Fenerbahçe üyesi Kemal Belgin şike gerçeğini böyle hatırlattı!

Fenerbahçe kongre üyesi Kemal Belgin, şike tapelerini hatırlattı

Spor 06.11.2019, 16:33 06.11.2019, 16:44

Haber61 Spor Servisi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un savcılarla ilgili sözlerinin ardından gazeteci Kemal Belgin canlı yayında şike tapelerini hatırlatarak yanıt verdi.

Tapelerden bir bölümü okuyan Belgin "Siz savcıları göreve çağırmışsınız ya. Sizin tarlalar, çiftçiler, eşraf falan mı var? Siz önce aynaya bakacaksınız. Ha Federasyonu eleştirirsiniz, VAR’ı eleştirirsiniz, hakemleri eleştirirsiniz, penaltımızı vermedi dersiniz. Federasyona müracaat edebilirsiniz. Ama savcıları göreve çağırdığınız zaman ben estağfirullah derim size. Dönüp aynaya bakacaksınız savcı kelimesini kullanıyorsanız eğer." ifadelerini kullandı.

Aynı zamanda Fenerbahçe kongre üyesi olan Belgin'in, sarı lacivertlilerin bir türlü inanmak istemediği gerçekleri dile getirmesi şike severleri adeta çılgına çevirdi. Sosyal medyada şikeyi normal gören ve hala kendilerine kumpas kurulduğu hikayesiyle kendilerini avutan sarı lacivertliler kampanya başlatarak Belgin'in kulüpten ihraç edilmesini istedi.

Hatırlanacağı gibi Fenerbahçe'nin o dönemki başkanı Aziz Yıldırım, çıktığı hiç bir mahkemede ve UEFA'ya verilen savunmalarda tapelerin gerçek olmadığını iddia etmezken,  15 Temmuz sürecinin yaşanması ile birlikte şikeyi kendilerine kurulan bir FETÖ kumpası olarak lanse etmeye başlamıştı. Fenerbahçe'nin sonraki yönetimi de CAS'da verdikleri savunmada şike tapelerini inkar etmemiş aksine aynı tapelerle Trabzonspor'u da suçlamaya kalkmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
Ersin 2 yıl önce
Adam gibi adam gazeteci fenerli bir yazarın böyle konuşması türkiyede bir ilk bence bu adama madalya takmaları lazım işte tarafsız sipor yazarı diye buna denir
Altayin aciklamasi pozisyonla ilgili 2 yıl önce
Gercek ekrana yansidigi gibi olmadi. Sene sonunda sampiyon olduklarinda diyecekler ki evet fenerasyon mhk biz olalim sampiyon diye ugrasti ama sahaya yansimadi. Bunlar seytana tas cikarir. Onlarin cumhurbaskani var bizim Allahimiz. Zalimler icin yasasin cehennem
Mehmets 2 yıl önce
Helal olsun Kemal Belgin fenerli ama gerçekten delikanlıymış. Kimse, hatta TS lu geçinenler bile bunları konuşmaya cesaret edemiyor.
abdi abi 2 yıl önce
biz 2011 şampiyonu kim diye sorulduğunda federasyon bilir diyen trabzonlularıda gördük...gerci kendileri hdp binasından hiç çoıkmaz ...
nedim 2 yıl önce
yav öyle herşeye atlamayın adam bunamış ne dediğini bilmiyo...
Lazoğlu68 2 yıl önce
Kemal BELGİN; Divan Kurulu Başkan Adaylığı döneminde Aziz Yıldırım'ın kendisine değilde rahmetli Yüksel GÜNAY'ı destekleyerek seçtirmesinden sonra Fenerbahçe taraftarlığından Fenerbahçe düşmanlığına geçen menfaati için şerefini kaybetmiş bir zavallısın. Senin gibiler geberdiğinde Türk futbolu temiz ve aydınlık günlerine kavuşacaktır. Allah seni bir an evvel ölmüşlerine kavuştursun.
Fenasi Anlayan anladı 2 yıl önce
Esasında Kemal Belgin gibi fanatik Galatasaraylıyı Fenerbahçe'ye üye yapanları sorgulamak ve Fenerbahçe'yi bu solucanlardan ayıklamak lazım.
Amasyali Bordomavi 2 yıl önce
Adam gibi adam kemal belgin hani sike yoktu 2011 yilinda savcilar görevini yaptida ama sonra ne oldu tarlalar yesermedi
mcg 2 yıl önce
Zekeriya Öz mü senin savcın?
aspetli53 2 yıl önce
trabzonlu gazeteci nihat genç ne demişti şimdi fenerbahçeli olmak vardı anasını satayim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@