Geçmişi unuttuk, Sivas'ı yeneriz

Başkan Şener, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan ve bir ayağını kaybeden Gazi Piyade Onbaşı Bayram Yıldırım ile İngiltere'de yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olan boksör

Spor 22.11.2008, 12:44
Geçmişi unuttuk, Sivas'ı yeneriz

Başkan Şener, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda yaralanan ve bir ayağını kaybeden Gazi Piyade Onbaşı Bayram Yıldırım ile İngiltere'de yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olan boksörler Abdulkadir Köroğlu ve Ferhat Pehlivan'ı makamında kabul etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener, ''Ligin lideriyiz. Liderliği devam ettirmemiz için yenmemiz lazım. Geçmişi unuttuk. Kadromuz da Sivasspor'u yenecek güçte. Sivas, iyi bir Anadolu takımı. İyi yerlere gelmiş bir takım. Kendilerini kutluyorum ama umut ediyorum yarınki 3 puan bizim olur'' dedi.

Ligin ilk yarısını lider olarak tamamlayarak devre arasına girmek istediklerini ifade eden Şener, ''İlk yarı hedef liderlik. Aşağı yukarı bu belli oldu. İnşallah lider olarak ilk yarıyı tamamlarız'' diye konuştu.

Geçen sezon ligin ilk maçında Sivasspor ile sahalarında yaptıkları maçta yaşananları taraftarların da unutması gerektiğini kaydeden Şener, şöyle devam etti:

''Taraftarlar da unuttu. Unutmamız gerekiyor. Futbolda dünü artık unutmak gerek, hep önümüze bakmalıyız. Geçen yıl bu saatte 14 puanımız vardı, onları mı hatırlayalım şimdi? Sivas bize çok uzak şehir değil, dostluk kardeşlik içinde 3 puan almak keyifli olur.''

Bir gazetecinin ''Futbol Federasyonu'ndan bir rahatsızlık duyuyor musunuz'' şeklindeki sorusu üzerine de Şener, ''Federasyon başkanımız bizim arkadaşımız, dostluğumuz çok iyi. Hakemlerden bir derdimiz yok. Hakemlere genel olarak baktığın zaman orta hakemler hep konuşuluyor. Bence yardımcı hakemlerin eğitim düzeyini artırmak daha şık olur. Böylece daha az hata olur diye düşünüyorum. Yan hakemlik bence önemli bir görev'' dedi.

-HES İHALESİ-

Şener, 25 Kasım'da Uzungöl Regülatörü ve HES Projesi ihalesinin gerçekleşeceğini kaydederek, şunları söyledi:

''Bu ihaleyi alırsak Trabzonspor'a bir ufuk açılır. Yeni bir proje ve yeni bir gelir kaynağı gündeme gelmiş olur. Ekonomik olarak güçlü olursa kulüpler o zaman liderlikler, şampiyonluklar, başarılar daha kolay yakalanıyor. Paranın çok ön plana çıktığı bir dünyada yaşıyoruz. Para sıkıntın olursa sorunları çözemiyorsunuz. Aşağıya doğru gidiyorsun. Trabzonspor, küçük ilin takımı. Ekonomisini güçlü tutarsak Trabzonspor'un başarıları artar diye düşünüyorum. Onun için bu tip projeleri yapmak mecburiyetimiz var. Yapamazsak bizim yarıştığımız İstanbul takımları ile kafa kafaya gitmemiz zorlaşır.''

İhalelerin, belli şartları olan firmaların belli kriterleri yerine getirmesi açısından bir yarışma olduğunu kaydeden Şener, ''Bizim bordo-mavi şirketimiz bunlardan biri, girebilir. Devlete en uygun fiyatı kim verirse ihaleyi o alır. Ben inşaat yüksek mühendisiyim. Yüksek lisansımı, sudan elde edilen elektrik enerji üzerinde yapmıştım. Bildiğim konu. 3 tane baraj yaptım bu ülkede. Başkan yardımcımız Necmettin Aytekin de 2 tane yapıyor. Bildiğimiz konu, ona göre teklif hazırlayacağız'' diye konuştu.

-AKYAZI STAT PROJESİ-

Şener, Akyazı Stadı bittiği zaman Trabzonspor'un stadı olacağını belirterek, ''Fakat bu projeyi devlet yapacak. Devlet, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü bütçesinden veya bir yerden yapacak. Günümüzde, ekonomik krizde, yap işlet devret projesiyle buranın yapılması benim düşünceme göre zor. Projeyi bir şekilde devlet yapacak. Devlet yapınca 2011 Avrupa Olimpik Gençlik Yaz Festivali'ne yetişecek. Daha sonra da bizim kullanacağımız bir stat olacak. Bu süreç de başladı'' dedi.

Konuşmaların ardından Gazi Yıldırım ile boksörler Köroğlu ve Pehlivan'a ''61'' numaralı Trabzonspor forması hediye edildi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
s_l_h_g_g_l 13 yıl önce
bize lazım 3 puan alalım yola devam geçmiş önemli değil.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@