banner560

Fırat Aydınus yine cezasız kaldı!

MHK Fırat Aydınus'u uyarmakla yetindi

Spor 16.10.2020, 12:55
Fırat Aydınus yine cezasız kaldı!

Gaziantep FK-Trabzonspor maçında ev sahibi takım lehine verdiği penaltı ile tepkilerin odak noktası olan hakem Fırat Aydınus maçın ardından da fotoğrafları ile gündeme damga vurmuştu.Karşılaşmanın gözlemcisi Yunus Yıldırım ile birlikte bir restoranda yemek yiyen Aydınus'a ağır ceza gelmesi bekleniyordu. Gözlemcilere Kovid-19 testi uygulanmadığı için hakemlerle bir araya gelmeleri yasak. Ancak Aydınus ile gözlemci Yunus Yıldırım kuralları göz ardı ederek yemekte buluştu.

Fırat Aydınus'a Disiplin Talimatları'nın "Talimatlara Aykırı Hareket" 46. maddeye göre 1-2 hafta ceza geleceği beklenirken, MHK sadece uyarı ile konuyu kapattı.

Aydınus daha önce de yardımcı hakeme ettiği küfürlerle gündeme gelmişti. 2018-19 sezonunda 24. haftadaki Yeni Malatya-M.Başakşehir maçında yardımcısı Yusuf Bozdoğan'a ağza alınmayacak ifadeler kullanan Aydınus'a 30 gün hak mahrumiyeti verilmiş, cezayı ise milli arada çekmişti.

SabahTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (11)
Kemal SAKA 12 ay önce
Hep diyorum; O, yakın gelecekte MHK başkanı diye. Zaten şurda fazla birşeyde kalmadı, kazasız belasız sezonu kapatsın tamamdır; mükafatı baki. Bunun spor çöküntüsü literatüründeki(Türkiye'de yazılır-oynanır) isimlendirmesi "kısırlaştırılmış döngüdür".
Fırat Aydınus, bu fasit dairenin ete kemiğe bürünmüş en muktedir ve sırtı kollanan hakemlerindendir. Meslek hayatındaki defolarla 8 bölümlük belgesel çekilebilir. 46 yaşında orta yuvarlaktan maç yönetimi konusunda doktora çalışmalarına Türkiye'de devam etmektedir.
Abdullah 12 ay önce
bir de küfür ettiği yardımcı hakem açığa alınmış ( bir spor programında gazeteci Taner Karaman söyledi)
yani küfür edene göstermelik ceza
küfür edilene bir daha hakemlik yaptırılacak mı bakalım, göreceğiz
İsmail kır 12 ay önce
Allah belasını versin Trabzonsporun hakkını yiyen bütün herkesin babamın oğlu olsada
Görünen köy. 12 ay önce
İnanın ki hakemin tatlı hayranlığı nedeniyle TS nin iki puanı buharlaştırılmıştır!
Görünen köy. 12 ay önce
O penaltıdan bir puan gelmeseydi,inanın ki o yemekteki tatlı acı olurdu! O fotoğraf karesini gördükten sonra maç hakeminin doksan dakika konsantre olduğu maçtan ziyade yemeği tatlıya bağlayacak hokuspokus la penaltı yaratmaktı! Penaltı eyyamcılığı ve işgüzarlığı olmasaydı inanın ki o yemek iptal olurdu!
Alperen61 12 ay önce
Adamların ağa babaları arkalarında kim ceza verebilir burda ama birde ilahi adalet mahkemei kübra var elhamdülillah selamlar.
YORGUN 12 ay önce
KÖRLER SAĞIRLAR BİRBİRİNİ AĞIRLAR. BUNLAR DANIŞIKLI İŞLER. TÜRKİYE'DE ANADOLU YOK SAYILIYOR. ONLAR İÇİN ANADOLU FİGÜRAN. MASA BAŞINDA HER ŞEY BELİRLENİYOR. YİNE YAZILAN KOMEDİ OYNANIYOR. İKİ HAFTADA DÖRT PUAN ÇALINMIŞTIR. ALLAH'A HAVALESİNİZ.
Doğru Söz 12 ay önce
Aydınus, Çakır hepsi maşa. Kimi isterlerse onu şampiyon yapıyorlar. Bed dua, küfür, hakaret boş işler.
KALYONCU 12 ay önce
Bu adam.................
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@