banner526

banner533

banner513

Fatih Terim ülkeyi terk etsin

Fatih Terim'den Türkiye'yi terketmesini isteyen Sabah yazarı Hıncal Uluç'dan başkası değil. Gerekçesi de Terim'in Milli takımda başarısız olması... Hıncal Uluç'un bu isteğinin biraz daha derininde ise Emre meselesi var... Hıncal Uluç'a göre Fatih Terim, s

Spor 18.09.2008, 11:40
Fatih Terim ülkeyi terk etsin

Fatih Terim'den Türkiye'yi terketmesini isteyen Sabah yazarı Hıncal Uluç'dan başkası değil. Gerekçesi de Terim'in Milli takımda başarısız olması... Hıncal Uluç'un bu isteğinin biraz daha derininde ise Emre meselesi var...

Hıncal Uluç'a göre Fatih Terim, son Avrupa Şampiyonasında büyük bir başarısızlık sergiledi. Bu sonuca da kendi hatalarıyla geldi.
Terim'in milli takımdaki teknik kadrosu da "emir kulları"ndan ibaret... Ayrıca Terim yaşlandıkça duygularına, özellikle de öfkesine daha fazla mağlup olmaya başladı.

Tüm bunlar Hıncal Uluç'un görüşleri. Dahası da var. Uluç'a göre Terim, "*Adı "Milli" olan takımda tüm "Milli" değerleri bir kenara itti.
*Şikeden mahkûm olanları, hem de ülkede her gün şehitler veren bir iç savaş yaşanırken, asker kaçaklarını baştacı yaptı."

EMRE'YE FENA TAKMIŞ

Ve sözün burasında lafı Emre'ye getiriyor. Fatih Terim'e asıl kızgınlığının da Emre olduğunu şu sözlerle ortaya koyuyor;

*"Kendisini yönetmekten aciz olduğunu, hemen her kritik maçtaki davranışlarıyla kanıtlayan, basın tribününe gene TV ekranlarının önünde "Kol geçirme" hareketi yapan, son yıllarını yurtdışında geçirdiği için kadroya seçilen diğer futbolcularla yakınlığı, dostluğu olmayan, kaç sezonun yarısından fazlasını sakat olarak saha dışında geçiren, Kevin Keegan yönetimindeki Newcastle'da ise yedek olarak dahi bir dakika forma giyemeyen ve yalan söylemekten çekinmeyen birisini Milli Takım kaptanı yapmakla yetinmeyip bir de "İşte benim liderim" diye sundu."

ÜLKEYİ TERKETSİN

Yazının sonunda Hıncal Uluç sadede geliyor ve asıl isteğini söylüyor. Fatih Terim Türkiye'yi terketsin...

*"Fatih Terim'in en kısa zamanda bu ülkeyi terk etmesi ve ülke insanına kendisini unutturması en akılcı davranış olur.. Dışarıdan gelmeye başlayacak başarı haberleri, zaman içinde bugünkü tepki ve öfkelerin dinmesini hızlandırır. Türkiye Futbol Federasyonu, ona tıpkı General Mc Arthur gibi "Geri döneceğim" deme fırsatıyla gitme yolunu döşedi. Terim bu imkânı kullanmalıdır."
Yorumlar (7)
oflu mer 12 yıl önce
Yahu sayın Hıncal Uuç sizi pek sevmen ne yalan diyeyim ama bazen bakıyorumda sen doğru şeylerde söyleyebiliyorsun be!!!Bu yazınlanlar eğer senin ağzından dökülmüşse sen hamsi sezonunda kendine gelmeye başladın anlaşılan altına imza atıyorum...
MCYAVUZ 12 yıl önce
eğer bu yazı hıncal uluç a ait se ne güzel yazmış be adam. bu sözlere katılıyorum . zamanında şenol güneş gibi bir teknik direktoru attırdınızda hemende konusma fırsatı bıle wermeden sımdı nıe bole birşey yaptırmıyorsunuz.size ters dimi ulan şu aldığı paraya bak be yazık günah be yazık günah.bişeyde yapsa bari . soyleyecek kelıme bulamıyorum terimden ve emreden de nefret edıyorum .
yorguness 12 yıl önce
hıncal uluc senı sevmıom herkes gıbı ama bu sefer yazını cok beğendım ayrıca bıraz sempatı kazandın ben buyuk basarı:)doğruları yazmışssın kral fatıh ve evlatları.tekkede bu krallığa karsı olduğu için kadroya alınmıo bunuda bılın.helal sana yıldıray adam sın.halil altıntopu kınıyoruzz.
tsinanözcan 12 yıl önce
İKİ karaktersiz adam ülkenin gündemını meşgul edıyor fatih terim idam edilmesi gereken bi adam hem ülkeyi hem milli takımı terketsın bızde rahat edelım.
sertoATMIŞBİR 12 yıl önce
ben hıncalın yorumlarını cok begeniyorum %90 haklı dogru konuşuyor.birde bu hıncal terimi yer ne den mi sabah gazetesi akp yakın akp fedarasyon başkasını kendi secmiş akp nin gazetesi eleştiri yaparken akpnin fedarasyon başkanı bu adamı burada tutacak degil yaaaa. ama burada kalmayı gercekten hakketmiyor asker kacagını milli et basına haraket cekeni avrupada ırkcılıkla suclananı 10 yıl ekmek yedigi gs yi arkadan vuranı son sekiz yılda sekiz mac arka arka ya oynamayan adamı milli et sonra rakkip takımın hocasına top fırlat 3-4 yıl önce ki olaylarda başrol oyna sonrada bu ülkenin en baş noktasında otur yok yaaa bu rası gs degil terim burası türk milli takımı
Bordomavi_Dünya 12 yıl önce
Bunlar kendilerini ne sanıyor da ülkeden birilerini gönderiyorlar? Bunlar bulutlarda mı yaşıyorlar?Bu konu masum değil. AB ve demokrasi yolundaki Türkiye'ye Fatih Terim ve Emre gibi muhafazakar ve milliyetçi insanları yakıştıramıyorlar herhalde. Şenol güneşi de eleştirdikleri konulara bakarsanız orda da görürsünüz. Hakan Şükür'ü de yıllarca böyle eleştirmişlerdi..Hıncal spor yorumculuğunu bıraksın. İşini yapsın. İşi neyse. Şimdi Rıdvan Dilmen gibi yıllarını fıtbola vermiş ve Türk futboluna çok hizmet etmiş bir spor adamının yanında Hıncal'ı dinlemek Rıdvan'a ayıp etmektir. O verilen emeklere yazık olur. Bu kadar spora hayatını vermiş insanlar dururken spordan anlamayan birine ve insanla sadece fikirleri ve şekillerinden dolayı eleştiri getiren insanları kale almak emeklere yazık eder.

Rıdvan iyi yada kötü meselesi de değil. Sadece emek ve işin içinden gelmek meselesi.Fatih Terim ise futbol olarak şuana kadar Milli takıma hangi sistemi oynatıyor çözemedim. Bir spor programında duymuştum. Biz sokak futbolu onuyoruz demişti ordakilerden biri. Ama bunu ciddi olarak söylemişti. Yani oyun stilimiz böyle olsun anlamında söylemişti gibi.Ayrıca Fatih Tekke bu takımda banko oynar. Fatih Tekke'yi Milli takıma almamak en büyük hatadır. Neredeyse forvetsiz oynuyoruz. Fatih terim yanlışlarından dönmelidir. Gökdenizi kadro dışı bırakmışlar. Neden: Sakatmış.. Otobüse binene kadar bi şey yoktu da otobüste uyurken mi sakatlanmış?Şenol Güneşi unutmadık..

Vesselam..
ilyas kurt 12 yıl önce
hincal uluç seni günahim kadar sevmem ama baqzen dogruda söylüyosun.Ama biz bunlari hak ediyoruz;Sen şenol güneşi karizmasi yok diye gönderiyosun getirdigine bir bak.insanlikdan nasibini almamiş.Hagi olmasa fatih terim uefa kupasimi alırdi.sonra itlyaya gitti ne oldu?fiorentinayi satti milana orada iki ay kalamadi kovuldu.geldi lucescunun sampiyon yaptiği adamlari sattı tam 18 transfer ve hüsran kovuldu.geldi başimiza rezillik üstüne rezillik.hiç umrumda degil terim yeterki trabzonuma bulaşmasin.ama kovulmasin ogün şenol günesin karizmasini begenmeyenlerin bıyığına sakalına küfür etsinde güneş gibilerin degeri bilinsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@