Erzurum'da Eskrim şampiyonası

Cemal Gürsel Spor Salonu'nda yapılan Erzurum ve Trabzon'dan 30 sporcunun katıldığı şampiyona 4 kategoride gerçekleşti. Yarışmanın hakemliklerini Burak Dayanç, Yasin Çodur, Zuhal Yıldırım, Zafer Seyhan, M. Ali Dayanç ve Murat Genç'in yaptığı müsabakalar bü

Erzurum'da Eskrim şampiyonası

Cemal Gürsel Spor Salonu'nda yapılan Erzurum ve Trabzon'dan 30 sporcunun katıldığı şampiyona 4 kategoride gerçekleşti. Yarışmanın hakemliklerini Burak Dayanç, Yasin Çodur, Zuhal Yıldırım, Zafer Seyhan, M. Ali Dayanç ve Murat Genç'in yaptığı müsabakalar büyük turnuvaları aratmayacak kadar çekişmeli geçti.

Eskrim İl Temsilcisi Ali Dayanç, yaptığı açıklamada, “Eskrim tam da bu memleketin sporu, sporcular bu müsabakalara ne kadar çıkarlarsa o kadar tecrübe kazanacaklardır. İnşallah önümüzdeki sezona turnuvamız 15 ilin katılımıyla gerçekleştirilerek, bu konuda uluslar arası organizasyonlara hazırlanma fırsatı bulacağız” diye konuştu.

Yarışmada dereceye giren sporcular şöyle oldu

SÜPER MİNİK ERKEK
1- Kaan Civelek (Erzurum)
2- Emre Tarakçı (Erzurum)
3- M.Taha Tugay (Erzurum)
4- Gürkan Kalaycı (Erzurum)

SÜPER MİNİK BAYAN
1- Esmanur Kılıç (Erzurum)
2- Yaren Kavanoz (Trabzon)
3- Sena Rüştüoğlu (Erzurum)
4- Fatmanur Söğüt (Erzurum)

MİNİK ERKEK (EPE)
1- Ahmet Öztürk (Trabzon)
2- Furkan Özbek (Erzurum)
3- Emre Tarakçı (Erzurum)
4- Uğurcan Öztürk (Erzurum)

MİNİK BAYAN (EPE)
1- Aybuke Öztürkmen (Trabzon)
2- Esmanur Kılıç (Erzurum)
3- Gül Buket Andiç (Erzurum)
4- N. Ecren Uzun (Erzurum)

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler