Federasyondan Ceza Uyarısı

Futbol Federasyonu Macaristan ile oynayacağımız maç öncesi taraftarları uyararak İsviçre maçında çıkan olayları ve cezaları örnek gösterdi. Federasyon şu açıklamayı yaptı: "A Milli Takımımız, 22 aylık bir aradan sonra, Çarşamba akşamı 20.30'da İnönü Stadı

Federasyondan Ceza Uyarısı

Futbol Federasyonu Macaristan ile oynayacağımız maç öncesi taraftarları uyararak İsviçre maçında çıkan olayları ve cezaları örnek gösterdi. Federasyon şu açıklamayı yaptı:

 

"A Milli Takımımız, 22 aylık bir aradan sonra, Çarşamba akşamı 20.30'da İnönü Stadı'nda ilk kez taraftarıyla buluşacaktır.Bilindiği gibi bu uzun süreli ayrılık, 16 Kasım 2005 tarihinde İsviçre ile oynadığımız maçta yaşanan üzücü olaylar sonrasında, FIFA tarafından cezalandırılmamız nedeniyle oluşmuştur.

 

FIFA hatırlanacağı gibi, Türkiye'yi önce 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinden dışlamayı düşünmüş, yoğun çabalarımız sonucunda, ülke dışında 6 resmi maçı seyircisiz oynamamıza karar vermiştir. Daha sonra yürütülen görüşmelerin ardından Türkiye Futbol Federasyonu'na verilen ceza, "3 resmi maçı yurt dışında seyircisiz oynamak olarak değiştirilmiş ve FIFA tarihinde ilk kez yaşanan bu indirim, gerek dünya gerekse ülkemizde "Diplomatik bir zafer” diye nitelendirilmiştir.

 

Ancak FIFA'nın aldığı bu karar, o tarihte de anlatıldığı gibi şartlı bir indirimi içermektedir.

 

Türkiye'nin eleme maçlarında en ufak bir olayın sorumlusu olarak görülmesi halinde FIFA, cezayı yeniden yürürlüğe koyacak ve Milli Takımımız maçlarını yine yurt dışında ve yine seyircisiz oynamak zorunda kalacaktır.

 

Macaristan maçından başlamak üzere gerek medyamızın gerekse kamuoyunun bu konuda hassasiyet göstermelerinde büyük yarar bulunmaktadır.

 

Taraftarlarımızın Macaristan maçında sabırlı ama coşkulu bir destek sunarak takımımızın 12. adamı görevini büyük bir özveriyle yapacaklarına inancımız tamdır. Tribünlerden oluşturulacak sinerjiyle Milli Takımımızın sahamızdaki bu ilk maçını kazancağına olan inancımız da tamdır.

 

Çarşamba akşamından başlamak üzere, FIFA'nın vermiş olduğu şartlı ceza konusunda taraftarlarımızın kendilerine yakışır olgunluk duyarlılık ve sorumluluğu sergileyeceklerine güveniyoruz.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler