Dünyada en çok gol atan kaleci

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun, kalecilerin oynadıkları uluslararası kupa ve ulusal lig maçlarının esas alındığı araştırmaya göre, halen Sao Paulo takımının kalesini koruyan Ceni, kariyeri boyunca 36'sı penaltıdan, 47'si de s

Spor 23.10.2008, 11:24
Dünyada en çok gol atan kaleci
Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun, kalecilerin oynadıkları uluslararası kupa ve ulusal lig maçlarının esas alındığı araştırmaya göre, halen Sao Paulo takımının kalesini koruyan Ceni, kariyeri boyunca 36'sı penaltıdan, 47'si de serbest vuruştan olmak üzere toplam 83 kez rakip fileleri havalandırarak, ilk sıraya oturdu.

İkinci sırada, daha önce bu unvanın sahibi olan, Paraguaylı Jose Luis Felix Chilavert, 62 golle yer aldı. Listenin üçüncü sırasında ise, 41 golle Kolombiyalı file bekçisi Rene Higuita var.

Bu arada, Bursaspor'un Bulgar kalecisi Dimitar Ivankov da, penaltılardan attığı 35 golle listede 5. sırada kendisine yer buldu.

Listede yer alan kalecilerden Ceni, Ivankov, Vegas, Alfaro ve Butt, halen aktif sporculuk hayatlarını sürdürüyorlar.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Adem RIZVANOĞLU 13 yıl önce
gerçekten bizim forvet oyuncuları açısından içler açısı bir durum. Adam kalede dururken 100 e yakın gol atıyor bizim forvetler boş kaleye top atamıyor.
UZMAN_YENER 13 yıl önce
İnşallah bu kaleciyi Fenerbahçe almaz.Zaten futbolcular yerden kalkmıyor,Bu ara onlar için iyi bir transfer olabilir.Böylelikle kötü gidişe dur diyebilirler.D İ K K A T D O K U N M A!Serbest vuruş tehlikesi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@