Federasyon için düğmeye basıldı

İstanbul'daki Trabzon dernekleri kendi içlerinde oluşturdukları komisyonla Trabzon Dernekler Federasyonu'nu olağanüstü kongreye götürmek için harekete geçiyor. İstanbul'da toplanan ve hemen hemen her ilçeden bir temsilcinin yer aldığı kahvaltılı toplantıd

Spor 03.01.2009, 17:54
Federasyon için düğmeye basıldı

İstanbul'daki Trabzon dernekleri kendi içlerinde oluşturdukları komisyonla Trabzon Dernekler Federasyonu'nu olağanüstü kongreye götürmek için harekete geçiyor.

 

İstanbul'da toplanan ve hemen hemen her ilçeden bir temsilcinin yer aldığı kahvaltılı toplantıda, 'Trabzon nasıl daha iyi temsil edilir, Trabzon için neler yapılabilir' konusu ana gündem maddesi olarak öne çıktı. Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Kahyaoğlu'nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya aralarında Tahsin Usta'nın da yer aldığı çok sayıda eski ve yeni dernek başkanı ile eski dernek yöneticileri katıldı.

 

Son üç yıldır Trabzon Dernekler Federasyonu'nun Trabzon'u temsil noktasında sorunlar yaşadığı, Trabzon Dernekler Federasyonu'nun daha işlevsel hale getirilmesi gerektiği konusunun ana gündem olduğu toplantı yaklaşık dört saat sürdü. Toplantıya katılan ilçe ve dernek temsilcileri, Trabzon Dernekleri Federasyonu, Trabzon dernekleri, Trabzon adına medyada ve kamuoyunda öne çıkan projeler üretme ve derneklerin daha işlevsel hale getirilmesi gibi konularda görüşlerini açıkladı.

 

Bunun için dernekler, Trabzon Dernekler Federasyonu'nu olağanüstü kongreye taşımak için, oybirliği ile karar aldı. Yedi kişilik komisyon oluşturuldu. Başkanlığını Akçaabat Dernek Başkanlığı sıfatıyla Hayrullah Ertem'in yürüteceği komisyon, Trabzon Dernekler Federasyonu ile görüş alış verişinde bulunma ve olağanüstü genel kurul taleplerini görüşecek.

 

Kahvaltıdan Notlar

 

Trabzon'un tüm ilçelerinden ve Trabzon merkezden de katılımın olduğu toplantıda ana konu 'Trabzon ve Temsil Sorunu'ydu. Her ilçeden bir yetkili Trabzon adının daha iyi temsil edilmesi için yapılması gerekenleri söyledi.

 

Trabzon derneklerinin dağınıklığının ve bunun sonucunda gücün bölünmesinin Trabzon'a faydasının olmadığı görüşü üzerinde birleşildi. Özellikle Akçaabat Dernek Başkanı Hayrullah Ertem'in, “Trabzon kenti İstanbul'da en kalabalık ama en güçsüz dönemini yaşıyor' ifadesi toplantıya damgasını vurdu.

 

Trabzon Dernekler Birliği'nin eski başkanı Tahsin Usta, “Kişilerle bireysel sorunumuz yok. Gündemimiz Trabzon. Eğer Trabzon'u federasyon temsil edecekse federasyon, konfederasyon temsil edecekse konfederasyonu, bu konuda harekete geçirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (5)
rakrak_burak 12 yıl önce
yaptığınız çalışma gerçekten çok iyi.. inşallah güzel bir sonuca varırsınız..
bakırtaş 12 yıl önce
Trabzon kimsenin çantasına sokulamaz..Olaya el koyanları kutluyorum..Hele Dernekler Birliği'nin gündeme damgasını vuran çalışmalarından sonra! Nurettin Turan ve dar ekibi vakit geçirmeden Kongre yapmalıdır..Trabzonluluk bunu gerektirir..
Taşkent 12 yıl önce
Trabzon Derneklerinden bazıları,bir ilçe derneği havasında çalışıyor,yönetimleri ve arkadaş gurupları kurulmuş derneklere gelene gidene kimse bakmıyor,ilgilenen yok,Kapıda kçeşitli yazılar var şu giremez bu giremez,olmaz böyle şey biz bu yazıları görünce geri dönüyoruz,onun içün Trabzon dernekleri çıkarcıların diyıl gerçek kişilerin elinde olması gerek ben kendi derneğime istediğim gibi giremiyorsam o dernek beni ilgilendırmiyor,ve ben çok Trabzonlu tanıyorum derneğe bu yüzden girmiyorlar kısacası Dernek yönetimine sadece oflu ve çaykaralılar diyıl tüm Trabzon ilçelerinden girmelidır,,Birde sosyal dayanışma olmalı sadece zenginleri yedirıb içiren bir dernek bizlere hitap etmez. Bizi kabul etmeyenleri bizler hiç kabul etmeyız,bizle nasıl olsa kafelerde oturuyoruz.Kalın sağlıcakla.
k.y.ayaz 12 yıl önce
ya bunlar bunlar değilmi

önce linklere bakıp sonra haberi ve yorumu bir daha

okumanızı tavsiye ederimhttp://www.kuzeyyildizitsd.org.tr/haber.php?id=560http://www.istanbulgunebakis.com/haberdetay.asp?id=1126bunlar aynı kişiler değilmi yoksa aralarına birileri dahamı katılmış!...Gene gelmeyecekmisiniz yoksa seçimlere sizin istemenize gerek varmıki zaten üç ay sonra genel kurul yokmu ?Saygılar sunuyorum
kemal sarı 12 yıl önce
Toplantıya katılarak konuyu gündeme taşıyanlara teşekkür ediyorum. İstanbul da kurulu bulunan Trabzon derneklerinden birinin ferdi olarak sessiz kaldığımız düşüncesindeyim. Başkanımız sn Nurettin bey Allah kabul etsin hac vazifesini yerine getirdi fakat temsil yönünden birçok eksiğimiz bulunmaktadır. Kastop çatısı altında erimektense kendi federasyonlarımızı çoğaltıp konfederasyon oluşturmalıyız. Olayın birde bu yönünü düşünmemiz gerekli, Trabzon isminin her zaman en iyi ve en güzel yerde olması dileğiyle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@