Güneş'ten şok açıklamalar

Teknik direktörlük hayatını Güney Kore'nin FC Seul Takımı'nda sürdüren Milli Takımlar eski teknik direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile davasının sürdüğünü ve hakkını aramaya devam ettiğini belirterek "Dava devam ediyor. Davayı Avrup

Spor 08.11.2008, 11:11
Güneş'ten şok açıklamalar

Teknik direktörlük hayatını Güney Kore'nin FC Seul Takımı'nda sürdüren Milli Takımlar eski teknik direktörü Şenol Güneş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile davasının sürdüğünü ve hakkını aramaya devam ettiğini belirterek "Dava devam ediyor. Davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar götüreceğim" dedi.

Trabzon'da yayın yapan Kuzey Ekspres Gazetesi'ne açıklamalarda bulunan Güneş, TFF eski başkanlarından Haluk Ulusoy döneminde alacaklarından kaynaklanan davanın sürdüğünü söyledi. Kimseyle kavga etmediğini hakkını aradığını kaydeden Şenol Güneş "Ben kavga etmiyorum. Bugüne kadar da kimseyle kavga etmedim. Hakkımı arıyorum. Bana yapılan zülüm-işkence hiçbir Allah'ın kuluna yapılmadı. Haluk Ulusoy ve ekibi beni göreve davet etti. Bir anlaşma imzaladık. O anlaşmada her şey yazılı. Anlaşmayı ihlal ettiler, keyfi olarak uygulamadılar. Alacaklarımı vermediler. Ben bu konuyu Haluk Ulusoy ve Ata Aksu ile konuştum. Haluk Ulusoy'un babasının yanında konuştuk. Adalet Bakanı ile konuştum. Herkes bana 'haklısın' diyor. Hukukçular, baro 'senin hakkını yediler, sana hak ettiğini alacağını vermediler' diyor" şeklinde konuştu.
"Haluk Ulusoy Federasyonu'nun yıkılmasının bir nedeni de benim olayımdır. Allah onları çarptı" diyen Güneş, şunları söyledi:
"Doğru iş yapmadılar. Bir de Federasyonunun üzerine neden çok fazla gidildi, bunu cümle alem biliyor. Daha fazla konuşmak istemiyorum. Ne kadar alacağım konusunda da para telaffuz etmek istemiyorum. Dosya ortada mahkemeye gittim. Sözleşmenin son maddesinde 'anlaşmazlıklarda Tahkim Kurulu karar verir' maddesi var. Buna istinaden, mahkeme davayı reddetti. Bir üst mahkemeye gittim. Dava devam ediyor. Davayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar götüreceğim. Davanın Türkiye ile bir ilgisi yok. Benim muhatabım Futbol Federasyonu'dur. Bana yapılan haksızlıktır. Futbol Federasyonu benim ve futbolcu arkadaşlarımın sayesinde para kazanmış. Futbol Federasyonu'na devlet para vermiyor ki. Ben Türkiye'ye tarihinde bir dünya üçüncülüğü kazandıran teknik adamım. Benim başarılarım ortada. Sözleşmemde pirimler hariç 50 Bin YTL yazıyor. Bunun da yarısını verdiler. Ben buna itiraz ediyorum. Verilmeyen primlere itiraz ediyorum."

"BU DAVA KIZIMA VE DAMADIMA VASİYETİMDİR"
Güneş, bu dosyayı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar götüreceğini de ifade ederek "Futbol Federasyonu, insan hakkı ihlali yapmıştır. Benim davayı, Metin Yücesan takip ediyordu. Geçenlerde kızıma ve damadıma bir vasiyette bulundum. Allah'ın işi damadım avukat. Onlara dedim ki 'ben ölür giderim. Size vasiyetim bu davayı sonuna kadar takip edeceksiniz' Yaşatıyorlar mı insanı, zulüm ediyorlar, hakkını gasp ediyorlar. Hakkını arıyorsun, önünü kapatıyorlar. Her türlü yola başvuruyorlar" diyerek tepkisini dile getirdi.

İstanbul'da bazı gazeteciler hala üzerine geldiğini kaydeden Güneş "Adaletli davranmıyorlar. Taraf tutuyorlar. Fatih onlara iyi yapıyor. Alınan sonuçlar karşısında beni eleştiren, baha haksız şekilde hücum eden İstanbul medyası ses çıkarmıyor, çıkaramıyor. Herhalde korkuyor. Bu konuda tekrar ediyorum. Fatih, onlara çok güzel yapıyor" diye konuştu.

Kendisinin yılda 300 Bin YTL alırken, Fatih Terim'e ise neredeyse ayda 300 Bin YTL verildiğinin hatırlatılması üzerine ise Güneş, yorum yapmaktan kaçındı.

AK Parti kulislerinde Trabzon Belediye Başkanlığı adaylığı için isminin geçtiği şeklinde yapılan yorumlara ise Şenol Güneş, "Ben bugüne kadar siyasetten hep uzak durdum. Siyasetçilerle yakın oldum ama siyasetten uzak durmaya çalıştım. Bana böyle bir teklif gelmedi. Gelse ne cevap veririm bilmiyorum. İnsanın bazı görevler için kendini hazır hissetmesi gerekir. Şu anda benim görevim, FC Seul'u zirveye taşımak ve Kore Futbolu'na katkıda bulunmak" dedi.

Trabzonspor'un ligdeki durumunu da değerlendiren Güneş, şunları söyledi:
"Trabzon kötü gitmiyor. Eksik mevkileri olabilir. İyi bir kadrosu var. Yönetim zirveyi zorlayacak, şampiyon olabilecek bir kadro kurmuş. Taraftar destek veriyor. Çok fazla eleştiride yok. Ersun'u veya bir başka meslektaşımı eleştirmek doğru olmadığı gibi bugüne kadar yapmadığım bir iş. Ersun Yanal bu kadro ile iyi işler yapacaktır. Trabzonspor'un bir hocası var. Hepimiz onu desteklemeliyiz. Yönetimdeki arkadaşlarla geçmişte beraber çalıştık. Dost ve arkadaş olmamız bana teklif getirecekleri anlamı taşımaz. Böyle bir yaklaşım etik de olmaz. Trabzonspor'un bir hocası var. Böyle söylemlerle spekülasyon yapmayalım. Suyu bulandırmayalım."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
trabzonof 13 yıl önce
Haluk ulusoy döneminde trabzınspor en çok haksızlığa uğrayan bir şahıstır.Onun için Şenol güneşe bınları yapması çok normaldir,çünkü onun kişiliği böyle çirkin işlerle uğraşmaktır.
ÜNAL TAYAR 13 yıl önce
sayın şenol güneş hakkınızı aramak en doğal hakkınızdır terimin aldığı para hiç konuşulmuyor ama sizin aldığınız para hala konuşuluyor bu çifte sıtnadarlarla türkiye futbolu hiç bir yere gelemez saygılarla..
azizseyfi 13 yıl önce
sizi oralar sürenler utansın

kıymet bilmyen beyler

trabzonlı hoca olunca bizde herkes ona karşı uzman kesiliverir

elin adamına dolarları akıtıp alır gider parasını düşünür senin ne olduğun değil kendi parası ve karıyerini düşünür ,ona sabır ama kendi elemanına TOPÇUNa SINIRLI sabır ve geçen 25 YIL

kendı adamımıza tahammül edeceğiz bekleyeceğiz ve olacak ,işte recete bu ...
Karaani 13 yıl önce
Hesap ortada Terim Ayda 300 milyar ,Şenol Güneş yılda 300 milyar.

Takımı dünya üçüncüsü yapan adamı sırf takım elbise yakışmıyor diye harcadılar.

Kimsede ayıptır kardeşim yapmayın demedi.

Şenol Hocaya biz dahil kimse sahip çıkmadı.

Hocam siz Trabzon ve Türkiye için hep iyi şeyler yapmaya çalıştınız,elbette eksiklikleriniz olmuştur ama kimde yokki.
akcaabatli 13 yıl önce
Çok değerli Şenol GÜNEŞ hocam,

Yaptığın bu açıklamanın satır aralarında önce adam gibi adam olmanının ayrıntıları gizli.

Tavrınızı ve davanızı destekliyorum.
tspusat 13 yıl önce
mrb ben fatsalıyım ama fanatik trabzonsporluyum istanbuldan trabzona ts bjk maçına gittik ildafa trabzona o gün ayak bastım şehir harika insanlardersen tam bir misafir perver herşey mükemmel di orda herke futboldan anlıyo 12 yaşında bir ilk okul öğrencisi stadınyanında oturuyo sordum maça girecekmisindiye abi benim kombinemvardedi hayret ettim trabzon böyle şehir orası birzaman futbolcu olarak tr futboluna damgasını vuranları çıkardı şimdi ise hoca olarak damgasını vuracaklar mesela tolunay kayseride abdullah hami ümitlerde ünal ank gücünde lige baktıgımzda karadenizli birçok hoca var ama onların paronuda işte buadam şenol hoca birileri saçın birileri ayakkabısına bakar geri zekalılar yaptığı işe bakmazlar tabi f.terimgibi koluna bilekliktakmıyo zübbe gibide giyinmiyo bunlar insanın görünüşüne bakıyobirlaf vardır nice insan var üstünde elbiseyo nice elbise var içinde insan yok vesselem yazılacak çok şey var ama buraya sıgmıyo FATSALI
ckaran 13 yıl önce
Hak aramanın suc oldugu bır ulkede yasıyoruz.sonuna kadar devam edın lutfen..saygılar....
Saffet Emir 13 yıl önce
Yüce Allah haklının yanındadır senin değerin ne olduğu belli oldu dün nerdeydin bugün neredesin Trabzon lusun Trabzonlunun hakkını yedin allah sana iki katını versin inşallah hakettiğini yüce allah sana verir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@