7m


7m

hyundai

EURO 2021 öncesi liste açıklandı! Şenol Güneş ilk sırada

Euro 2020'de en yaşlı teknik direktör Şenol Güneş oldu.

Spor 05.06.2021, 21:38 05.06.2021, 21:44
EURO 2021 öncesi liste açıklandı! Şenol Güneş ilk sırada

Euro 2020'de en genç kadro ile katılacak A Milli Takım'ın teknik direktörü Şenol Güneş ise turnuvaya katılan teknik adamlar arasında en yaşlı ve en tecrübeli isim oldu. 69 yaşındaki Şenol Güneş en çok maça çıkan isimlerden biri olurken Löw en uzun süre görevde kalan isim oldu. Alman teknik adam turnuva sonrası görevinden ayrılacak

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası'nda en genç kadro A Milli Takım 'da olacak. Turnuvaya bu anlamda damga vuran Türkiye'nin teknik direktörü Şenol Güneş ise turnuvaya katılan teknik adamlar arasında en yaşlı ve en tecrübeli isim oldu.

1 Haziran 1952 doğumlu Şenol Güneş, 69 yaşında ve turnuvanın en yaşlı teknik direktörü. Şenol Güneş'in ardından 66 yaşındaki Portekiz teknik direktörü Fernando Santos ve 61 yaşındaki Joachim Löw geliyor.

Alman teknik adam Joachim Löw turnuvadaki teknik adamlar içinde en uzun süre görevde kalan isim oldu. Alman teknik adam turnuva sonrası görevinden ayrılacak.

En genç teknik adam Shevchenko

Ukrayna'nın dünyaca ünlü futbol adamı Andriy Shevchenko, turnuvaya katılacak en genç teknik adam. 44 yaşındaki Shevchenko, 4 yılı aşkın süredir görevde ve takımına önemli aşama kaydettirdi.

Mancini rekorlarla geliyor

Turnuva öncesi en formda isim ise Roberto Mancini. Galatasaray 'da da görev yapan ünlü teknik adam, Euro 2020 öncesi son 27 maçı kaybetmedi ve İtalya tarihinin en uzun serilerinden birine ulaştı. Mancini'nin ekibi aynı zamanda son sekiz maçı gol yemeden kazandı ve ülke tarihinde bir ilke imza attı


Yorumlar (7)
halil bilgin 1 yıl önce
Seninle gurur duyuyoruz hocam... İnşAllah en kısa zamanda takımın başına geçersin de takım kendine gelir...
halil bilgin 1 yıl önce
Mantıklı!
Adam, TRABZONSPORluyum ama ekmek yediğim kuruma da ihanet etmem, mücadelemi ederim ve gerekirse canımı veririm dedi... Ne demesini bekliyorsun... EKMEĞİNİ YEDİĞİM KURUMA İHANET EDERİM DEMESİNİ Mİ... O zaman AVCI nın TRABZONSPORlu olmadığını bildiğimize göre AVCI nın çalışırken TRABZONSPOR a İHANET ETMESİNİ normal mi karşılayalım ... AVCI da ŞENOL GÜNEŞ gibi davransın EKMEĞİNİ YEDİĞİ KULÜBE İHANET ETMESİN...

AVCI ekmeğini yediği kulübe İHANET ETMESİN...
ŞENOL GÜNEŞ ekmeğini yediği kulübe İHANET ETSİN... diyorsanız.... SİZDE bir sıkıntı var demektir
halil bilgin 1 yıl önce
Şikebahçeliler bana yanıt vermiş... TRABZONSPOR un tarihine bakın.... ŞENOL GÜNEŞ TRABZONSPOR dur... Siz kimsiniz...
BenDeniz 1 yıl önce
Hanki takımın Fenerbahçe’nin mi?
Bırakın bu duygusal yorumları Şenol güneş adam mı? Ali koç bugün istesn onu Fenerbahçeye teknik direktörlük yapacak karakterde düzenin sistemin adamı.
Mantıklı 1 yıl önce
Geçmesin, Trabzonspor’un başına geçmesin. Başka bir Camia için canını veren, Trabzonspor’un başına geçmesin !!
aSaB! 1 yıl önce
Şenol hocamız gururumuzdur...
Horyanlı Kazım 1 yıl önce
En azından yaş grubundan birinciyiz inşAllah takımımızda Avrupa şampiyonu olur,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@