Doğan: Köyün delisi ilan edildim

Süper Lig'de yaşanan sürpriz teknik direktör değişikliklerini Radyospor'a değerlendiren Teknik Direktör Ziya Doğan ilginç açıklamalar yaptı. Doğan, “Bazı teknik adamlar bir yerlere nezaket ziyaretlerini çok yapıyor” dedi. NEDEN BEN DEDİM Sözlerine kendi t

Spor 05.11.2008, 12:51
Doğan: Köyün delisi ilan edildim
Süper Lig'de yaşanan sürpriz teknik direktör değişikliklerini Radyospor'a değerlendiren Teknik Direktör Ziya Doğan ilginç açıklamalar yaptı.

Doğan, “Bazı teknik adamlar bir yerlere nezaket ziyaretlerini çok yapıyor” dedi.

NEDEN BEN DEDİM
Sözlerine kendi transferlerini değerlendirerek başlayan Doğan, şöyle konuştu: “Malatyaspor'dan ayrılıp, Trabzonspor'a gittiğimde Atay Aktuğ'a 'başkan beni neden aldınız. Bunun için bir aracı kullandım mı?' diye sordum. Aktuğ da “Hayır,biz istatistiklere baktık ve sizi göreve getirdik” dedi.

Bunu her gittiğim yerde her başkana sordum. 'Neden ben?' diye.

GENÇ İSİMLER BU ORTAMDAN KAÇIYOR
Türkiye'de ki mevcut ortamın bozuk olduğunu ifade eden Doğan, “genç isimler neden iş bulamıyor ya da yeni isimlerin neden gündeme gelmiyor?” şeklindeki soru üzerine şöyle konuştu:

“Türkiye'de çok önemli değerler yok oluyor. Bunun nedenine “sosyal ilişki eksikliği” diyorlar. Bu konuda farklı bir değerlendirme yapıyorum, bu yok oluşların nedeni; bazı meslektaşlarımı tenzih ederek söylüyorum, Türkiye'de bir yerlere nezaket ziyaretleri yapan teknik adamlar kazanıyor, dolayısıyla yeni isimler de çıkmıyor. Bu kaçınılmaz bir sonuç.”

İLİŞKİLERİN ÜZERİNE GİDİLMELİ
“Zamanı gelince konuşacağım çok şey var” diyen Doğan, doğruları söylediği için zaman zaman “köyün delisi” ilan edildiğini söyledi.

Doğan, sözlerine şöyle devam etti: “Ziya Doğan doğruları bu ülkede hep söyledi. Cesaretle bu olayların, ilişkilerin üzerine gidilirse bu işler Türkiye'de olmaz. Teknik Direktör değişikliği tabi ki çok doğal ancak bu işin etik kurallar içerisinde yapılması gerekiyor.

Türkiye'de antrenörler görevdeyken görüşmeler yapıyorlar. Zamanı geldiğinde Ziya Doğan'ın konuşacağı çok şey var. Konuştuğumda bir çok kişi kafasını kumun içine sokacak.

Yazıktır, ayıptır bu ülkede futbola emek veren, iyi şeyler yapabilecek insanlar şu ortamdan dolayı bu işin içine giremiyorlar aksine kaçıyorlar. Bunu kendim için söylemiyorum. Türkiye'de futbol adına etik olmayan işler oluyor.”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (14)
spectrando 13 yıl önce
Ligde hoca değişmeyen takım kalmadı ancak Ziya Doğan'ın kapısını çalan bir Allahın kulu yok. Herkes bazı şeylerin farkında. Bana göre ancak Bahçeciksporu çalıştırabilecek düzeyde bir teknik adam.
nuri cebiroglu 13 yıl önce
ne demek zamanı gelınce konuşacağım .zamanı ne zamandır ne kadar bekleyeceğiz.trabzonsporu tam 20 yıl gerıye götürdün.erdınç tolga vb ıle takımı sobete ettın. 7 hafta gol atamayan bır teknık hoca olarak türk futbol tarıhıne geçtın.sızden beklentılerımız çok fazlaydı.beşiktaşla adını meyda öne çıkarttı kaybolup gıttın.asıl suçlu sızı kulupten ıkıncı kez sokanlardır.
nfkfehmi 13 yıl önce
Elinde stefanov-yattara-marcelinyo-symkoyak-fatih-gökdeniz-hüseyin olsun sen kümeye oyna.Köyün delisi az bile.Senin tüm türkiye, yapman gereken son iş hatta hiç yapmaman gereken bir iş olarak antiranörlük olduğunu anladı. O zamanda demiştik bayburtspor bile bu adama teklif YAPMAZ DİYE.Ha senin gibi bir kaç tane daha var.örneğin fatih terim,mustafa denizli bu iki isim ne hikmet karamandan ne samet aybabadan ne de güvenç kurtardan iyidir.şenol hoca ve ersun yanalla karşılaştırılmaz bile.neyse seni görünce ya ziya moralimiz bozuluyor aklımıza stefanovun ve symekin açıklamaları geliyor.lütfen bizim camiamızdan uzak dur.bjk için sıranı bekle.denizli fazla gitmez orda şimdiden kulislere başla kardeş...
Saffet Emir 13 yıl önce
Takımımızda iyi kötü günler geçirdi. Artık geçmişe mazi deniyor Trabzonspor için konuşmayın biz geçmişe değil önümüze bakıyoruz. Size de başarılar dileriz.
hopşeralı y.a 13 yıl önce
hocam hep durumdan vazife çıkartıyorsun hep konuştum konuşacağım diyorsun ama hiç konuşmuyorsun neden kendini bu şartlarda pazarlamak ihtiyacı duyuyorsun gündemde kalmak istiyorsun senin hiç bir ekolün yok oynatmak istediğin sistem belli değil trabzonspor ile başarılı olamayan hoca bana göre hocalığı bıraksın trabzonsporun forması ilk beşe girer iki basamak yukarı çıkartan hoca başarılı sayılır ama siz on maçta yedi malübiyet gibi garip skorlar ile gündeme geldiniz şimdide kovulan hocaların avukatlığına soyundunuz hocam iş istiyoruz iş
erkanK 13 yıl önce
Sayın Doğan lig ikincisi iken beşiktaşın başına geçicem diye TS yi bırakıp giderken nerdeydi bu delikanlı ziya şimdi araya gelimişsin dürüstlükten bahsediyorsun. sen yapınca iyi başkası yapınca kötü yok öyle yapma
ŞABAN İŞLEKLİ 13 yıl önce
yorum yapmıyacakdım ama hopşeralıy.a iltiyle yorumlayan arkadaşa teşekkür için bu yorumum. aynen katılıyorum yorumuna hopşeralı y. a.. ellerine parmaklarına sağlıklar olsun.

zıye doğan konuşacak bir şeyi olmadığını bile bile kendince manevra yapıyor yerse misali.eyvah bee,
livadidida 13 yıl önce
ziya hoca lig ikincisiyken büyük başarı sağladığı için beşiktaş teklif yaptı hatta özel uçak bile yolladı trabzona anlaşmayla birlikte ama adam gibi adam bunu kabul etmedi olayın gerçeği budur kulaktan dolma bilgilerle buralara yorum yazmayın bu adam mourinho yu satarak takımı kümeden kurtardı işi biliyordu ama bu takımda yürümedi haklısın hocam bu devirde doğruyu sadece haciler hocalar konuşuyor bizler konuşunca deli oluyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@