Demirören "2011 den beri konuşuyorlar..."

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Trabzonsporluların hak arama mücadelesini hedef aldı ve, ''2011'den beri konuşuyorlar' ifadesini kullandı. Önce sözleri, 'Federasyona gideceğim 'gereğini yap, yapmazsan FIFA Türk futbolunu yakacak' diye. Futbolun babası UEF

Spor 09.09.2014, 22:49
Demirören
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Trabzonsporluların hak arama mücadelesini hedef aldı ve, ''2011'den beri konuşuyorlar' ifadesini kullandı.
 
Önce sözleri, 'Federasyona gideceğim 'gereğini yap, yapmazsan FIFA Türk futbolunu yakacak' diye. Futbolun babası UEFA’dır, dedesi de FIFA’dır. Emek hırzısları hala bu ülkede itibar görüyorsa ve gereği yapılmıyorsa o zaman ülkenin ceza alması benim de umrumda olmayacak. Temiz Türk futbolu istiyorsak, gençlerimize örnek olmak istiyorsak bunu kirleten insanları bunun dışına atmak, her namuslu insanın borcudur, bizim de borcumuzdur.' diyen Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na gönderme olarak algılansa da, 'sosyal medya' demesi sözlerindeki hedefin Temiz Futbol isteyen Trabzonsporluların olduğu görüldü.
 
Demirören şunları söyledi;
 
"FUTBOLUMUZU KAYBEDİYORUZ"
"Futbolumuzu kaybediyoruz. Şiddeti yaratanları ayıklayacağız. Futbol adına olduğunu düşünerek hareket etmemiz gerekiyor. Tepkilerimiz geçmişten farklı olacak. İlk kez Hukuk Kurulu, PFDK'nın verdiği cezaya itiraz etti. Onlara teşekkür ediyorum. Bunlar giderek artacak. Süper Kupa'da 51 taraftara işlem yapıldı."
 
Demirören, Süper Kupa finali sonrası verilen cezalarla ilgili, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerinin yaptığı açıklamalar için "Süper Kupa organizatörü bizim ama sorumlu olan kulüpler" ifadelerini kullandı.
 
"2011 den beri konuşuyorlar"
Demirören "Sosyal medyada "FIFA, Türkiye'yi ihraç edecek, yasaklayacak şeklinde' açıklamalar oluyor. Böyle bir şey var mı?" sorusuna ise şöyle yanıt verdi:
"2011'den beri konuşuluyor, şimdi buradayız. Avrupa'nın 6. büyük ülkesiyiz. Biz Türkiye'yiz. Bunlar kolay işler değil. Biz yolumuza bakıyoruz ve hakkımızı koruyoruz."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (21)
ömer sel 7 yıl önce
yıldırım demirören sonuca baksın 3-0

2011 kupası trabzonspor'a verilmedikçe (adalet yerini bulmadıkça)

Hak edene milli forma verilmedikçe

Sizler tff başında oldukça

daha çok 3-4 yersiniz yıldırım bey
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
O yüzden gelen geçen koyuyor kirli futbolumuza....Onura yazık ona üzüldüm
nede büyük! 7 yıl önce
İzlanda karşısında gördük 6. Mi yoksa 106, mi... Sikeye göz yumarsan futbolun boyle sürekli geriler. Yazıklar olsun sizin gibi hakkin değil gucun peşinde olanlara...
ebuzer 7 yıl önce
Sen gitmeden hiç bişey düzelmez sen Beşiktaş i bitirdin şimdide Türkiyeyi batir
mss 7 yıl önce
İ şte Türk futbolunu getirdiğiniz nokta...
tuncay 7 yıl önce
Sahibinin sesi konuşmuş.bunda değil, bunun sahibine destek verenler de kabahat.
ayhan 7 yıl önce
Evet haklı konuşuyoruz ama senin gibi boş konuşmuyoruz ne oldu avrupa 6.takımına futbolu senin gibi cahiller bitirdi senin gibi adalet yoksunu insan suretine girmiş canlılar bitirdi ha konumuzla alakalı değil ama allah aşkına TV ekranların dayken gülme çok korkunç oluyorsun.
Slaytun 7 yıl önce
Enınde sonunda defileyi gıdıceksın o koltuktan tüp kafa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@