7m

7m

hyundai

tamfinans

Fenerbahçe'den Murat Zorluoğlu'na tepki: İki kulübü karşı karşıya getirdi

Başkan Murat Zorluoğlu'nun yaptığı paylaşıma sarı lacivetli kulüpten açıklama geldi

Spor 02.01.2020, 19:19
Fenerbahçe'den Murat Zorluoğlu'na tepki: İki kulübü karşı karşıya getirdi

Trabzon Büyükşehir Belediye başkanı Murat Zorluoğlu'na Fenerbahçe'den tepki geldi. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Zorluoğlu için "Belediye Başkanı sıfatını taşıyan ancak gerekliliklerini taşımayan..." ifadesi kullanılırken, "Fenerbahçe ve Trabzonspor’u karşı karşıya getirmek adına kullanan bu şahsın yaptığı paylaşımların, kulübümüzden ziyade tüm spor kamuoyu ve ilgili merciler tarafından değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz" denildi.
 

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

KINIYORUZ!

Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun rakibimiz Trabzonspor’un yaşadığı süreçle ilgili olarak dün akşam saatlerinde yaptığı sosyal medya paylaşımlarını şaşkınlıkla takip ettik.

Trabzonspor kulübünün kendi iç bünyesinde yaşanan, Fenerbahçe ile kesinlikle hiçbir ilgisi, alakası olmayan; bir bağlantısı olması da mümkün olmayan bir konuyu, Fenerbahçe’nin üzerine yıkmaya çalışmak amacıyla yapılan bu paylaşımlar ve içerikte yer alan detaylar son derece vahimdir.

Belediye Başkanı sıfatını taşıyan ancak gerekliliklerini taşımayan; bulunduğu görevi Türkiye’nin dört bir yanında ve dünya üzerinde milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe ile Belediye Başkanı olduğu şehrin kulübü olan Trabzonspor’u karşı karşıya getirmek adına kullanan bu şahsın yaptığı paylaşımların, kulübümüzden ziyade tüm spor kamuoyu ve ilgili merciler tarafından değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyor, 

Spora, siyaset ve siyasilerin karıştırılmasının ne kadar yanlış olduğunu ve Türkiye için onarılmaz yaralar açacağını vurguluyor; toplumumuzda kutuplaşma yaratılmasına sebebiyet verecek bu tavrından dolayı kendisini kınıyoruz.

Kendisinin paylaşımlarda yer verdiği ve sonrasında hesabından kaldırdığı bu içerik ile ilgili gereken hukuki başvuruları gerçekleştireceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Zorluoğlu'nun paylaşıp sonra kaldırdığı o içerik


Yorumlar (6)
Fatih sağlam 2 yıl önce
Malesef Trabzonun başkanları Şehri Trabzona mega projeler yerine mega siyaset ve alakasız işlerle uğraşıyor
Gab 2 yıl önce
Büyüksün başkan
TAKİ 2 yıl önce
Yıkılmadık, ayaktayız, inşAllah bu sene şampiyonuz, her türlü çelmeye karşı
Osay61 2 yıl önce
Başkan seni seviyoruz.
sek 2 yıl önce
başkan haksız değil beşedşye başkanı siyasetin rehavetine kapıldı
murat başkan 2 yıl önce
balık baştan kokar.. sayın başkan plansız vasıfısız vizyonsuz şekilde trabzonun başında. acilen istifa etmelisin başkan. trabzon seni yuıtar..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@