FIFA'dan kadın olduğunuzu ispat edin testi

FIFA, Kanada'nın ev sahipliğinde 6 Haziran-5 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Kadınlar Dünya Kupası öncesinde turnuvaya katılacak futbolcuların cinsiyetini belgelemesini istedi.Alman basınında yer alan haberlere göre. Kadınlar Dünya Kupası'na katılacak mi

FIFA'dan kadın olduğunuzu ispat edin testi

Advertisement Advertisement

FIFA, Kanada'nın ev sahipliğinde 6 Haziran-5 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Kadınlar Dünya Kupası öncesinde turnuvaya katılacak futbolcuların cinsiyetini belgelemesini istedi.

Alman basınında yer alan haberlere göre. Kadınlar Dünya Kupası'na katılacak milli takımların kafilesinde yer alan futbolcuların kadın olduğunu belgelemesi gerekiyor.

FIFA'nın ülke federasyonlarına yolladığı tebligata göre, milli takım doktorunun futbolcunun kadın olduğu yönündeki beyanı yeterli oluyor. Ancak federasyonların, her futbolcunun özel doktorundan bu durumu teyit etmesi de gerekiyor.  

TEYİP EDİYORUM, HEPSİ KADIN

Almanya Kadınlar Milli Takımı Menajeri Doris Fitschen, FIFA'dan kendilerine bu yönde bir talep geldiğini doğrulayarak, gereken belgelerin FIFA'ya iletildiğini belirtti. FIFA'nın söz konusu talebinin ardında bazı sebepler olabileceğini ve durumu soğukkanlılıkla karşıladıklarını söyleyen Fitschen, "Oyuncularımızın tümünün kadın olduğunu teyit ediyorum" ifadesini kullandı.  
 
''ÇOK EĞLENDİK''

Alman milli oyuncu Lena Goessling ise bu testi ciddiye almadıklarını vurgulayarak, "Çok eğlendik" değerlendirmesinde bulundu. Önceki Dünya Kupası'nda, bazı Afrikalı futbolcuların kadın olup olmadığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı.

FIFA'nın bu durumun tekrarlanmasını önlemek amacıyla bu yönde bir önlem aldığı öne sürülüyor. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner204