7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Hacıosmanoğlu: Ne zaman ortam gerildiyse...

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu maç sonrası açıklamalarda bulundu.Başkan Hacıosmanoğlu "hafta başından beri biz Trabzon’da ne zaman gerginlik olduğu zamanda bundan biz faydalanmıyoruz zarar alıyoruz hep sağduyulu açıklamalar yaptık. Önceki yılla

Spor 11.03.2014, 00:33
Hacıosmanoğlu: Ne zaman ortam gerildiyse...

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Başkan Hacıosmanoğlu "hafta başından beri biz Trabzon’da ne zaman gerginlik olduğu zamanda bundan biz faydalanmıyoruz zarar alıyoruz hep sağduyulu açıklamalar yaptık. Önceki yıllara baktığınız zamanda ne zaman ortam gerildiyse bundan Trabzonspor zarar gördü. Biz gerek taraftarımızla gerek camiayla gerek basın yoluyla ortamı hep normal tutup sahada futbolun oynanmasını istedik. Oyuncu kardeşlerimize de aynı şeyleri söyledik. Onları da buradan tebrik ediyorum. Maça iyi başladılar güzel futbol oynuyordular. Bize yakışmayan şeyler oldu.

Biz seyircimizin takımı desteklemesini istiyorduk. Takımı destekleseydik şimdi Fenerbahçe galibiyeti ile buradan ayrılıyor olurduk. Üzgünüz bunların yaşanmaması gerekiyordu. Trabzonspor’un bu şekilde anılmaması gerekiyor. Trabzon şehri medeni bir şehirdir dedik ama ne yazık ki yıllara dayalı Türk futbolundaki adaletsizliğin tetiklediği, saha içindeki provakasyonları da dikkate aldığınız da bunların hiç biri mazeret değil. Bu yaşananlara mazeret üretmemek gerekiyor.  Daha dikkatli olmalıydık. Eğer taraftarlarımız sahada takımlarını destekleseydi, bugün burada ne misafir gelen takım, ne Türk futbolu Trabzon şehrini bu şekilde konuşmazdı.

Tekrar söylüyorum üzgünüz ama sonuçta konuyla ilgili daha detaylı bir basın toplantısı yapıp kamuoyunu daha aydınlatıcı şekilde bilgilendireceğiz. Ama tekrar söylüyorum futbolu bu noktaya getirenlerde bundan ders alsın. Bizim taraftarımız da bundan ders alsın bu kulüp kolay var olmadı. Çok emek sarf eden insanlar var bu kulübün buraya gelmesinde. Bu şehir önemli bir şehir, bu şehrin insanları da önemli insanlar. Bunlar bize yakışmıyor ama söyleyecek çok şey de yok. Tekrar sizlerin huzurunda oyuncuları tebrik ediyorum. Günlerdir onlarla beraberdik. Sahada mücadele edip Trabzonspor’un haklı bir galibiyet  alıp Trabzonspor sevdalılarını sevindirmelerin istiyorduk ama ne yazik ki kendi hatalarımızdan kendi yanlışlarımızdan oyuncularımızın sahada sergileyeceği futbolu sergilemesine müsaade etmedik.

Bir gazetecinin, “Yönetim kurulu üyesi Sebahattin Çakıroğlu sizi istifaya davet etti” şeklindeki sözleri üzerine şunları söyledi:

“Şimdi burası bunun yeri değil. Sizin kanalınızda yorum yapanlarda Türkiye’de yorum yaparken adam gibi yorum yapsınlar. Sadece bu şehrin sorunu değil bu, Türk futbolunun sorunu. Türk futbolundaki çirkinlikleri temizlemezseniz, pisliğin üzerine oturursanız insanları da doldurursunuz. Dolan insanlarda bir yerde patlayacaklardır. Evet bizim taraftarımızın burada sahada maçını kazanması lazımdı. Biz onların haklarını savunuyoruz. Türkiye’de düzelmeyen adaleti elin oğlu düzeltecektir diyoruz. Bir hafta önce de açıklama yaptım kupa yola çıktı diye. Bunun bedelini bu adaletsizliği düzeltmeyenler ödeyecektir. Trabzonspor’un emeğini çalanları, onlara ceza vermeyenlerin, onları koruyup kollamayanlara sizin bağlı olduğunuz yurt dışındaki kurumlar gerekli cezaları verecektir.

 


Yorumlar (13)
altan yıldız 8 yıl önce
artık bı dakıka bıle durma daha fazla terbıyesızlık etmeyın bu taraftar sıze dönecek sıra sende derhal olağan kongre kararı al vede git bı daha gelmemek şartıyla anladınmı ıbo
AHMED KARAKAYA 8 yıl önce
böyle taraftara böyle hacıosman .....size fazla bile !
Yalçın Atabey 8 yıl önce
volkandır volkan. kedidir kedi.
Yalçın Atabey 8 yıl önce
fener trabzonda kalabilir. biz düşmanımızı bile iyi ağırlarız. bunu diyen adama güvenip inine gidilir mi.
ziyaorhan 8 yıl önce
Bu taraftara bu baskan reva goruldu Allah tarafindan ki sanirim da cuk oturdu yerine cunku korler sagirlar birbirini agirlar son soz de akilsiz taraftarima:Sizden adam olmaz iddaa at yarisi sizi paklar
FİKRET KABADAYI 8 yıl önce
Takıma taraftara trabzon a her türlü rezilliği yaşattın.eserinle övünebilirsin."
coşkun kaynar 8 yıl önce
sayjn Trabzonspor yetkilileri;

şu takıma kupayı alacağımdan başka ne verdiniz. demeçlerinizle seyirciyi doldurdunuz. şimdi de patlattınız. sakın seyirciye suçu yüklemeye kalkmayın tek suçlu var o da yönetimin başıdır.
ibrahim halil 8 yıl önce
Sen gidip Hakkını hırsızdan ararsan, Benden alsın ona versin dersen, hak sahibi, mağdur olan vatandaşta hakkını gayri yasal yollardan elde etmeye kalkar. demekki senin çapın yetmedi hacıosman. derhal, en kısa zamanda git, biat ettiğin hırsızlara hizmet et.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@