Fenerbahçe limit artırımını beğenmedi!

Fenerbahçe, TFF'nin kendilerine yaptığı kıyak karşısında açıklama yaptı ve yetmeyeceğini belirtti.

Fenerbahçe limit artırımını beğenmedi!

Fenerbahçe'nin, harcama limitinin artırılması yönündeki itirazını değerlendiren Tahkim Kurulu, sarı-lacivertli ekibe 16 milyon TL'lik artırım yaparak adeta kıyak çekmişti.

Tahkim Kurulu'nun bu kararına yönelik resmi sitesinden bir açıklama yapan Fenerbahçe, "Kulübümüzün transfer ve benzeri konularda yatırımlar yapılabilmesi için gerekli manevra alanı mevcut duruma göre mümkün kılınmamaktadır" ifadeleriyle limitin yetersiz olduğunu duyurdu.

"TRANSFER ALANIMIZ YOK"
Fenerbahçe'nin, 16 milyon liralık limit yükseltilmesiyle transfer yapılamayacağını aktardığı açıklama şöyle: 

"Uzun süredir tüm camiamızın ve tüm kamuoyunun yakından takip etmekte olduğu Takım Harcama Limitleri hususunda TFF Tahkim Kurulu’nun akşam saatlerinde açıklanan kararı çeşitli mecralarda bilgi kirliliğine yol açmıştır.

Bu kararın gerekçesi ve hesaplama yöntemleri henüz bilinmemekle birlikte eldeki kısa karara dayanan veriler, verilmiş kararın haklı ve güçlü dayanaklarla temellendirilmiş taleplerimizi karşılamadığını göstermektedir.

Gerekçeleri ortaya çıktıktan sonra kamuoyuyla nesnel eleştirilerimizi paylaşacağımız bu karar sonucunda, en son Kulüp Lisans Kurulu kararıyla 257.453.708,- TL olarak bu belirlenen harcama limitimiz 16.000.000 TL’lik artışla 273.453.708,- TL’ye yükselmişse de bu rakam Kulübümüzün haklı talebi olan 332.769.635- TL’den çok uzaktır.

Ulaşılan nihai rakam olan 273.453.708,-TL’ye, müsaade edilen limit aşımı olan %30’luk payın ilavesi sonucunda Kulübümüzün TFF tarafından hesaplanan harcama limiti yaklaşık 355 Milyon TL’ye ulaşırken, yine TFF tarafından hesaplanan mevcut harcaması 374 Milyon TL’dir.

Dolayısıyla kabul etmediğimiz bu hesaplamalar ışığında Kulübümüzün 19 Milyonluk bir limit aşımı söz konusu olup, Kulübümüzün transfer ve benzeri konularda yatırımlar yapılabilmesi için gerekli manevra alanı mevcut duruma göre mümkün kılınmamaktadır.

Ancak Kulübümüz haklı mücadelesine devam ederek, önümüze konan tüm bu engelleri aşma ve Kulübümüzün yararına olacak her türlü hamleyi gerçekleştirme iradesini vazgeçmeksizin sürdürecektir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 4 hafta Önce

Ülkenin önemli bir sanayicisi, işadamı ailesi olan Koç'a bütün sempatim bitmiştir. Res Azizleşti. Ülkede spor bile ranta dönüştü yazık.

Alı kemal
Alı kemal - 4 hafta Önce

Şikeci ali koç destan yazıyor gerçekten . Bugün vedat muriç e disiplin kurulu ceza veremedi . Akşam saatlerinde takvim kurulu fenerbahçeye 16 trlilyon ek limit verdi , peki 8 puanı silinen eskişehirin 3 puanı silinen bursaspor un ne suçu vardı . Arkadaşlar BOŞUNA hayal kurmayalım bu sene şikebahçeyi şampiyon yapacaklar . Yine tezgah kuruldu . Allah belasını versin şikebahçenin . Aminnnn

Serdar
Serdar - 4 hafta Önce

Gezici alikoç haftalardır mağdur gibi konuşuyor ve işte her istediğini alıyor. İkinci aziz yıldırım gibi davranıyor

?
? - 4 hafta Önce

başkanımız sistem çalışmadı diyor ama sistem çok güzel çalışmaya başlamış bile ?????????

Ts61
Ts61 - 4 hafta Önce

Biz nekadar kızarsak kızalım adamların lobisi sağlam istedikleri gibi at koştura biliyorlar.. adamlarda çözülme kutuplaşma da olmuyor...bizde olsa bir kibritle trabzonu yakariz

gurbetci
gurbetci - 4 hafta Önce

kahpe düzen istanbul üzerine kurulu düzen 50 yildir türk futbolunu sömürüyorsunuz Allahimdan bulasiniz,,

1461
1461 - 4 hafta Önce

Bırakın bunlarla. Ilgili haber yapmayın sonra kendilerini dokunulmaz sanıyorlar

salih
salih - 4 hafta Önce

FORD araba almayacağım.


SIRADAKİ HABER

banner513