Fatih Tekke Son Noktayı Koydu

Fatih Tekke, "Fenerbahçe ile anlaştım, hatta ön protokol bile yaptık. Salı ya da çarşamba günü imza için İstanbul'a geliyorum" dedi.ACİLEN TOPLANDILARFotomaç gazetesi, Fatih ile görüştü ve ilk ağızdan imza haberini aldı: "Fenerbahçe ile protokol imzaladım

Spor 18.08.2007, 16:58
Fatih Tekke Son Noktayı Koydu

Fatih Tekke, "Fenerbahçe ile anlaştım, hatta ön protokol bile yaptık. Salı ya da çarşamba günü imza için İstanbul'a geliyorum" dedi.


ACİLEN TOPLANDILAR
Fotomaç gazetesi, Fatih ile görüştü ve ilk ağızdan imza haberini aldı: "Fenerbahçe ile protokol imzaladım. Salı ya da çarşamba İstanbul'a geliyorum." Bu müthiş transfer haberinin ayrıntıları ise şöyle: Kontenjan nedeniyle yabancı forvet alamayan Fenerbahçe yönetimi, Belediye yenilgisi sonrası acilen toplandı.

AYRILMAK İSTİYORUM
Sarı-lacivertliler toplantıda yıllardır peşinde oldukları Fatih Tekke için yeniden harekete geçme kararı aldılar. Bunun için de iki yönetici hemen Rusya'ya gidip Fatih Tekke ile bir araya geldi. Zenit'te mutsuz olduğunu her fırsatta dile getiren milli oyuncu, "Buradan ayrılmak istiyorum. Fenerbahçe'de de oynarım. Siz yeter ki kulübümü ikna edin" diyerek yöneticilere yeşil ışık yaktı. Hemen Fatih'in kulübü Zenit ile temasa geçen Fenerbahçeliler, Rus ekibinin 7.5 milyon euro'luk bonservis bedeli isteğiyle karşılaştılar.


YÖNETİCİLER GİDİYOR
Fenerbahçe ise 5 milyon euro teklif etti. Uzun pazarlıklar sonucunda sarılacivertli yönetim 6 milyon euro bonservis bedeli ödemeyi kabul edince taraflar el sıkıştı, Fatih ise senelik 2.5 milyon euro alacak. Bu gelişmelerden sonra Fatih, gazetemize bu transferi açıkladı. Milli oyuncu şunları söyledi: "Fenerbahçe ile protokol imzaladım. Salı ya da çarşamba İstanbul'a geliyorum." Fenerbahçe'nin yöneticileri pazartesi Rusya'ya gidecek ve küçük pürüzleri hallettikten sonra milli oyuncu ile İstanbul'a dönecek.

Fatih Tekke mutsuz
Milli futbolcumuz Fatih Tekke'nin menajeri Özcan Üstüntaş, gazetemize bu transferle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: "Fatih Tekke geçtiğimiz ay, beni arayarak mutsuz olduğunu söyledi. Ben de Zenit Başkanı Kursenko'dan randevu aldım. Fatih ile birlikte Kursenko ile görüşerek, futbolcumuzun sorunlarını anlattım. Fatih'in takımda en çok para alan oyuncu olduğu için dışlandığını anlattım. Bu yüzden yararlı olamadığını söyledim.

Başkan Kursenko, Fatih'in bu sorunlarını çözeceğini söyledi. Ama aradan 20-25 gün geçmesine rağmen aynı sorunlar devam ediyor. Fatih Tekke orada çok mutsuz. Petersburg'daki sosyal hayata alışamadı. Yiyeceklerini bile Trabzon'dan gönderiyoruz. Zenit'ten ayrılmak istiyor." Üstüntaş, Fatih Tekke ile Fenerbahçe'nin yanı sıra Galatasaray ve Trabzonspor'un da ilgilendiği belirtti. Ancak Fenerbahçe bu iki kulüpten hızlı davranarak işi bitirmeyi başardı.


Yorumlar (1)
emin karaman 14 yıl önce
nuri albayrak buraya trabzonsporu 20 30 yıl geriye atmaya geldi hatta bitirmeye geldi istanbul ekiplerine ayak bagı olmaktan kurtarmaya gelmiş. Fatih tekkenin zenit kulübüne satılmasıda dolaylı yoldan fenere gitmsi icinmiş.Fatih TEKKE = 7,5 milyon Euro

Milan STEPANO = 3,5 milyon Euro

Fabiano ELLER = 1,3 milyon dolar

Marcelinho = 2,2 milyon Euro

Toplam = 14 milyon Euro

Borcumuz = 20 milyon ytl

ALBAYRK KEFENİN CEBİ YOOOOKKK....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@