7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Hacıosmanoğlu: İnfantino bizim beklediğimiz...

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino’nun “Fenerbahçe’nin şike davası sürecinin UEFA için sona erdiği, Yargıtay kararını ise inceleyecekleri” yönündeki açıklamalarıyla ilgili olarak “İnfantino’nun açıklama

Spor 27.03.2014, 12:39
Hacıosmanoğlu: İnfantino bizim beklediğimiz...

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino’nun “Fenerbahçe’nin şike davası sürecinin UEFA için sona erdiği, Yargıtay kararını ise inceleyecekleri” yönündeki açıklamalarıyla ilgili olarak “İnfantino’nun açıklamalarını doğru okumak lazım. Fenerbahçeliler kendi açısından okuyorlar. Bizim beklediğimiz paralelde bir açıklama yapmıştır” dedi.

Infantino’nun “Hacıosmanoğlu'nun UEFA Disiplin Kurulu'nun değil, Trabzonspor Kulübü'nün başkanı olduğunu” yönündeki açıklamalar ile ilgili olarak ise Hacıosmanoğlu “Doğru söylemiş” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Hacıosmanoğlu “İnfantino’nun açıklamalarını doğru okumak lazım. Fenerbahçeliler kendi açısından okuyorlar. Bizim beklediğimiz paralelde bir açıklama yapmıştır. Fenerbahçe‘ye 2 maç ceza verdiklerini, Beşiktaş’a da 1 maç ceza verdiklerini, diğer kısımlarla ilgili ise incelemenin devam ettiğini söylüyor. ‘Yerel Federasyonu (TFF) bizim uyguladığımız kuralları uygulamaz ise gereğini yaparız’ diyor. Şimdi bununla ilgili süreç yaşanıyor” diye konuştu.

“Benimle ilgili de söylediği de doğrudur” diyen Hacıosmanoğlu “Ben UEFA Disiplin Kurulu başkanı değilim, Trabzonsopr kulüp başkanıyım. Infantino açıklamasında şunu da belirtiyor. ‘Bizim uyguladığımız kuralları yerel federasyon da uygulamak zorunda. Eğer uygulamaz ise gereğini yaparız’ açıklamaları var. UEFA zaten Fenerbahçe’ye ve Beşiktaş’a ceza vererek bunu gösterdi. Bu cezaların da Türkiye’de uygulanması lazım. Ancak bunu böyle okumuyorlar” şeklinde konuştu.

Öte yandan İbrahim Hacıosmanoğlu saat 14.30’da Türkiye Futbol Federasyonu’na giderek Tahkim Kurulu’na son Fenerbahçe maçı ile ilgili kendilerini verilen 6 maçlık ceza ile ilgili itirazda bulunacaklarını sözlerine ekledi.


Yorumlar (3)
erkan keleş 8 yıl önce
başkanda düşünce güzel hareketler olumsuz.ne içtiysen aynısından bende istiyorum baksana herşey toz pembe :(
Hüseyin Karagöz 8 yıl önce
: UEFA-CAS ŞAMPİYON Trabzonspordur demiştir...Gerekli cezayı Aziz ve ekibine kesmiştir.Hatta TFFde bazı şahıslara ceza vermiştir.Kupa Fenerbahçede değil...Kupa AKPnin atadığı TFFde...Kupa mitingine katıldığın Recep Tayyip Erdoğanda....RÜŞVET,YOLSUZLUK siyaseti ŞİKE,TEŞVİKİ aklayamaz...Hacıosmanoğlu...UEFA CAS SÜRECİ BİTTİ...Adamlar suçlu bulduk cezayı kestik diyor..Aç gözlerini...AKP yandaşlığı kör etmiş sizi...Recep Tayyipte Aziz Yıldırımda paralel paralel deyip duruyor..UEFA-CAS paralel mi?..Ses kayıtları,tapeler,görüntüler paralel mi?...UEFA-CAS SÜRECİ BİTTİ.AKP İLE TFFSİ GİDENE KADAR UNUTUN O ŞAMPİYONLUĞUN KUPASINI...Trabzon halkını kandırma KAZLIÇEŞMELİ HACIOSMANOĞLU..
Ergün Özşahin 8 yıl önce
UEFA'nın aldığı kararların 10 no'lu olanı kesinlikle kulüplere ceza verilmesini düzenlemiş ki; TFF'nin bundan kaçarı yoktur, Sn. Başkan bu noktada doğru tespitlerde bulunmuştur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@