7m


7m

hyundai

Efsane Trabzonspor sembölü

Trabzon Belediyesi, Trabzonspor Bulvarı'nın girişine, üzerinde Efsane Trabzonspor'un futbolcu, teknik adam ve yöneticilerinin isimlerinin yer aldığı bir sembol yaptırıyor. Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor'un kentin en önemli kimlikl

Spor 31.08.2008, 12:34
Efsane Trabzonspor sembölü

Trabzon Belediyesi, Trabzonspor Bulvarı'nın girişine, üzerinde Efsane Trabzonspor'un futbolcu, teknik adam ve yöneticilerinin isimlerinin yer aldığı bir sembol yaptırıyor.

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, Trabzonspor'un kentin en önemli kimliklerinden olduğunu belirterek, “Bu kimlikler, kültür, sanat, bilim ve spor adamlarıdır. Yani kente katkı sağlayan insanlardır. Trabzonsporumuzun anısına, bizlere şampiyonluklar kazandıran, kentimizin dünyada tanınmasına katkı sağlayan, futbolcu, yönetici, teknik heyet ve sporcularımızın anısına Trabzonspor Bulvarı üzerinde bir sembol yaptırıyoruz. Buradaki temel düşüncemiz yeni ve gelecek kuşaklara o dönemlerdeki efsane Trabzonspor'u tanıtmaktır” dedi.

Trabzonspor Bulvarı'nın daha sonraki süreçte yeniden yapılacağını belirten Başkan Canalioğlu, “Buradaki çalışmalar tamamlandığında Trabzonspor ve Avni Aker Stadı ile bütünleşen çağdaş bir görüntü ortaya çıkacak” diye konuştu.


Yorumlar (2)
whiteflag 14 yıl önce
daha öncesinde söylediğim gibi bence belediye başkanı sayın canalioğlu şimdilik masraf etmesin yıl sonu şampiyon olunca kadronun ve yönetimin heykelini diksin dediği mekana çünkü artık bu yönetim teknik heyet ve futbolcular bunu hak ediyor ve hak edecek

trabzonspor destan senden gayrısı yalan

trabzonspor sevdalısıyım
calimero 14 yıl önce
Sevgili başkan bir güzellik yapmak istemişsin ama şunun farkında değilsin sanırım, diktiğiniz anıt yolun üzerinde, kim bu anıta yaklaşarak oradaki isimleri okuyabilir acaba :) yeni nesile efsane isimleri öğreteyim derken daha gençliğine doyamadan trafik kazasına kurban gidebilir :) ben bu konuda öneride bulunmuştum, hollywood yıldızlarının isimleri olan kaldırımlar gibi o yol boyunca yerlere özel taşlara yazılan isimler olabilirdi, bu daha uygun olurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@