Federasyon Cezayı Belirledi

Federasyon, maçların naklen yayınının engellenmesi halinde ev sahibi kulüplere 500 bin YTL para cezasından, saha kapama ve 3 puan silmeye kadar varan cezalar uygulayacak.FUTBOL Federasyonu, dün yaptığı toplantıda ligler, kulüpler ve ceza yönetmelikleriyle

Federasyon Cezayı Belirledi

Federasyon, maçların naklen yayınının engellenmesi halinde ev sahibi kulüplere 500 bin YTL para cezasından, saha kapama ve 3 puan silmeye kadar varan cezalar uygulayacak.

FUTBOL Federasyonu, dün yaptığı toplantıda ligler, kulüpler ve ceza yönetmelikleriyle ilgili önemli kararlar aldı. İstanbul'da toplanan yönetim kurulu, profesyonel liglerde isim değişikliklerine giderken, yeni düzenlemede bu sezondan itibaren Lig (A)'nın ismi TFF 1. Lig, Lig (B)'nin ismi TFF 2. Lig, 3. Lig'in ismi ise TFF 3. Lig oldu.

Yönetim kurulu, naklen yayınların kesintiye uğraması ya da engellenmesine dönük eylemlere de ağır yaptırımlar getirdi. Bu çerçevede Süper Lig'de naklen yayını kesintiye uğratılması ya da engellemeye kalkılması durumunda ev sahibi kulübe ilk seferinde 500 bin YTL, tekrarında 500 bin YTL artı 2 maç saha kapama cezası verilmesi, üçüncü seferde ise 500 bin YTL para cezasının yanı sıra 3 puan indirilmesine gidilmesi uygun görüldü.

Hak mahrumiyeti alanlara protol tribünü yasak

Futbol Disiplin Talimatı'nın ilgili maddelerinde cezanın infazına ilişkin hükümlerde de kimi değişiklikler yapılırken, buna göre, hak mahrumiyeti ya da müsabakadan men cezası alan kulüp yöneticisi, teknik adam veya kulübün diğer görevlilerinin, protokol tribününün yanı sıra, stadyumlarda akredite kartla girilen tüm alanlarda bulunması yasaklandı. Söz konusu yasağa uymayanların kulüplerine 120 bin YTL'den başlayıp giderek artan ağır para cezaları verilecek.

Yönetim kurulu, TFF 3. Lig'de yükselme ve düşmeyle ilgili yeni esasları belirledi. Buna göre, 2007-2008 futbol sezonunun sonunda TFF 3. Lig'de gruplarında ilk 3 sırayı alan takımlar TFF 2. Lig'e doğrudan yükselecek. 4. ve 5. sıraları alan takımlar arasında oynanacak play-off müsabakalar sonucunda 2 takım daha TFF 2. Lig'e çıkacak. Gruplarında son 4 sırayı alan takımlar ise illerindeki yerel amatör lige düşecek.

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler