7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Gümrükçüoğlu Trabzonspor taraftarına güveniyor

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor-Fenerbahçe takımları arasında 10 Mart Pazartesi günü oynanacak olan Süper Lig karşılaşmasında olay çıkacağı yönünde bazı basın yayın organlarında yer alan haberleri haksız bulduğunu söyled

Spor 07.03.2014, 14:35
Gümrükçüoğlu Trabzonspor taraftarına güveniyor
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzonspor-Fenerbahçe takımları arasında 10 Mart Pazartesi günü oynanacak olan Süper Lig karşılaşmasında olay çıkacağı yönünde bazı basın yayın organlarında yer alan haberleri haksız bulduğunu söyledi. 
 
Trabzonspor taraftarının Türkiye’nin en centilmen taraftarı olduğunu ve bunu Fenerbahçe müsabakasında bir kez daha göstereceğini dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, “Türkiye’de futbolu en iyi bilen ve takip eden taraftar grubu olan Trabzonspor taraftarlarını Pazartesi günü oynanacak olan karşılaşma öncesinde tahrik etmeye gayret gösteren bazı basın yayın organlarında haberler çıkmaktadır.
Trabzonspor taraftarları Türkiye’nin en centilmen taraftarıdır. Hüseyin Avni Aker Stadı’nda takımını sonuna kadar destekleyen, maçın bitiminde hak edeni alkışlayan Trabzonspor taraftarları oynanacak olan Fenerbahçe maçı öncesinde baştan suçlu gibi gösterilmeye çalışılmaktadır.
 
Trabzonspor taraftarı 6 ay önce Ankara’da oynanan Türkiye Kupası final maçından sonra bile maçın kaybedilmesine rağmen takımını tribüne çağırarak alkışlamıştır. Bunu Türkiye’de gösterilebilecek olgunlukta seyirci profili çok azdır. Bu sezon İstanbul’da bazı maçlar tamamlanamazken uğradığı onca haksızlığa rağmen Trabzonspor taraftarı kendine yakışır olgunlukta tüm maçlarda Avrupa’nın her tarafında örnek gösterilecek bir duruş sergilemiştir. 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike sürecinden buyana demokratik tepki göstererek hakkını arayan fakat bunu polisle çatışarak ya da yakıp yıkarak yapmayan bordo mavili renklere gönül vermiş insanlara yapıştırılmak istenen isnatları kabul etmiyorum. Trabzon Belediye Başkanı olarak Trabzonspor taraftarlarına ve Trabzon halkına güveniyorum ve inanıyorum. Önümüzdeki derbi maçında da Trabzonspor taraftarları misafirperverliğini ortaya koyacak ve tüm dünyaya Trabzon’un, sporun, insan sevgisinin, barışın, kardeşliğin ve uygarlığın kenti olduğunu gösterecektir“ dedi.
 
İki ezeli rakip arasında yapılacak müsabakada saha içinde veya dışında meydana gelebilecek tahrik veya provokatif davranışların olmamasını arzu ettiklerini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Sahada Trabzonsporlu futbolcular rakip takımla bir futbol müsabakasına çıkacaklar. Sahada futbolcuların mücadelesine tribündeki taraftarlar da coşkuyla ve centilmence destek verecekler. Müsabakadan inşallah ekibimiz galip ayrılır. Ama bizim beklentimiz dışında bir sonuç ortaya çıksa da değişen bir şey olmaz. Yeter ki bu süreçte ortamı gerecek açıklamalardan uzak duralım, sahada sadece futbol olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
serkan 8 yıl önce
Belediye başkanımızın söylediği gibi Trabzonspor Türkiye'nin en centilmen takımıdır
hasan yener 8 yıl önce
Bisey olursa sonra erdoganina nasil cevap verirsin mahcup olursun dimi..
adil türk 8 yıl önce
İşler okadar stresli ve kin dolu bir noktadaki.Trabzonsporun mağlubiyeti halinde yine olaylar patlak verir.İnşallah olmazda.Çok zor.Trabzonsporun bu maçta ceza alma olasılığı çok yüksek.

Umarım ben yanılırım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@