Futbolcunun kirasını ödeyecek parası yok!

Ekonomik olarak zor günler geçiren Bulgaristan'ın köklü kulüplerinden CSKA Sofia'da yaşanan ilginç bir olay ortaya çıktı. CSKA Sofia'nın Letonyalı file bekçisi Maksims Uvarenko, yaşanan bu ekonomik krizden en çok etkilenen isimlerin başında geliyor. Leton

Spor 01.04.2015, 19:44
Futbolcunun kirasını ödeyecek parası yok!
Ekonomik olarak zor günler geçiren Bulgaristan'ın köklü kulüplerinden CSKA Sofia'da yaşanan ilginç bir olay ortaya çıktı.
 
CSKA Sofia'nın Letonyalı file bekçisi Maksims Uvarenko, yaşanan bu ekonomik krizden en çok etkilenen isimlerin başında geliyor. Letonyalı kalecinin, Sofia'daki evinin kirasını 3 aydır ailesinin ödediği ortaya çıktı.
 
Ocak ayında CSKA Sofia'ya transfer olan kaleci, yerel basına yaptığı açıklamada yaşadığı sıkıntılı günleri anlatırken, ''CSKA'daki en büyük problem parasızlık. 3 aydır kulüpteyim ancak henüz bir ödeme almadım. Eşim ve ben bir çocuk bekliyoruz ancak para olmadan burada kalmayı göze alamayız. Sofia'daki dairemin kirasını ödeyebilmek için ailemden para almak zorunda kaldım'' ifadelerini kullandı.
 
Maksims Uvarenko CSKA Sofia'da yaşadığı zor günlerde en büyük destekçilerinin taraftar olduğunu söylerken, ''CSKA taraftarları benzersiz. Bana yaptıkları destekten dolayı çok etkilendim. Her maç bana büyük destek gösterdiler'' dedi.
 
31 kere Bulgrasitan şampiyonu olan CSKA Sofia, ülkenin en popüler iki takımından biri olsa da özellikle son yıllarda ekonomik anlamda büyük zorluklar yaşıyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@