Erzurum'dan talihsiz açıklama

İşte Erzurumspor'a yakışmayan o açıklama:Kulübü Başkanı Coşkun Aslan, Akçaabat Sebatspor maçı sonrası yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu söyledi. Ligde kalma mücadelesi veren iki takımın karşılaşmasının 2-2 berabere bitmesinin ardından futbolcuların

Spor 16.02.2009, 14:45
Erzurum'dan talihsiz açıklama

İşte Erzurumspor'a yakışmayan o açıklama:

Kulübü Başkanı Coşkun Aslan, Akçaabat Sebatspor maçı sonrası yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu söyledi.

Ligde kalma mücadelesi veren iki takımın karşılaşmasının 2-2 berabere bitmesinin ardından futbolcuların el ele sahadan ayrıldığını söyleyen Kulüp Başkanı Aslan, polis ile Erzurumspor taraftarları arasında yaşanan olayların Trabzon kökenli birkaç polis memurunun olumsuz tavrından dolayı yaşandığını öne sürdü. Müsabakayı izlemek üzere Trabzon'dan gelen yaklaşık 30 Akçaabat Sebatspor taraftarının maç sonrası bulundukları tribünden Erzurumspor taraftarlarına yönelik küfürlü tezahüratta bulunduğunu, Erzurumspor taraftarlarının da buna karşılık verdiğini belirten Aslan, "Polis 30 kişilik konuk takımın taraftarlarını kontrol altına alacağına binlerce Erzurumspor taraftarına copla müdahale etti. Burada bulunan Karadeniz kökenli birkaç polis memuru olayları adeta ateşledi. Erzurum insanı asla polisi taşlamaz. Erzurumlular her zaman devletinin, bayrağının ve polisinin yanındadır. Olayların sorumlusu birkaç sorumsuz polis memurudur. Yaşanan olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz" diye konuştu.

Erzurumspor'un yaşadığı imkansızlıklara rağmen ligde kalma mücadelesini sürdürdüğünü belirten Aslan, konuyla ilgili olarak Erzurum Valisi Sami Bulut ve Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur ile görüşerek olaylarla ilgili bilgi vereceklerini ve sorumlular hakkında gerekli işlemin yapılmasını isteyeceklerini söyledi.

Yorumlar (5)
chelseali 12 yıl önce
gerçekten talihsiz açıklama.ne yani erzurum halkı bayrağını seviyorda trabzon halkı sevmiyor mu ne saçma sözler bunlar.bu adamları başkan yapıyorlar kendilerini bişey zannediyorlar.
mazmanoğlu 12 yıl önce
sayın başkan arsinspor karşılşmasındada olaylar çıkmıştı.sizin gibi provakötörler trabzon -erzurum dostluğuna gölge düşürmekten başka bir işe yaramaz.ayrıca bu yaptığınız da bir sonuç doğurmaz.
mtk 12 yıl önce
Futbol da bazen bu tür olaylar oluyor ama bu olay erzurum-trabzon dostluğuna zarar vermemeli.
Taşkent 12 yıl önce
Sevgili erzurumlular Dostluklar zorgünlerde belli olur,o sitatta sarhoşu,alkoliği,melonkoliği vardır,bu akp nin son zamanlarda aldığı genç polisler eğitimsiz ve sorumsuz,onların cezasını yöneticileri verir,siz dostluğunuza davam edin, zaten dost kalmadı,,
cevahiroğlu 12 yıl önce
erzurumspor başkanının açıklamasını kabul etmiyor ve talihsiz değilde direk olarak kasıtlı olduğuna inanıyorum. erzurum-trabzon elele. erzurumspor başkanı kümeye.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@