek, bu anlamda Karadenizspor'un büyük önem taşıdığını vurguladı.

Göreve geldikten sonra çeşitli kulüplerle bu konuda araştırmalar yapıldığına işaret eden Hacısalihoğlu, “Sonuç olarak Trabzon Değirmenderespor'la böyle birlikteliği daha uygun gördük. Daha sonra Sayın Fikret Yavuz ve yönetimi göreve geldiler. Trabzonspor'la ilişkili bir faaliyet sürdürülmeye karar verildi. Trabzonspor'un bu yılki transfer çalışmaları her sene tekrarlanması imkanları göz önüne alındığında çok mümkün değildir. Bu nedenle diğer kulüplerde olduğu gibi bir ara takım ihtiyacı kaçınılmazdı. PAF ve A takım arasındaki zinciri tamamlamak için de bu uygulama gerekliydi” ifadesini kullandı.

PAF takımdan ayrılan 17 yaşındaki futbolcunun A takım seviyesine ulaşamadığı için Trabzonspor'dan koptuğuna değinen Asbaşkan Hacısalihoğlu, “Biz de bu sorunu ara takım yöntemiyle çözdük. Trabzonspor'un amacı ilimizdeki ve bölgemizdeki takımlarla asla rekabet etmek değildir. Aksine geçmişte olduğundan daha fazla ilişkili ve yardımcı olmaktır. Karadenizspor bir üst lige çıkarsa Trabzonspor transferlerinin büyük kısmını bu takıma yapacak. Gerek bölgemizden gerek Türkiye'den gerekse de yurt dışından oyuncu alabiliriz. Birkaç yıl içerisinde gerekli görülen oyuncular Trabzonspor'a, kadroda düşünülmeyen futbolcular da bölge takımlarına adil bir şekilde verilecektir. Sonuç olarak bölge takımlarına çok daha üst düzeyde oyuncu katma imkanı olacak” dedi.

Yeni kurulan bir takım olan Karadenizspor'da bazı eksiklikler yaşanmasının doğal olduğunu belirten Hacısalihoğlu, “Bu eksikliklerin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak. Yönetimde yer alan arkadaşların bir çoğu Trabzonspor'da ve bölge takımlarında yöneticilik yapmış isimler. Ligi biliyorlar. Başarılı olacaklarına inanıyorum. Teknik heyet de aynı şekilde” diye konuştu.

Trabzon Karadenizspor Başkanı Fikret Yavuz ise göreve geldikten sonra yaptıkları icraatlara değinerek, “Seçimden hemen sonra tüzük değişikliği yaparak anonim şirketi kurduk. Hızlı ve yoğun bir tempoyla çalışarak ileride Trabzonspor'da oynayabilecek kapasitede oyuncuları bünyemize kattık. İyi bir ekip oluşturduğumuza inanıyorum. Önümüzdeki sezondan itibaren oyuncu arayışlarımızı derinleştireceğiz. Amacımız bir üst lige çıkabilmek ve Trabzonspor'a nitelikli oyuncular kazandırmaktır. Bunu iyi futbol oynayarak gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun dışında Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri içerisinde bir tesis yapıyoruz. Bu tesis konaklamak için değil antrenmanların burada olacağı dönemlerde kullanmak amacıyla inşa ediliyor. Ayrıca takım otobüsünü de yeniledik” değerlendirmesinde bulunu.

Yavuz, ligin ilk haftasında Pazar günü saat 17.00'de Akçaabat Fatih Stadı'nda oynanacak olan Karsspor maçına tüm taraftarları davet etti.

Selahattin AYDINLI


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@