Güneş: Yalnız kaldım

FC Seul teknik direktörü Milli Takımlar ve Trabzonspor eski teknik direktörü Şenol Güneş, çarpıcı açıklamalarda bulundu. MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ OLARAK YALNIZ KALDIM Güneş, Habertürk televizyonuna yaptığı açıklamada, Milli takım antrenörlerin hakkını kendin

Spor 09.02.2009, 16:42
Güneş: Yalnız kaldım

FC Seul teknik direktörü Milli Takımlar ve Trabzonspor eski teknik direktörü Şenol Güneş, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

MİLLİ TAKIM ANTRENÖRÜ OLARAK YALNIZ KALDIM

 

Güneş, Habertürk televizyonuna yaptığı açıklamada, Milli takım antrenörlerin hakkını kendinsin aramadığını belirterek, “ Milli Takım teknik direktörüne yapılan haksızlığı kendisi savunamaz ve savunmamalı. Onu o ülke insanı savunmalı Milli Takım antrenörü olarak o dönemde yalnız kaldığımı düşünüyorum” dedi.

 

ELBET BİR GÜN HESAP VERECEKLER

 

Milletin parasını kimseye yedirmeyiz diyenlerin olduğunu anımsatarak, “Ben milletin parasını yemedim, halen de yurt dışında çalışıyorum ve kazandığım dövizi Türkiye'ye getiriyorum ama bunu diyenler elbet bir gün hesabını verecektir” diye konuştu.

 

 

MADDİ ALACAKLARIMI DEĞİL MANEVİ ALACAKLARIMI BEKLİYORUM

 

Federasyondan alacaklarınızı aldınız mı sorusu üzerine Güneş, “Alacaklarımı alamadım, ben maddi olarak değil, manevi alacaklarımı bekliyorum.

Ben hukuktan bahsediyorum, hukukun işlemediğini söylüyorum, Türkiye'de o dönemlerde hukukun gücü yok, gücün hukuku var. Orada da hukuksuzluk yapılmıştır. Ben ne maaş almam gerekiyor, ne aldım, kim ne kadar aldı, o paralar ne oldu merak ediyorum. Halen daha bunu öğrenemedim, ben bu konuda hukuktan bahsediyorum, hukukun işlemediğini söylüyorum. Türkiye'de hukukçu yoksa Avrupa vardır oraya gideceğim” diye konuştu.

 

MİKROBU ÖLDÜRMEŞSENİZ O MİKROP SİZİ ÖLDÜRÜR

 

Haluk Beyin görevden alınmasını en büyük nedeninin Başbakan Erdoğan olmadığını vurgulayan Güneş, “Başbakan Erdoğan değil, kendisidir. Ekibine ve ilişkilerine bakarsanız, bu doğal bir sonuç. O gün ki ekibinden olanların, bugün nerde olduğunu görürsünüz.  Siz dostlarınız  ve iş yaptığınız arkadaşlarınızı yanlış seçerseniz, o zaman ilerde yalnızlığı düşersiniz. Dünya kupasında biz bunu yaşadık. Dünya kupasında yanımızda olmayanlar gruptan çıktıktan sonar ona  sarıldılar. Daha sonra birlikte oldular ve ayrıldılar.  İlişkilerinizi iş anlayışınızı bir takım ödün verme üzerine kurarsanız o zaman bu iş yürümez, mikrobu öldürmezseniz  o mikrop sizi öldürür” diye konuştu.

 

Yorumlar (7)
bakırtaş 12 yıl önce
Hocam Şenol GÜNEŞ artık bir markadır..Türk futbolunun pırlantasıdır..ULUSOY gibiler batmaya mahkümdur..
mustafa murtazaoğlu 12 yıl önce
Vallahi şuan milli takımın başında bulunan zatla Şenol Hocamızı karşılaştırıorumda şöyle düşünüyorum.Zaten Şenol HOca ile Fatih Terimi yanyana getirmek bile Şenol hocaya saygısızlıktır. Şenol Hocanın kişiliğine saygısızlıktır hocalığına saygısızlıktır beyefendiliğine saygısızlıktır kültürüne saygısızlıktır. Fatih TERİM sen ömür boyu ŞENOL HOCANIN dünya 3.lüğü altında ezileceksin.Asla böyle bir başarıya ulaşamayacaksın. Zaten ne bilgin ne birikimin nede zekan asla ŞENOL HOCANIN seviyesine ulaşamayacak.Şunu söylüyorum İstanbul Şarlatanları olmasa belkide milli takımı enson çalıştıracak kişi Fatih Terimdir.
kazancı 12 yıl önce
Ulusoyu ulusoy yapan trabzon dur ama tyrabzona bir yatırımı veya bir hizmeti varmıdır ki? ts ye yardımı olsun köstek olmasınlar desteklerine de gerek yoktur
Ergün 12 yıl önce
Bir Çin atasözü vardır: Bir yerde küçük insanların gölgesi büyüyorsa o yerde Güneş batıyordur. Maalesef o dönemde birilerinin gölgesi büyümüştür, Güneş batmış mıdır hayır Güneş daha da bir başka güzel ve ihtişamla doğmuştur. Edepli, Filozof, Başarılı ve Bilgili olduğu ortaya tüm çıplaklığı ile ortaya çıkmıştır. Şenol Hoca'yı daha öncedende tanırdık ancak küçük insanların gölgesi büyümese idi bu kadar GÜZEL bir GÜNEŞ'in olduğunun farkına varamazdık. Şenol Hoca soyadı gibi. Güneş'i Ter-im'le sıvayamazsınız ve Güneş'i ulu soy yapamazsınız, Güneş'i gölgesi büyüyenlerle kıyaslayamazsınız. Ha birde Demirkol'un iddialarına cevap verelim. Sayın Demirkol senin dediğin asla olmaz. Sevgili GÜNEŞ buna müsaade etmez.Terim veya bir başkası olsa iddian hakkında biraz düşünürdüm acaba mı? diye de onlarla da bu defa da Sayın Özak'ın işi olmaz. Bilmem anlatabildim mi? Son olarak; Sevgili Hocam: Siz yanlız kaldığınızı düşünebilirsiniz ancak biz sizin yanınızdayız, bunu size Trabzonlular olarak bundan sonra daha da güçlü bir şekilde hissettireceğiz. SÖZ VERİYORUZ. Hukukçu arıyorsanız ben bedava davanızla ilgilenirim.BUNA DA ŞAHSEN BEN SÖZ VERİYORUM
Kemence 12 yıl önce
İlk önce neyi istediğimize ve hak ettiğimize karar vermek gerekir. Rakip takımla el ele tribünlere giden, saygı duyan ve saygı gören bir milli takım mı yoksa rakip takım futbolcularını koridorlarda döven, basın mensuplarına küfür eden, her kavganın içinde olan milli takım mı? Ancak bu kararı verdikten sonra yapılacak hareketlerin anlamı olacaktır.
bykudu 12 yıl önce
evet hem trabzonspor hem milli takım kariyeri başarısız.tamama trabzonlu ama giray bulakta trabzonlu çocukları gs lı.biz kendimizi avutuyoruz.bir dınem giray bulak bu takımda golge gibi kaldı şimdi şenol guneş.ya iki kere gelip gittin artık istemiyoruz.96 senin hatandı.vana ve fenere yenilmişsen bu insanların o anki ruh halini duşünün.sonra yine şans buldun evlere şenlik bir takım bıraktn.başı boş koşmaktan aciz.şimdi yine golge etme.biz ne seni ne fatihi ne gokdenizi istemiyoruz.eskiye ragbet olsa bit pazarına ragmet yagar.tamam kendince ya da bir takım çevrelerce başarılısın o zamn avrupaya git.bu başarıyı bizden başka gorecek akıllı yok mu.ne oldu fatih neden rusyada kaldı.neden milli takımda yok.demekki ninet olan fatih degil trabzonspor.huseyinde has çocugumuz ama en çok parayı o alıyor.yani nasıl topçular profosyonel dusunuyorsa bizde profosyoneliz.bizimde akıllanmak hakkımız olsun.

bu takım çokkk başarılı.dahada olacak.şampiyon olmasada umuttan vazgecemesede hataları olsada ersun hoca çokkk başarılı.biz onunla bir yıl degil 10 yıl çalışmak istiyoruz.sn senol hoca hakan şukurun altında ezilmese ondan vazgeçebilse belkide kariyerinde dunya kupası olacaktı.şimdi fatih terime kızanlar baksınlar şenol guneş zamnında kaç topçu alınır kaçı oynatılırdı.fatih terim dalga geçer gibi turkiyenin en başarısız kalecisi tolgayı alıyor milli takıma.neden?sylanın onunu kesip bizi yandirmek için.olede olmadımı.gs maçında ardanın rdasını yemese kaleci maçı almıştık.bunlar kuçuk ayrıntılar ama bence asıl olan meseleler bunlar.

şimdi sn faruk ozaga gelelim.siyaseten başarılı degil.trabzon o'nun zamnında hep ezildi.hakarımız yendi.şimdi bu ulkede kıyı kenar kanunu tutturdu.sen şu avniakerden memnunsan bişey demiyorum.otopark yok.peki şu sahil dolgu yapılırken o kıyı kenar kanunu nerdeydi.bırakın milletle dala geçmeyin.
Kemence 12 yıl önce
Ne TFF Kanunu'nu bir kere açıp okuduk ne UEFA talimatnamelerini ne Trabzonspor tarihini... Kahve muhabbetleriyle, İstanbul gazetelerinde okuduğumuz üçbuçuk köşe yazarıyla Güneş ve Özak hakkında bilgi (!) ve fikir (!) edindik... Şahsıyla Trabzon ve Trabzonspor tarihi ve kültürünü yansıtan, kulübü ve şehri hücrelerinde hisseden ve herkesten çok Trabzonlu ve Trabzonsporlu olan Güneş'i beğenmedik, kötüledik, karaladık... Futbol teknik ve taktiğini 42 yıldır profesyonel futbol içinde olan Güneş'ten daha iyi bildiğimiz için "96'da takımı savunmaya çekti, kaybettik" dedik... Ligde ikinci olduk başarısızlık saydık, küme düşmekten kurtulunca sevindik... Dünya üçüncüsü olduk -jöle ve kavgalar sayesinde her Dünya Kupasında final oynadığımız için- üçüncülüğü başarısızlık, jölesiz saçları ise görgüsüzlük saydık...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@