7m

Çapkınoğlu

Cüneyt Çakır aktif hakemlik kariyerini noktaladı

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın aktif hakemlik kariyerini noktaladığını açıkladı.

Spor 04.08.2022, 23:30 04.08.2022, 23:36
Cüneyt Çakır aktif hakemlik kariyerini noktaladı

TFF, Cüneyt Çakır'ın aktif hakemliği bıraktığını ve hakem yetiştirmek için eğitimci olduğunu açıkladı.

"KARİYERİMİ TÜRKİYE'DE SONLANDIRMAK İSTİYORUM"
Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, "Cüneyt Çakır hocamızla ilgili bugün karara vardığımız bir konu var. Geçen hafta Bolu'da hakemlerimizle bir kamp gerçekleştirdik, bir seminer yaptık. Seminerde Cüneyt Çakır hocamız, Merkez Hakem Kurulumuza başvurmuştu. Yurt dışından birçok teklif aldığından bahsetti. Bizlere 'Ben birçok teklif aldım, ama hakemlik kariyerime Türkiye'nin bana sağladığı imkânlarla başladım, kariyerimi de Türkiye'de sonlandırmak istiyorum. Bundan sonraki dönemde de alt kategorilerdeki hakemlere eğitim vermek istiyorum. Yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum. Böylece bu camiaya katkı sunmak istiyorum' dedi. Özellikle Türk futbol ailesine borcunu böyle ödemek istediğini belirtti. Bu isteğini hem Merkez Hakem Kurulumuz hem TFF Başkanı olarak ben ve Yönetim Kurulumuz da son derece uygun gördük. Özellikle bu motivasyon bizim açımızdan çok önemli. Cüneyt hocamızın hakem yetiştirme heyecanı da son derece önemli" dedi.

CÜNEYT ÇAKIR, HAKEM EĞİTMENİ OLDU
Cüneyt Çakır'ın eğitimcilikte de büyük başarı kazanacağına inandığını belirten Mehmet Büyükekşi, "Bu zamana kadar biz de dahil yurt dışından hakem eğitimi için hocalar getirdik. Hem VAR için getirdik, hem de şu anda Hugh Dallas'ı getirdik. Bu defa yerli bir hakemimizi, en başarılı hakemlerimizden birini, kendi değerimizi, hakem eğitmeni olarak atadık. İnşallah biz yurtdışından hakem getiriyorsak, o da yurt dışına eğitmen olarak da gider" ifadelerini kullandı.


Yorumlar (5)
Ali Fuat 2 hafta önce
Demek ki eğitimci olarak Türk futbolunu şekillendirmeye, tetikçiliğe çok daha üst düzey devam edecek.
Serazat 2 hafta önce
Yurtdışında bu kadar başarılı olmasına rağmen Türkiye'de başarısız olmasını baskıyı kaldıramadığına yoruyordum. Ancak sadece Trabzonspor'un bir önceki sezondaki Fenerbahçe ve geçen sezonki Galatasaray maçlarındaki VAR yönetimiyle hataları kasıtlı yapığı ve Trabzonspor düşmanı da olduğu açıkça ortaya çıkmıştır. Bırakması çok iyi oldu ama yetmez; artık spordan tamamen uzaklaştırması gerekir. İyi bir insan değil.
pirlo 2 hafta önce
iyi bir karar.
COVANNİ 2 hafta önce
TEZGAH KURULDU YİNE
Hakan 2 hafta önce
Darısı diğerlerinin başına

Gelişmelerden Haberdar Olun

@