Gümüşhanespor’da neler oluyor! Sahte çekler! Gözaltına alınan futbolcular!

Gümüşhanesporlu futbolcular ortak bir açıklama yaptı.

Spor 24.09.2019, 18:07
Gümüşhanespor’da neler oluyor! Sahte çekler! Gözaltına alınan futbolcular!

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Gümüşhanespor’da fdutbolcular kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirten ortak bir açıklama yaptılar. Mevcut başkan Yunus Emre Durmuş’un geçmişl alacaklara yönelik verdiği çeklerin karşılıksız olduğunu belirten futbolcular, arkadaşlarının savcılık tarafından gözaltına alınmasına kadar giden olayların örtbas edildiğini söylediler. 8-9 aydır para alamadıklarını belirten futbolcular sıkıntıların bir an önce giderilmesini istediler.

Gümüşhanesporlu futbolcular yaptığı ortak açıklamada şu ifadelere yer verdiler:

Geçen sezondan beri süre gelen ve ayrıca bu sezon başından beri yaşadığımız olumsuzluklara rağmen bu güne kadar suskunluğumuzu bozmadık. Ama gerek bize yapılan açıklamalar, sözler ve şartların hiçbirinin yerine getirilmemesi yüzünden mağduriyetimizin artık son raddeye gelmesinden dolayı, bugün bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Mevcut Başkan Yunus Emre Durmuş Gümüşhanespor kulübünün maddi durumunu bilmesine, rağmen, devralmasının ardından, geçmiş alacaklara mahsuben verilen şirket ve şahıs çeklerinin hepsinin sahte çıkması, bunun yanında futbolcu arkadaşımızın savcılık tarafından gözaltına alınmasına kadar giden yolda, yönetimin sessiz kalıp bu olayı örtbas etmesi ve ettirmesi. Biz buna rağmen savcılığa gitmeyip suç duyurusunda bulunmadık, bunun üzerine yapılan toplantıda en kısa vadede alacaklarımızın ödenmesi üzerine defalarca verilen sözlerin hala yerine getirilmemesi, artık bizi bu açıklamayı yapmaya itmiştir.

Biz futbolcular olarak hala bu takımı yalnız bırakmayıp, elimizden geldiğince terimizin son damlasına kadar mücadeleye devam ediyoruz. Kimimize haciz, kimimize icra, evli arkadaşlarımızın evine 8-9 aydır para götüremeyişi ve buna rağmen kazanılan maç primlerinin bile ödenmeyişi bardağı taşıran son damla olmuştur. Bizim tek gelir kaynağımız ve evimize ekmek götürdüğümüz işimiz olan futboldan alın terimizin karşılığını hiçbir şekilde alamadığımız ve bunun sorumlularının hala başımızda olduğu bu süreçte, kendimizi hala önümüzdeki maçlara en zor şartlarda konsantre etmeye çalışmaktayız. Mevcut başkan Yunus Emre Durmuş tarafından yapılan toplantılarda verilen ödeme sözlerinin yapılan açıklamaların hiçbirinin inandırıcılığının artık kalmadığını ve bu sebepten dolayı futbolcular olarak mevcut başkana güvenimizin kalmadığını kamuoyuna belirtmek isteriz.

Bu açıklamayla ilgili bizim amacımız herhangi bir kişiyi karalamak değil, mağduriyetimizi en doğru şekilde dile getirmektir. Gümüşhanesporumuzun önünün açılması, gerçeklerin sizlere duyurulması, en kısa sürede sıkıntılarımızın giderilmesini temenni ederiz.

Saygılarla Gümüşhanespor futbolcuları


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@