Güneş FB maçı öncesi ne dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş Pazar akşamı oynanlacak olan Fenerbahçe maçına yönelik açıklamalarda bulundu. “UYUMLU, İLKELİ, PRENSİPLİ FUTBOL” Takım olarak her şeyden önce uyumlu bir futbol oynamak, ilkeli, prensipli, futbolun gerektirdiği değe

Güneş FB maçı öncesi ne dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş Pazar akşamı oynanlacak olan Fenerbahçe maçına yönelik açıklamalarda bulundu.

“UYUMLU, İLKELİ, PRENSİPLİ FUTBOL”

Takım olarak her şeyden önce uyumlu bir futbol oynamak, ilkeli, prensipli, futbolun gerektirdiği değerleri sahaya yansıtan bir ekip hüviyetinde görünmek istediklerini dile getiren tecrübeli teknik adam şunları söyledi:

“Bu hafta elde edilecek sonuçlara göre kazandığımız taktirde ligdeki puan savaşı daha da büyüyecek. Bizim sürekli anlayışımız her zaman için motivasyonumuzun oynayacağımız ilk maça yönelik olması. Oyuncularımızı böyle bir müsabakaya motive etmek için de dışarıdan fazla etkilere gerek yok. Zaten onlar büyük bir maça çıkacakları için bu yönde kendilerini gerektiği gibi konsantre edeceklerdir. Bize düşen bu motivasyonu doğru yönlendirmek ve saha organizasyonuyla birleştirmek olacak”

“BÜTÜNLÜK ÖNEMLİ FAKTÖR”

Trabzonspor'u istenen başarılara ulaştıracak en önemli faktörün takım bütünlüğü olduğuna da değinen Şenol Güneş, “Ama bu takım bütünlüğü sadece sahada mücadele eden oyuncuları kapsayan bir olgu değildir. Camianın içindeki tüm unsurlar bu takım bütünlüğünü teşkil etmektedir. Yöneyimi, teknik heyeti, oyuncusu, taraftarı hatta medyasıyla bir bütün olarak hazırlığımızı yapmalı, üzerimize düşen görevleri sorumlulukla yerine getirmeliyiz. Hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Ne kadar uyumlu olursak ve birbirimize destek verirsek o kadar başarı şansımız artar. Futbolda her sonucun olabileceğinin farkındayız, buna hazırlıklı olmalıyız ama elbette 3 puanı hedefliyoruz” diye konuştu.

“SEVGİ KÖPRÜSÜ KURMALIYIZ”

Takımda görev yapan futbolcuların sevgiye ihtiyaç duyduklarını, Trabzonspor taraftarının ise buna karşılık verecek hissiyata fazlasıyla sahip olduğuna işaret eden teknik direktörümüz, “Eğer sağlıklı bir sevgi köprüsü oluşturabilirsek işimiz daha da kolaylaşır. Şu anda biraz da aşırıya kaçtığına inandığım son derece pozitif bir atmosfere sahibiz. Elbette bunda camianın beklentilerinin önemi de büyük. Ancak zamana yayılacak doğru hamlelerle kalıcı bir başarı elde edebiliriz. Camiamız bu bilinçle hareket ederse mutluluğu daha kolay inşa ederiz. Aksi halde uç noktalarda yaşanan övgü ve tepki bir çok doğruyu ortadan kaldırdığı gibi zamanı da aleyhimize işletebilir.” İfadelerini kullandı.

“YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARMALIYIZ”

Güneş, oyuncularının yaşadıkları dalgalanmalara rağmen katılılarıyla ilgili iyimser olduğunu da hatırlatarak sözlerini şöyle tamamladı:

 “Onlara hep birlikte yardımcı olarak gerçek kapasitelerine ulaşmalarını sağlayacağız. Bu takım bugün bulunduğu yerden çok daha iyi seviyelerde olması gereken yeteneklere sahip. Bu yetenekleri ortaya çıkaracak değerleri bir an önce tam kapasiteyle kullanabilir hale getirmeliyiz

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler