7m

uzungöl yayla otel

Gümüşhanespor'da tepki! PFDK'nın cezası...

Spor Toto 2.Lig, Beyaz Grup'ta mücadele eden Gümüşhanespor’un taraftar platformu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından kulüp başkanı İdris Çimen’e verilen 30 bin lira para cezası ve 180 gün hak mahrumiyeti cezasını kınadı.  Çimen’in Türkiy

Spor 04.04.2014, 10:17
Gümüşhanespor'da tepki! PFDK'nın cezası...
Spor Toto 2.Lig, Beyaz Grup'ta mücadele eden Gümüşhanespor’un taraftar platformu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından kulüp başkanı İdris Çimen’e verilen 30 bin lira para cezası ve 180 gün hak mahrumiyeti cezasını kınadı. 
 
Çimen’in Türkiye liglerinde ki kulüp başkanları içerisinde en beyefendi, en misafirperver başkan olmaya aday bir başkan olduğunu ifade eden platform üyeleri yaptıkları açıklamada, aynı şekilde Gümüşhane insanının da Gümüşhane’ye gelen rakip takımları ve taraftarlarını en misafirperver bir şekilde ağırlayarak hiç bir olaya sebebiyet vermeyecek şekilde maç bitiminde uğurladıklarını söyledi.
 
Türkiye liglerinde, birçok kulüp başkanının hakem soyunma odalarını bastığını, hakemlere saha içinde en ağır hakaretlerde bulunduğunu fakat ceza vermemek için raporların değiştirildiğini kaydeden platform üyeleri, “Gümüşhane-Göztepe maçında maçından yarım saat önce maç temsilcisinin, Gümüşhanespor yöneticisine yakasında kendini tanıtan kart olmasına rağmen ağır hakaretlerde bulunması ve küçük düşürücü sözler söylemesi üzerine olaya müdahale eden İdris Çimen’e de küçümseyici, hakarete varan ifadeler kullanan temsilci haddini aşmıştır. Hiçbir TFF temsilcisi bir kulüp başkanına hakaret edemez, küçük düşürücü ifadeler kullanamaz. Gümüşhanespor kulübü başkanı Gümüşhane’yi temsil eden birisidir. Gümüşhanespor başkanına yapılan iftira, Gümüşhane halkına yapılmıştır.
 
Gümüşhanespor-Göztepe maçında yaşananlara yüzlerce Gümüşhanespor taraftarı şahittir. İki tane temsilcinin baştan aşağı yalan raporlar ile aldığı kararın hiç bir değeri yoktur. Gümüşhanespor başkanı, temsilcilerin tüm tahriklerine rağmen taraftarları ve diğer yöneticileri sukunete davet etmiştir. TFF tarafından belki de bu hareketine fair-play ödülü verilmesi gerekirken 180 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin lira cezanın izahı olamaz. Yalanlarla dolu raporla Gümüşhanespor başkanına en ağır cezayı aldırmak için ellerinden geleni ardına koymayan ve yalan raporla PFDK’yı yönlendiren bu iki temsilciyi bizler taraftar olarak Allah’a havale ediyoruz.” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@