Güneş Haber61'e konuştu

Dünya halen daha Şenol Güneş'in kaleciliğini konuşuyor. Trabzonspor'un eski kalecisi olarak, Şenol Güneş, dünyanın en uzun süre kalesinde gol görmeyen listesinde Şenol Güneş de yer aldı. Güneş, dünyaca ünlü kaleciler arasında 17. sırada yer aldı. İşte bu

Spor 29.01.2009, 21:44
Güneş Haber61'e konuştu

Dünya halen daha Şenol Güneş'in kaleciliğini konuşuyor. Trabzonspor'un eski kalecisi olarak, Şenol Güneş, dünyanın en uzun süre kalesinde gol görmeyen listesinde Şenol Güneş de yer aldı. Güneş, dünyaca ünlü kaleciler arasında 17. sırada yer aldı.

 

İşte bu konu ile ilgili Şenol Güneş'e telefonla ulaşarak duygularını öğrendik.

 

YEDİ RAKAMINI ÇOK SEVERİM

Güneş, Dünyanın en uzun süre gol yemeyen kaleciler arasına girmenin çok önemli olmadığını belirterek, “Ben aslında 7 rakamını çok severim, galiba yanlış yazmışlar (esprili, gülerek) 7. veya 17. olmak çok önemli değil” dedi.

 

ŞENOL GÜNEŞ TÜRKİYE'DE TEKTİR                       

Dünyaca ünlü kalecileri içine tek Türk'ün Şenol Güneş olduğunu, bu nasıl bir duygu sorusu üzerine Güneş, “Türkiye'de Şenol Güneş tektir, geçen haftada sizin siteniz de Hami Mandıralı'nın efsane futbolcular arasına girdiği haberini okudum. Bu da Trabzon insanının başarısını göstermektedir. Önemli olan bireysel başarı değil, takım olarak başarılı olmak” diye konuştu.

 

 GÜNEŞLİ FC SEOUL ANTALYA'DA

FC Seoul takımın 24 gün sürecek olan kampının Antalya'da başladığını kaydeden Güneş, “Kamp süresinde yabancı takımlarla 9 hazırlık maçı yapacağız” dedi.

 

Daha önceki haberimiz:

 

Dünya'nın en uzun süre kalesinde gol görmeyen kalecileri' listesinde Şenol Güneş de yer aldı.

 

Uluslararası Futbol İstatistikleri Tarihi Federasyonu'nun (İFFHS) sitesindeki 'Dünya'nın en uzun süre kalesinde gol görmeyen kalecileri' listesinde Şenol Güneş de yer aldı.

1978-79 sezonunda bin 110 dakika gol yemeyerek 450 kaleci arasında tek Türk olan Güneş, 17. basamağa adını yazdırdı. Aynı istatistikte zirve, Vasco da Gama'nın kalesini koruyan Matos Filho'nun (bin 816 dakika) oldu.

 Selahattin AYDINLI / haber61.net

Yorumlar (3)
akcaabatli 12 yıl önce
Çok değerli hocamızla gurur duyuyoruz
marmaralı 12 yıl önce
hocam siz dünya sıralamasında 17 cisiniz ama türk insanının sıralamasında 1 nci sıradasınız.türkiye senin gibi bir kaleci daha görmedi.hiç unutamıyorum yıllar önce avrupa kupası maçında ts kalesindeydin ve sana gol atamayınca sakatlayarak şanslarını denemişler sende maçın bir bölümünü kafanız komple sarılı bir şekilde tamamlamıştın hey gidi günler...
erol kol 12 yıl önce
eller şenol hocamızla uzun vadeli sözleşme imzalarken biz bunu yapamıyoruz bu iş icin cooook düşünmeliyiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@