banner441

banner518

banner513

Futbol maçları tamamen ertelenebilir!

55 üye federasyonu 17 Mart'ta toplantıya çağıracak UEFA, tüm futbol maçlarının ertelenmesini kararlaştırabilir.

Spor 12.03.2020, 22:37 12.03.2020, 22:45
Futbol maçları tamamen ertelenebilir!

Kimi maçlar ertelendi, kimileriyse seyircisiz oynanıyor. Ancak seyircisiz maçlarda da futbolcu, stat personeli ve medya mensuplarının da sağlığı riske ediliyor tartışması başladı. Ayrıca seyircisiz maçlarda da takımların seyahatlerden ötürü risk altına girdiklerine dikkat çekiliyor.

Tüm bunlar da göz önüne alınarak Uefa'da tüm üye ülke ligleri, milli maçlar, Euro 2020 finalleri, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının ertelenmesi kararının çıkması büyük bir ihtimal olarak görülüyor.

UEFA böylece futbol takiminin daha uyumlu olmasını da sağlamış olacak.

Dünya Sağlık Örgütü'nün koronavirüs salgın kategorisinden pandemi kategorisine almasından sonra UEFA bugün Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligleri kurullarıyla birlikte 55 üye derneğin temsilcilerini 17 Mart Salı günü toplantıya davet etti.

PANDEMİ NEDİR?

Pandemi, bölgeler ve gruplar üstü coğrafi bir salgın demek. Bir ülkenin tamamını veya dünyanın tamamını etkisi altına alan hastalıklar için pandemi tanımı kullanılıyor.

Koronavirüs de etki alanı büyüdüğü için pandemi olarak tanımlandı.

(Ajansspor)


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (3)
Yasar 3 ay önce
Ertelenmemeli, Nihat Özdemir de oynanacak dedi
Tscan 3 ay önce
Bizim ligler de ertelenmesi stada gitmek yok millet kapalı alanlarda maçları takip edecek daha tehlikeli
COVANNİ 3 ay önce
EĞER SEYİRCİSİZ OYNATACAKSANIZ ERTELEYİN.NETİCE DE HERKESİN EVİNDE DİGİTÜRK YOK.MİLLETİ TOPLUMDAN AYRIŞTIRMAK İÇİN BU KARARI ALIYORSUNUZ BELKİ AMA BU SEFERDE İNSANLAR KAHVE KAFE GİBİ YERLERDE YİNE YANYANA İZLEYECEKLER.YA BU DİGİ TÜRK YAYINLARI NİSAN SONUNA KADAR AÇSIN YADA MAÇLAR TATİL OLSUN.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@