7m

uzungöl yayla otel

Fettullah Gülen Trabzonspor için ne dedi?

İzah edilemeyen her şeyi Cemaat’e yıkmak gibi bir refleks var diyen Cemaatin lideri Fethullah Gülen Trabzonspor'un Avrupa'da başarılı olmasını istediğini söyledi. Ekrem Dumanlı'ya konuşan Gülen hoca Cemaat Fenerbahçe'yi ele geçiriyor iddialarını sert bir

Spor 17.03.2014, 13:56
Fettullah Gülen Trabzonspor için ne dedi?

İzah edilemeyen her şeyi Cemaat’e yıkmak gibi bir refleks var diyen Cemaatin lideri Fethullah Gülen Trabzonspor'un Avrupa'da başarılı olmasını istediğini söyledi. 

Ekrem Dumanlı'ya konuşan Gülen hoca Cemaat Fenerbahçe'yi ele geçiriyor iddialarını sert bir dille yalanlarken Trabzonspor ve Beşiktaş'ın yanı sıra diğer kulüplerin başarılarından mutlu olacağını söyledi.

E. Dumanlı : Daha önceki görüşmelerimizde “Cemaat Fenerbahçe’yi ele geçiriyor...” iddialarını tuhaf karşıladığınızı, bunu anlamakta zorlandığınızı ifade etmiştiniz. Ortaya çıkan yeni bilgiler çerçevesinde bu iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fettullah GÜLEN : Evet. Fenerbahçe güzide bir kulübümüz. Müşahede ettiğim kadarıyla yönetimi, seyircisi ve taraftarıyla çok ciddi bir kenetlenme içinde. Bu imrendirici bir durum. Bundan kim rahatsız olur ki? Ben Galatasaray, Avrupa’da muvaffak olduğunda çok sevinmiş iftihar etmiştim. Gönül ister ki Beşiktaş, Trabzonspor ve diğer takımlarımız da başarılarına yeni başarılar ilave etsin.

Dünyada kendinden söz ettirsin. Fenerbahçe’yi ele geçirme, Galatasaray’ı ele geçirme gibi teşebbüsleri siyaset harici emellerle nasıl izah edeceksiniz? Kamuoyuna izah edilemeyen her hususu Cemaat’e yıkma, kendini temize çıkarma gibi bir refleks var. Şimdi ortaya çıkan yeni bilgiler ışığında bunun da bir iftira olduğu anlaşıldı. 


Yorumlar (5)
adil türk 8 yıl önce
Vaaz verirken ağlayan hoca olarak bilinirdi.Şimdi ABD uşaklığı yapıyor.Ülkemizi karıştırıyor.
ertekin aytaç 8 yıl önce
ABDnin uşağa ihtiyacı yok...abd nin hocaefendinin anlattığı islamiyete ihtiyacı var.
osman osman 8 yıl önce
fettullah gülen dincilerin ne kadar riyakar ve ikiyüzlü olduklarını tüm aleme gösterdi. çıkarları için dini kullananlar düne kadar öve öve bitiremedikleri fettullah gülen'i şimdi hain ilan ediyorlar. işte sizin inancının bu kadar. para geldiği sürece müslümansınız. kim sizin rüşvet yolsuzluk çarkınıza çomak sokar o zaman başlarsınız ötmeye.
ali duran 8 yıl önce
Ama nedense şikeden söz etmemiş TS un hakki gasp edildi diyememiş bu bile Hocanın ne kadar riyakar iki yüzlü olduğunu göstermiyormu TS un hakkı Şampiyonluğu çalındı dese taraftar kaybedecek bu demeci her tarafıyla menfaat kokuyor.
ali duran 8 yıl önce
osman osman çok cahilsin.cahillik Hz.Allah katında mazeret değil ben sana akıl fikir verdim öğrenseydin diyecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@