Futbolda bir turnuva daha iptal edildi

Futbolda bir organizasyon daha iptal edildi.

Spor 21.04.2020, 10:07
Futbolda bir turnuva daha iptal edildi

Okyanusya ülkelerinin yer aldığı Uluslar Kupası Futbol Şampiyonası iptal edildi. Avustralya, Yeni Zelanda, Fiji gibi ülkelerin katıldığı ve 4 yılda 1 kez düzenlenen turnuva, korona virüs nedeniyle iptal edildi.

Koronavirüs nedeniyle birçok turnuva ileri bir tarihe ertelenirken, Okyanusya Uluslar Kupası Futbol Şampiyonası da iptal edilen turnuvalara eklendi.

4 yılda 1 düzenlenen ve haziran ayında yapılması planlanan organizasyon, bugün yapılan açıklamayla iptal edildi. OFC Genel Sekreteri Franck Castillo, Yeni Zelanda'nın Auckland kentinde yapılması planlanan şampiyonayı üzülerek iptal ettiklerini açıkladı. Bu turnuvanın, Okyanusya'daki en önemli organizasyon olduğunu söyleyen Castillo, "Bu durum hayal kırıklığı yaşatan bir gerçek. Organizasyon, Okyanusya'daki turnuvalar arasında Amiral gemisi durumundaydı. Ancak futbol dünyasının sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimiz. Bunu göz önünde bulundurarak, virüsün yayılmaması için mücadelemize devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@