Fenerbahçe: Özellikle Trabzonspor ile oynadığımız maçta...

Fenerbahçe resmi siteden açıklama yaptı

Spor 04.11.2019, 20:07
Fenerbahçe: Özellikle Trabzonspor ile oynadığımız maçta...

TFF Süper Lig ekibi Fenerbahçe resmi siteden, "Savcılarımızı ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu göreve davet ediyoruz!" ile ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamada "Bununla birlikte Takımımızın lehine ilk hafta Gazişehir Takımı ile oynadığımız maçın üzerinden geçen 9 haftada, özellikle Trabzonspor ve Antalyaspor ile oynadığımız ve rakiplerimizin maçlarında benzer pozisyonlarda penaltı kararı verilen pozisyonlar da dahil olmak üzere hiçbir müsabakada penaltı kararına hükmedilmemiştir." ifadelerini kullandı

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Türk futboluna ve tüm paydaşlarına olan saygımız ve sorumluluğumuz dolayısıyla oynanan her maçın, yaşanan her olayın ardından sıcağı sıcağına açıklama yapmama, kanal kanal gezmeme konusunda kararlı bir duruş sergilemeye özen gösteriyoruz.

Biz bu duruşumuzu kararlı ve duyarlı şekilde koruma noktasındayken futbolun bazı paydaşlarının ise ne yazık ki bu sorumluluktan giderek artan bir şekilde uzaklaşarak hareket ettiğini görmekteyiz.

Bu noktada özellikle basında görev yapan bazı spor yorumcuları ve medya mensuplarının, sezonun ilk haftası itibariyle başlattıkları;

10.hafta itibariyle ise artık başka bir boyuta getirdikleri “ligde operasyon var, kurgu var, örgüt var” şeklindeki söylem, açıklama ve iftiralarının, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre açıkça suç teşkil ettiği ortadadır.

Medya mecralarında yapılan ilgili spekülatif ve manipülatif yorumlarla futbolu etkileri altına almaya çalışan; camiaları ve taraftarları birbirine düşman eden, futbol dünyamızda ayrıştırma ve kutuplaştırmalar yaratan, hakemler üzerinde baskı oluşturmayı hedefleyen şahıs ve kurumlara karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarını ivedilikle 6222 Sayılı Kanun kapsamında göreve davet ediyoruz.

Fenerbahçemizin, dün deplasmanda Kayserispor ile oynadığı maçın ardından gün gibi ortaya çıkan ve iyi niyetle açıklanamayacak bazı durumlara dair kamuoyunun gündemine getirmek istediğimiz noktalar ise şu şekildedir;

Sezon başından itibaren Futbol Takımımızın maçlarını yöneten orta hakemler, takımımızın kazandığı maçları takip eden haftalarda ne tesadüftür ki hiçbir müsabakada orta hakem olarak görevlendirilmemişlerdir.

Bu durum, kazandığımız 5 farklı maçın ardından da istisnasız aynı şekilde gerçekleşmiştir.

Bununla birlikte Takımımızın lehine ilk hafta Gazişehir Takımı ile oynadığımız maçın üzerinden geçen 9 haftada, özellikle Trabzonspor ve Antalyaspor ile oynadığımız ve rakiplerimizin maçlarında benzer pozisyonlarda penaltı kararı verilen pozisyonlar da dahil olmak üzere hiçbir müsabakada penaltı kararına hükmedilmemiştir.

Son olarak dün akşam da Kayserispor’la oynadığımız maçın 12. dakikasında futbolcumuz Vedat Muriqi’ye yapılan, hemen hemen tüm futbol otoriteleri tarafından istisnasız şekilde penaltı olarak kabul gören, sonuca ve maçın akışına etki edebilecek kritik pozisyon başta olmak üzere, lehimize penaltı verilmesi gereken hiçbir pozisyonda VAR’a dahi gidilmemiş, pozisyonlar adeta görmezden gelinmiştir.

Alanyaspor ile oynadığımız karşılaşmada yaşanan kural hatası pozisyonlarının, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Zekeriya Alp tarafından daha ilk günden medyaya demeçler verilerek ele alınış şekline de baktığımızda, şayet ortada sezon başından itibaren bazılarının iddia ettiği gibi bir operasyon varsa operasyonun Fenerbahçe'mize karşı yapılmak istendiği bu somut durumlar eşliğinde akla ilk gelendir.

En büyük kumpas ve saldırılara boyun eğmeyen Fenerbahçe Spor Kulübü, ortadaki bu tabloya rağmen, sağduyulu adımlar atmaya kararlılıkla devam edecektir.

Ancak her zaman ifade ettiğimiz gibi Türk futbolunun tepeden tırnağa bir temizliğe ihtiyacı olduğu da artık çok açıktır.

Bu noktada Fenerbahçe Spor Kulübü olarak; insani hata olarak yorumlanması zor bu kararlar ve devam etmesi halinde Türk futbolunu çok ciddi bir kaosa sürükleyebilecek ilgili söylemler hakkında, Türk futbolunu yöneten TFF Başkanı Sayın Nihat Özdemir ve yönetim kurulu ile Türk sporunun aydınlık yarınları için çok önemli bir yer teşkil eden Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli savcılarını göreve davet ediyoruz!

Milyonlarca vatandaşımızın artık özlenen adil, imtiyazsız düzene kavuşmasının bir hak olduğunu bir kez daha belirterek bir an önce bu konular hakkında incelemeler başlatılmasını talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (18)
Kenan 2 yıl önce
Ula fener inşAllah kötürüm olursun. Adın batsın inşAllah hadi herkes aminnn desin
Hasan 2 yıl önce
6222 , 11 maç şike teşvikte işlemedi. Şimdi mi işleyecek. Yine organize olmaya başladılar.
2011de ki turkiye tarihinde ilk ve tektir muhetemeln son olacak 2 yıl önce
1 savci cikti turk futbolunu temizlemeye calisti( bu isin tek yoludur, basina aciklama yapmakla saraya cikmakla bu isler duzelmez. Hehe ilgilenecegiz der yollarlar) onu engelleyenler simdi savciyi goreve cagiriyor. Eminim seytan ulan benden iyi bu isi yapan 2 ayaklilar var diyordur. Aciyorum ahmet agaoglu baskanimizi cok iyi niyetli bu dunyada karsiligini alamayacak insAllah otede Rabbim.mukafatini verir. Zalimler icin yasasin cehennem. Buyuk takip sike yazin youtubeda cocuklarimiza torunlarimiza izletelim . Demiroren federasyonun basina nasil geldi hatirlayalim unutmayalim unutturmayalim belki birgun bi umit bu ulke temiz hak hukuklu adil bir ulke olur.
Bu ulkede devlete(uzuna) karsi tek bir adim atabilecek kurum mu var 2 yıl önce
2011 donum noktasiydi ilk ve son defa turkiyeyi temizlemeye calistilar olmadi. Basina aciklamayla saraya gitmekle bu isler cozulmez .hehe ilgilenecegiz derler yollarlar. Buyuk takip sike yazin youtube hic degilse cocuklarimiz torunlarimiz unutmasin. Tek yol adaletin onume ispatlayip bu pislikleri getirmek ve cezasini vermekti verdirtmediler. Isin ucunda cok oy vardi. Uzuluyorum ahmet agaogluna emeklerine. Bu dunyada yaptiklarini goremeyecek rabbim insAllah ecrini cennetiyle rizasiyla otede verir. Zalimler icin yasasin cehennem
Abanoz 2 yıl önce
Şikebahçe TFF başkanı Nihat Özdemir'i göreve davet ediyor.????????
Ola zaten adam sene başından beridir görevde da. Daha ne yapsın sizeee
Al TÜRK 2 yıl önce
Kaç sene oldu 17 de 17 bekliyoruz fenevbahce?!?!?!
Trtspor sitesine bakin sarayin ,guclulerin ne dusundugunu anlayin 2 yıl önce
Trabzonsporun aciklamasi yok fenerin aciklamasi var. Niye cunku 2011i kapatan da ayni kisiler. Niye cunku oy. Niye cunku turkiyede hak hukuk adalet temizlik olmamali. Ilk ve son defa bi grup cikmisti turk futbolunu temizleyelim demisti 2011de izin vermediler. Aciklamayla saraya gitmeyle bu isler duzelmez. Emniyet adalet senin elinde degilse hicbirseyi temizleyemezsin. Allah ahmet agaoglunun yardimcisi olsun. Zalimler icin yasasin cehennem
HiHamza 2 yıl önce
Savcılar göreveymiş. Bütün gıcıklık 2011 göndermesine. Kızdırmayın Feneri
hkn 2 yıl önce
feneri fena harcıyorlar en iyi futbolu fener oynuyor
Kemal SAKA 2 yıl önce
İşte bu, ifşa edeceksin ki; kimsenin uyutulamadığını bilsinler. Birde Cumhuriyet Savcıları göreve deniyor.
Savcılığın dikkatine nasıl bir husussun arzedileceği bellidir. Bunun için medya üzerinden manipülasyonlar
yapmaya gerek yok. Gider savcılığa dilekçenizi arzedersiniz bu kadar basit. Lakin, bunu gerçekten adalet
arayan birisi yapar. Benim savcılığa böyle bir dilekçe verilmiş olduğundan bile şüphem var.

Ayrıca bu ülkenin savcıları zaten görevde değilmi ki; göreve çağırılıyor. Ben olsam, biz görevdeyiz zaten
merak buyurmayın diye açıklama ihtiyacı bile duyarım. Savcılığa gidip dilekçe vermişlerde, işlememi
konmamış!?.. Kimi kime şikayet ediyorsunuz, savcılığı; büyük Fenerbahçe Taraftarına mı? Maksat kamuoyu
nezdinde toplum mühendisliği. MHK hiç bir soruya yanıt vermedi. TFF, MHK'ya zaman kazandırdı. MHK'da dört
dörtlük hakemlerinin skandal hatalarını normalleştiren ve merak etmeyin devam edin sonuçta hükmü biz veririz
ve biz buradayız deyip; kendi mecrasına kuvvetli bir mesaj verdi. Hiç bir sorumuz yanıtlanmadı. Hollanda
nasıl bize örnek olur. Hollanda liginde bütün bir sezonda bizdeki yukardaki kadar olay anca çıkar. Orda
zaten orta hakemler bu kadar skora etki etmiyor ki, hal bu sebep VAR'ın dahli pek lüzum görülmüyor. Bizde
geçen sene çok müdahale oluyor diye şikayet edenler acaba neden beraberinde söylemiyor: Demek ki,
bizim ligde orta hakemler çok fazla bariz hata yapıyormuş!.. Bizdeki hakemlik Hollanda'da olsa, emin
olabilirsiniz bizdekinden çok daha kapsamlı ve müdahil bir VAR'a ihtiyaç duyar ve tesis ederlerdi.
O zamanda biz başka bir ülkeden kendimize örnek arardık. Bizim amacımız adalete ve temiz futbola ulaşmak
değil, söyleyemediğimiz şey; elimizdeki hakemlik manivelasını, takım çantasından bir kaybedersek.
Bunu ikame edecek başka bir şey bulamayacak olmanın katlanılmaz çaresizliği. Mevcut MHK kesinlikle
kendince bir iştihat oluşturarak VAR'ı tamamıyle önce sabote etmek, sonra etkisizleştirmek için gelmiş.
Gayet açık ki, kuzu kurda emanet edilmiş. Bu hususta başka söz gereksizdir.
Zaten fazla söz anlamayanadır der eskiler. Türkiye'de temiz futbol istiyorsa her kesim, zaten herkesin
kabulü, futbolun kirli olduğu önermesinden hareket etmek zorunda; ÖYLEYSE NEREDE TEMİZ ELLER!!???
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@