Erzik şike sorularından bakın nasıl kaçtı?

UEFA 1. Başkanvekili ve FİFA İcra Komitesi Üyesi Şenes Erzik bir tv programında şike sürecine ilişkin sorulardan adeta kaçtı.Neredeyse hiçbirşeyden haberdar olmadığını söyleyecek olan Erzik adeta üç maymunu oynadı. İşte Erzik'in o sorular karşısında verdi

Spor 12.12.2014, 00:53
Erzik şike sorularından bakın nasıl kaçtı?

UEFA 1. Başkanvekili ve FİFA İcra Komitesi Üyesi Şenes Erzik bir tv programında şike sürecine ilişkin sorulardan adeta kaçtı.

Neredeyse hiçbirşeyden haberdar olmadığını söyleyecek olan Erzik adeta üç maymunu oynadı. İşte Erzik'in o sorular karşısında verdiği cevaplar;

3 Temmuz ile ilgili bir manşet atsanız ne atarsınız?
Bu süreç ile ilgili ısrarla konuşmak istemedim. Çünkü gerekli kurullar hem UEFA hem UEFA’dan sonra gidilebilecek yerler, Cas ve  İsviçre Federal Mahkemesi’nde değerlendirildi. Kuvvetler ayrımı olduğu, saygı duyduğum için bugüne kadar hiçbir zaman yalnız UEFA’ya değil yalnız CAS mahkemesine değil yahut İsviçre Federal Mahkemesi’ne değil uzak yakın ilgisi olan kulüplere de bu konularda kendim görevli olmadığım için konuşmak durumunda değilim konuşmadım da konuşmayacağım da.
 
UEFA’DA SÜREÇ BİTTİ Mİ?
Bu konuda konuşmak istemiyorum. Hepiniz görüyorsunuz UEFA bültenler yayınlıyor. O neyse o. Ben karışmam yani. Kuvvetler ayrımı var. Benim işim değil. Bugün Platini’ye soruluyor o genel sekretere dönüyor. Sen söyle diyor. Doğru yapıyor.
 
3 Temmuz süreci hem Türkiye’de hem de Avrupa’da sizi çok mu yıprattı?
Heryerde yıprattı. Çünkü öyle zamanlar oldu ki gündeme gelmediği halde gündeme getiren komite üyeleri oldu. Başka Federasyonlardan gelen arkadaşlar sordular. Disiplin Kurulu üyeleri gelip sordular. Ben orada Türk olarak varım. Dolayısyla dinlemek zorundayım askariden. Beni yıprattılar.
 
Türkiye’de UEFA’nın çıkarlarını koruduğunuz konuşuldu?
Bu eşyanın tabiatına aykırı değil.
 
Siz UEFA’da etkin bir insansınız. Süreci çok iyi biliyorsunuz. Türk futbolunu kulüplermizi nelerin beklediğini muhakkak biliyorsunuz ?
Hayır bilemem ki. Kulüpleri neyin beklediğini bilmiyorum.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
murat durmuş 7 yıl önce
Bu devran böyle geldi böyle gidermi bilemem bildiğim ve anlayabildiğim tek şey büyük balık küçük balığı yutar. Bu kadar büyük rantın, paraların döndüğü yerde güçlü olmaktan başka çare yoktur.
numan altuntaş 7 yıl önce
şikeci feneri kurtarmak için çok yıprandı çok. baştan beri söylüyor yazıyorum fenerin uefa'dan ceza almamasının tek nedeni bu adam
adil türk 7 yıl önce
Bu yaptıklarını tüm Türkiye biliyor.Saklanacak tarafı kalmadı.Bu ayıpla ve adaletsizlikle ölüp gideceksin.Hakkımız sana haram olsun.Cehennem mekanın olsun.
Tolgahan Tokkan 7 yıl önce
evet tek nedeni erzik degil fenerin holigani haci recepi unutmayalim eyy rabiha isaredi yapar
rizeli cavit 7 yıl önce
tolgahan tokkan trabzon tayyip erdogana oyunu vermistir sende cik cik cik konusursun ancak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@