kebir reklamı

Hacıosmanoğlu "Eğer Malouda olmasaydı..."

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'un başarıya gittiği noktada bizim de hoca konusunda arayışa gidecek bir halimiz yok" dedi. Bordo-mavili takımın ligdeki konumunun kendilerine yakışmadığını belirten Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti: "

Hacıosmanoğlu

banner197
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'un başarıya gittiği noktada bizim de hoca konusunda arayışa gidecek bir halimiz yok" dedi.
 
Bordo-mavili takımın ligdeki konumunun kendilerine yakışmadığını belirten Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:
 
"Bunda hakem hatalarının etkisi var, kendi basiretsizliğimizin etkisi var, şanssızlığımızın etkisi var. Kazandığımız maçları verdiğimiz dönemler de oldu. Çok geriye dönmek istemiyorum, son oynadığımız Kasımpaşa, Elazığspor ve Eskişehirspor maçlarını galibiyetle bitirmiş olsaydık 55 puanımız olacaktı. Şu kötü ligde ikinci olup da Şampiyonlar Ligi'ne gidememek çok üzücü. Avrupa'ya gitmek istiyor Trabzonspor ama bir taraftan da üzülüyoruz. Kaybedilen puanların neticesinde olmamız gereken yerde değiliz. Son haftalarda aldığımız sonuçlar mutlu ediyor bizi ama Trabzonspor'un bulunduğu yere baktığımız zaman 'başarılıyız ve mutluyuz' demek çok doğru olmaz."
 
Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Teknik Sorumlusu Hami Mandıralı'nın, bordo-mavili kulübün bünyesinde çalıştığını belirterek, şöyle devam etti:
 
"Hami hocayı Trabzonspor hocası biz yaptık, o da kendisini her geçen gün kanıtlıyor. Biz de onun başarılı olmasını istiyoruz. Onun başarılı olması demek Trabzonspor'un başarılı olması demek. Trabzonspor'un başarıya gittiği noktada bizim de hoca konusunda arayışa gidecek bir halimiz yok. Kadroda eksiklik var, bunların ne olduğunu biliyoruz. Trabzonspor olarak seneye şampiyonluğa oynayacağız ve bunun çalışmalarını hem teknik ekip hem de yönetim olarak yapıyoruz. Trabzonspor'u layık olduğu yarışın içerisinde ve seyircisine zevk veren futbolu oynayan bir takımı sahada görmek istiyoruz. Yeni sezonda Trabzonspor'u eksiklerini tamamlayıp önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayan bir takım haline getirmek istiyoruz. Biz Trabzonspor'u nasıl başarıya taşırız, sevdalılarına nasıl layık olarak mücadele eder onu düşünüyoruz. 9 ay oldu, 9 ayda bu imkansızlıklarla ve şanssız kaybettiğimiz puanlarla bugün buradayız."
 
- "Burada koltuk meraklıları var"
 
[PAGE]
 
 "Burada koltuk meraklıları var"
 
Genel kurul ile ilgili olarak Yargıtay'dan bir karar gelmesi halinde bunu uygulayacaklarını vurgulayan Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Allah yardım etti Avrupa'da üst sıralara çıktık, Juventus çıkmasaydı üst basamaklara doğru giderdik. Bu ligde kazanmamız gereken 3 maçı da kazansaydık ikinci durumda olacaktık. O zaman kimse size bir şey diyebilir mi? Trabzonspor taraftarı şampiyonluk bekliyor. Bizim de bir şansımız var. Bu kulüpte 5 sene Sadri Şener'e tahammül edenler, bize de tahammül etsinler, biz zaten başaramadığımız zaman burada durmayacağız. Hedefimiz önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmak. Eğer önümüzdeki sezonun aralık ayına kadar şampiyonluğun en iddialı takımları arasında değilsek demek ki biz hedefimize gidemiyoruz Trabzonspor başkanlık koltuğunu meşgul etme gibi bir lüksümüz yok bizim. Burada koltuk meraklıları var. 'Trabzonspor hep bizim olsun, biz yönetelim' zihniyetinde olan insanlardan değiliz. Trabzonspor'a zarar verdiğimizi hissettiğimiz an o koltuklardan ayrılmasını biliyoruz."
 
Eğer Malouda olmasaydı... 
 
 
[PAGE]
 
- "Malouda olmasaydı Bosingwa da gelmezdi"
 
Hacıosmanoğlu, Hami Mandıralı'nın kararlarına karışma gibi bir durumun söz konusu olmayacağını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Biz bu kulübün başkanı olarak Trabzonspor'un menfaatlerini düşünmek zorundayız. Onur'un 'serbest kalır' maddesi vardı, kaldırdık. Onur dünyada iyi kazanan kaleciler arasında ilk 5'e veya 10'a mı girer onu bilmiyorum. Eğer siz 'şampiyonluğa oynayacağım' diyorsanız elinizdeki değerleri korursunuz. 'Ben bu işin ticaretini yapacağım' diyorsanız oyuncuları satarsınız. Olcan'ın bir yıl daha sözleşmesi var, sezon bittiği zaman oturur konuşuruz, şartlarda uyuşursak anlaşırız. 
 
Malouda dünya çapında bir marka, bunu kimse inkar edemez. Ben çok oyuncu gördüm. Karakter olarak ender rastlayacağımız insanlardan biri. Trabzonspor menfaatini en üst seviyede düşünenlerden biri. Bazen 'İstanbul'a götürün eğlendirin' diyorum, Malouda 'beni dağlara çıkarın' diyor. Takım içinde bazı sıkıntıları oldu. Malouda'nın istatistikleri ortada, Bosingwa da takıma önemli katkı sağlıyor. Malouda olmasaydı Bosingwa da gelmezdi. Malouda'yı rencide eder gönderirsen başka oyuncu almaya kalktığınızda ilk soracağı Malouda'dır. 'Trabzonspor'da kalmak istiyorum, faydalı olmak istiyorum' dedi. Bize sahada çok şey verecek bir arkadaşımız. Malouda'yı aralarına alıp bir bütün olarak mücadele ederlerse takıma çok büyük katkıları olacağına inanıyorum."
 
"BEŞİKTAŞ BAŞKANI FENERBAHÇE BAŞKANI İLE...
 
[PAGE]
 
 
"BEŞİKTAŞ BAŞKANI FENERBAHÇE BAŞKANI İLE MÜŞTEREK YAPIDA"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı da eleştiren İbrahim Hacıosmanoğlu, bu konuda şöyle konuştu: 

"Fikret Orman ile frekanslarımız uyuşmuyor. Son yaptığı açıklamalarda Fenerbahçe başkanıyla ne kadar müşterek yapıda olduğunu ortaya koydu. Öyle centilmenlik gösterisi yok. Siz küme düşmesi gereken takıma, (Cezasını kaldırın da şampiyonluğunu kutlasın) diyorsunuz. Beşiktaş camiasının başındaki bir başkana yakışmaz. Toplum onu farklı algılıyor. Birçok Beşiktaşlı da doğru bulmuyor. Onun dışında bizim hiç bir kulüp ile problemimiz yok. Tam aksine, (Daha iyi nasıl oluruz, onlara daha iyi abilik nasıl yaparız) diye düşünüyor, bu konuda elimizden geleni yapıyoruz."

"YARGITAY SEÇİM KARARI ALIRSA BUNU UYGULAYACAĞIZ"

Yargıtay’da bulunan Trabzonspor’un son seçimli genel kurulunun iptaline ilişkin davayla da ilgili konuşan Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Yargıtay'dan bir karar gelmesi halinde bunu uygulayacağız. Şu anda bizim seçim kararı almamızı gerektirecek bir durum yok. Seçim isteyenler, (Bu kulüp orta sıralarda mücadele etsin iflas etmesin) diyen insanlar. Allah yardım etti Avrupa'da üst sıralara çıktık. Juventus çıkmasaydı, üst basamaklara doğru giderdik. Bu ligde kazanmamız gereken 3 maçı da kazansaydık 2'nci durumda olacaktık. O zaman kimse size birşey diyebilir mi? Trabzonspor taraftarı şampiyonluk bekliyor. Bizim de bir şansımız var. Bu kulüpte 5 sene Sadri Şener'e tahammül edenler, bize de tahammül etsinler. Biz zaten başaramadığımız zaman burada durmayacağız. Önümüzdeki sene şampiyonluğa oynayacak bir takım kurmak hedefindeyiz. Eğer önümüzdeki sezonun aralık ayına kadar şampiyonluğun en iddialı takımları arasında değilsek Trabzonspor başkanlık koltuğunu meşgul etme gibi bir lüksümüz olmaz. Burada koltuk meraklıları var. (Trabzonspor hep bizim olsun, biz yönetelim) zihniyetinde olan insanlardan değiliz. Trabzonspor'a zarar verdimizi hissettiğimiz an o koltuklardan ayrılmasını biliriz."

"ADALETSİZ FENER’İ SÖNDÜR" KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ
 
[PAGE]
 
"ADALETSİZ FENER’İ SÖNDÜR" KAMPANYASI BAŞLATACAĞIZ
Avrupa’da şike sürecinde yalnız olmadıklarını da ifade eden Başkan Hacıosmanoğlu, şöyle konuştu: 

"Sadece bu konu ile ilgili Avrupa kulüpleriyle bir toplantı yapacağız. Biz Avrupa'da yalnız değiliz. Fransa’da bir kulüp, (Fenerbahçe'yi neden düşürmüyorsunuz) diye müracaat etti. Yarın diğer kulüpler de baskı yapacaklar. Avrupa'da küme düşen çok önemli takımlar var. Onlar bile bunun isyanını yapıyor. Bu pisliği örten kim var ise bunun bedelini ödeyecekler. Herkesin bir hesabı var ise Allah'ın da bir hesabı var. (Adalete Fener Yak) kampanyası başlattılar, biz de (Adaletsiz Fener'i Söndür) kampanyası başlatacağız. Bizim de yapacağımız çok işler var. 500 bin imza toplamışlar. Anayasa Mahkemesi başkanı da randevu veriyor. Adil yargılama için verdiği dilekçeyi kabul ediyor. Hukuk adalete göre olmalı, güce göre değil. Genelkurmay başkanını içeri alıyorlar ama malum şahıs hala geziyor. Bu şahsın özelliği ne, anlayamadım. Zamanı geldiğinde bizim nasıl yürüyeceğimizi herkes görecek. Bağdat Caddesi’nde pazar günü insan yürütmek zor değil. Hava sıcak olduğu zaman da o caddede zaten 500 bin kişi olur. Bizim taraftarlarımız sabırlı olsunlar. Belki bu yürüyüşlere gerek kalmayacak. Bizim hem UEFA'da, hem de FIFA'daki yürüyüşümüz haklılığımızı ortaya çıkaracak. Biz yürüyüşümüzü iptal etmedik. Belki Avrupa'dan onları sevindirecek bir cevap gelecek. O zaman da eğlenmek için yürüyecekler protesto etmek için değil."
Haberlerinizi Haber61 Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdener IPEK - 3 yıl önce
S.ŞENER takımı lig şampiyonu,kupa şampiyonu yaptı.Şampiyonlar ligine gittik.Jajalı,Egemenli,Buraklı,Selçuklu kadro ts tarihinin eniyi kadrosuydu sen ne anlatıyorsun sen ne yaptın miting miting dolaşmak ve boş vaad dışında.Çok başarsızsın en kısa sürede yönetimden çekil bu iş seninişin değil müneccim olmaya gerek yok...S.ŞENER son dönemi hariç şikeyle mücadele edip takımı unuttukları son sene hariç en başarılı başkandır.Gerek proje anlamında gerekse saha sonuçları anlamında.1461 Trabzon projesi,Hesler,,şirketlerin birleşimi neticesinde ağırr ödemesş gereken temettü faizinden kurtardı takımı sen kime ne anlatıyorsun kısacası en kısa sürede olağanüstü genel kurlula gidin işi ehline teslime din.Mahmeke kararını beklemeyin...
Avatar
Erdener IPEK - 3 yıl önce
2 ayda kupa alacaktın,İstanbulda büyük yürüyüş yapacaktın,yönetim ilk günde fire verdi,forvet alacağım dedin milleti boş vaad dışında ne yaptın.Gerçek Taraftar BİRİLERİNİN PARALI ASKERİ OLANLAR DIŞINDA herkes neyin nasıl olduğunu gayet iyi görüyor ve biliyor.Bu görev sana çok büyük geldi senin işin değil.Trabzonspor hiç bir dönemde senin dönemindeki gibi siyasetin tam ortasına sokulmadı.Yazık etme daha fazla bu takıma tez elden mahkeme kararını beklemeden KONGRE...
Avatar
Erdener IPEK - 3 yıl önce
Müthiş başarılısın en son başarılarınız arasında eritip bitrdiğiniz takım olmaktan uzak 1461 TRABZON da küme düştü.Başarılarınızla ne kadar avunsak azdır.Yazık ,Trabzonsporumuz kimler tarafından yönetiliyor gerçekten yazık.Azcık Trabzonspor sevginiz birde vicdanınız varsa mahkeme kararını beklemeksizin acilen kongre kararı alıp Trabzonspor dan uzaklaşın yeter...
Avatar
erdem aksoy - 3 yıl önce
Bu adam ne diyor anlayan varmı.Bu adamı başkan seçen Trabzonspor delegesi kabahat sizin seneyede Trabzonspor kümeye düşürür hiçbir şey olmamış gibi çekip giderler .Bir defea vizyon yok kıraat yok başarı yok potansiyel yok para yok ne var bunlarda boş laf boş laf.
Avatar
AHMED KARAKAYA - 3 yıl önce
hacı sana yeni beste yapmışlar dinledinmi
Avatar
Ahmet Tabakoğlu - 3 yıl önce
Yazının 2. sayfasında "Sadri Şener'e 5 sene tahammül edenler" lafı nasıl bir terbiyesizliktir? Adam geldiği ilk sene şampiyonlukta yarıştırdı, 2. sene Türkiye kupasını kazandık 3. senesinde ŞAMPİYON olduk 4. ve 5. sezonlarında Şike süreci yüzünden yıpranmış takımımız toparlanamadı. SAdri ŞEner'in çok hataları olabilir ama bunu İHO'nun kendi yöneticilikte yaptıklarına baktığımızda söyleme hakkının olmadığını düşünüyorum!
Avatar
AHMED KARAKAYA - 3 yıl önce
Hacı sevinmelisin.. şu Trabzonspor seni öyle bir yere getirdiki,Sadri Şener'le kendini mukayese edebiliyorsun.keyfini çıkar Hacı.