alexa metrics

banner536

Fırat Aydınus o yemeğin hesabını verecek

MHK, Gaziantep-Trabzon maçından sonra buluşan hakem Fırat Aydınus ve gözlemci Yunus Yıldırım’dan savunma istedi.

Spor 15.10.2020, 09:07

Söz konusu maçta ev sahibi takım lehine verdiği penaltı nedeniyle Trabzonspor’un hedefi haline gelen  Fırat Aydınus’un 1-2 hafta arası ceza almasının söz konusu olacağı bildirildi. Aynı cezanın Yıldırım’a da uygulanacağı kaydedildi.

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, Gaziantep FK- Trabzonspor maçından sonra karşılaşmanın gözlemcisi Yunus Yıldırım ile bir restoranda yemek yerken çekilen görüntüleri sosyal medyaya düşen hakem Fırat Aydınus hakkında soruşturma başlattı.

MHK savunma istedi
 MHK, Aydınus ile birlikte gözlemcisi Yıldırım’dan da savunma istedi.

Söz konusu maçta ev sahibi takım lehine verdiği penaltı kararı nedeniyle Trabzonspor’un hedefi haline gelen Aydınus hakkında, Disiplin Talimatı’nın “Talimatlara aykırı hareket” 46. maddeye göre işlem yapılacağı ve 1-2 hafta arası ceza almasının söz konusu olacağı bildirildi. Aynı cezanın Yıldırım’a da uygulanacağı kaydedildi. TFF Sağlık Kurulu’nun yayınladığı Kovid-19 talimatında gözlemcilere koronavirüs testi yaptırılmadığı, dolayısıyla Yunus Yıldırım’ın hakem ekibi ile bir arada bulunmasının aykırılık teşkil ettiği saptanırken, konuyla ilgili kendilerinden savunma yapmaları talep edildi.

Aydınus ve Yıldırım’ın savunmaları dün MHK’ye, oradan da TFF Hukuk Müşavirliği’ne gönderildi. Müfettişler savunmaları inceledikten sonra ikili hakkındaki dosyaları Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edecek.

Tedbirli olarak PFDK’ya sevk edilmesi beklenen Aydınus ve Yıldırım’ın dışında, yemeği organize ettiği belirtilen Gaziantep İl Hakem Kurulu Başkanı hakkında da soruşturma başlatılacağı öğrenildi. Öte yandan yaşanan yemek olayından sonra MHK’nin Süper Lig gözlemcilerine de Kovid-19 testi yapılması konusunu da gündemine aldığı bildirildi.

Planlı yemek
Aydınus’un ekibi ve gözlemci Yıldırım’ın görüntüleri soruşturma dosyasına dahil edilirken, dikkat çekici bir detay saptandı. Sosyal medya paylaşımda restoran görevlisinin masaya koyduğu tatlı tepsisinde Fırat Aydınus’un adının yazılı olması, önceden hazırlık yapıldığı ve yemeğin planlandığı görüşünü hakim kıldı.

Merkez Hakem Kurulu bu haftaki atamaları yaparken Aydınus ve Yıldırım’a görev vermedi. PFDK kararı açıklandıktan sonra hakem ve gözlemcinin durumunu değerlendirecek olan MHK, gerekli gördüğü takdirde devam etmelerine karar verecek.

İkinci olay
Fırat Aydınus, iki sezon önce de yardımcı hakemi ile maç içinde ve soyunma odasında yaşadığı olaylar nedeniyle PFDK’ya sevk edilmişti.

24. haftada oynanan Malatya-Başakşehir maçında yardımcısı Yusuf Bozdağan ile girdiği diyalog ve karşılaşmanın bitiminde soyunma odasında ettiği küfür temsilci Çenk Altun tarafından rapor edilmişti.

Bu rapor doğrultusunda disiplin kurulu tarafından “hakem camiasını küçük düşürecek tavrın ve davranışları” nedeniyle Aydınus’a 30, Bozdağan’a ise 10 gün hak mahrumiyeti cezası verilmişti. Milli maçlar nedeniyle lige verilen 21 günlük arada her iki hakemin cezaları infaz edilmiş ve sonrasında dönemin MHK’si tarafından görevlendirmeleri yapılmıştı.

(Skorer)


Yorumlar (12)
Kenan 1 yıl önce
Düdük astırmadıktan sonra bunlara ceza değil ödül vermiş sayılırsınız yazıklar olsun size trabzonspor düşmanları
zafer 1 yıl önce
"TABI BIZDE YEDIK" VERIRSINIZ GÖSTERMELIK BIR CEZA 1 AY SONRA BU VE BUNUN GIBI HAKEMLERI VERIRSINIZ BIZIM MACLARA GENE "NERDE KALMISTIK" DEYIP "TRABZONSPORU DOGRAMAYA DEVAM " "KOMEDI DANS ÜCLÜSÜ TFF-MJK-PDK"
? 1 yıl önce
hakemliği bitmiycekte iki maç ceza öylemi ??????? nede ceza almış yaawwww....
Mustafa61 1 yıl önce
Bizimkilerin gazini almaya calisiyorlar!!
SALİH 1 yıl önce
NE İKİ HAFTASI SİZ NEDEN BAHSEDİYORSUNUZ.
Yomralı 1 yıl önce
Size doğranmak müstehaktır. Bahattin şimşek atamasına ses çıkarmadınız, maç sonu ağlamayın.
Nobody 1 yıl önce
Azdılar bunlar. Yokmu bunlara dur diyecek. Adalet istiyoruz.
MURAT , 1 yıl önce
GARİBAN TRABZONSPOR
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@