Federasyon ile hocalar birarada

Antalya Balıkevi'nde düzenlenen yemeğe, TFF Başkanı Özgener ve teknik direktörlerin yanı sıra TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan ile Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl da katıldı. TFF Başkanı Mahmut Özgener, yemek sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada,

Federasyon ile hocalar birarada

Antalya Balıkevi'nde düzenlenen yemeğe, TFF Başkanı Özgener ve teknik direktörlerin yanı sıra TFF Başkan Vekili Lutfi Arıboğan ile Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl da katıldı.

TFF Başkanı Mahmut Özgener, yemek sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, iki günden bu yana yoğun bir kurs programında olduklarını söyledi.

Türkiye'de ilk kez düzenlenen UEFA pro-lisans güncelleme kursuna ülkenin en üst düzey teknik direktörlerinin katıldığını kaydeden Özgener, ''Bütün hocalarımız bu kurstan memnun. Kurs sırasında teknik direktörlerimizle Türk futbolunu konuştuk, fikir alışverişinde bulunduk.

 Yeni yıl öncesi çok keyifli ve verimli bir toplantı yapmış olduk'' ifadelerini kullandı.

Özgener, milli takımın başına gelecek yabancı teknik direktörün kim olacağı yönündeki soruları ise cevaplandırmadı.

Teknik Direktör Giray Bulak ise yemekte seminerle ilgili konuların konuşulduğunu belirterek, ''Dünyada önemli gelişmeler var. Bizler de bunları takip ediyoruz. Bu konuları konuştuk'' dedi.

Toplantıda Milli takımın da gündeme geldiğini anlatan Bulak, şunları söyledi:

''Başkanın da söylediği gibi yabancı teknik direktör konusunda ciddi düşünce var. Bu bakımdan takıma yabancı hoca gelecek, yanına yerli bir arkadaş gelecek.

Altyapının başına da yerli hocanın gelmesi bekleniyor. Yönetim böyle bir yapılanma düşünüyor.''

Teknik direktörlerin, ''Siz de milli takımı çalıştırır mısınız?'' sorularına muhatap olduğuna dikkati çeken Bulak, ''Kendine güvenen ve bunca yıl bu işi yapan insan 'tabi ki çalıştırırım' der. O nedenle speküle edilen şeyler önemli değil. Önemli olan bu konuda birlikteliğin sağlanması. İsim konusunda bize de şu anda bir bilgi verilmedi'' dedi.

Yabancı teknik direktöre karşı olmadıklarını bildiren Bulak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz yabancıya karşı değiliz ama mesela İngiltere yabancı futbolcu alıyor, millilik derecesine bakıyor. Yaşına ve son oynadığı maçlara bakıyor. Aslında yerli yabancı peşinde değiliz. Milli takımda yerli hocaların da başarı sağlayabileceği anlayışındayız.

Son yıllarda kazanılan maçlarda yerli hocalarla başarılı olduk. Burada neden yabancı diye düşündüğümüzde, herhalde yerli bir hocanın yıpratılmasından korkuluyor.''

Bulak, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylığı kapsamında, organizasyonun yapılması planlanan şehirler arasında bazı şehirlerin gösterilmemesinin tartışmalara neden olduğuna da dikkati çekerek, ''Bu organizasyonun ülkemize gelmesi durumda bunu ülke geneline yaymak lazım.

Belli bir bölgeye daraltmamak, yaymak gerekiyor. Türkiye'nin her tarafını kullanmak lazım'' diye konuştu.

Eski Milli Takım Yardımcı Antrenörü Oğuz Çetin, katıldıkları seminerin futboldaki dünya gündemini takip etmek için oldukça önemli olduğunu vurguladı. Hocaların eğitimden son derece memnun olduğunu ifade eden Çetin, TFF'nin Milli Takım'ın başına yabancı antrenör düşünmesini ise şu şekilde açıkladı:

''Türkiye Futbol Federasyonu bir karar aldı, yabancı teknik adam getirecek. Buna saygı duymak lazım. Biz Türk teknik direktörler bu konuda yeterli olduğumuzu, devamlı hazır olduğumuzu dile getiriyoruz, ancak alınan karara da saygı duymalıyız.''

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler