Çılgınlar İsyan Etti

Trabzonspor Taraftarı "Çılgınlar Grubu” Trabzonspor Sivas maçı sonrasında kamuoyunun çok yanlış bilgilendirildiği, kendilerine yönelik asılsız suçlamalar karşısında bir açıklama yapma gereği duydular.İşte Çılgınlar Grubu'nun, kamuoyunu bilgilendirmek amac

Spor 16.08.2007, 11:41
Çılgınlar İsyan Etti


Trabzonspor Taraftarı "Çılgınlar Grubu” Trabzonspor Sivas maçı sonrasında kamuoyunun çok yanlış bilgilendirildiği, kendilerine yönelik asılsız suçlamalar karşısında bir açıklama yapma gereği duydular.

İşte Çılgınlar Grubu'nun, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yayınlamış oldukları açıklamayı yayınlıyoruz:

Kamuoyunun Dikkatine!!!

“Pazar akşamı sahamızda oynanan Sivasspor maçında yaşanan olayların ardından grubumuza yönelik asılsız iddia ve suçlamalar basında karşımıza çıkmaktadır. Bu asılsız iddia, suçlama ve karalamaya yönelik sözlerin taraftarımızı ve kamuoyunu ''Çılgınlar'' grubu aleyhine olumsuz yönlendirdiğini açıkça görmekteyiz.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Sivasspor maçında yaşananları hiçbir futbolsever ve Trabzonspor taraftarı tasvip etmeyeceği gibi biz de ''Çılgınlar'' grubu olarak yaşananları esefle kınıyoruz. Ve kamuoyunu bilgilendirmek isteriz ki söz konusu olaylarda sahaya giren, olaylara karışan kişilerin ''Çılgınlar'' grubuyla hiçbir bağlantısı ve alakası yoktur.

Tamamen tesadüf eseri kale arkası tribünündeki ''Çılgınlar'' pankartının kenarından sahaya giren kişinin başlatmış olduğu olayların neticesinde kulübümüzün görmüş olduğu zarar Trabzonspor'u kalpten seven biz ''Çılgınları'' da derinden üzmüştür.

Trabzonspor'umuzun gerek kendi sahasında, gerekse deplasman maçlarında en büyük taraftar desteğini sağlayan ''Çılgınlar'' grubunun bu anlamda önderliği ve Trabzonspor taraftarları içindeki liderliği herkes tarafından bilinmektedir. Trabzonspor taraftarı denince akla gelen ilk ismin ''Çılgınlar'' olması, bazı kesimleri dün olduğu gibi bugün de rahatsız etmektedir. Bu sebepten kaynaklandığını düşündüğümüz şekilde Sivasspor maçında yaşanan olayların faturası grubumuza kesilmeye çalışılmaktadır. Trabzon kamuoyunu uyarırız ki yaşanan olaylarda ''Çılgınlar'' grubunun en ufak bir sorumluluğu, ihlali, hatası ve tasarrufu bulunmamaktadır.

Taraftarlığı takımına 90 dakika destek olarak gören bizler, daha sezonun ilk haftasında kulübümüzü zor durumda bırakacak olumsuz ve aşırı hareketlerin sonucunda 40. onur yılını yaşayan camiamızın göreceği zararların bilincindeyiz ve buna göre hareket etmekteyiz. Havaalanlarında futbolcularla fotoğraf çektirme yarışına girmeyi Trabzonspor'a destek olarak algılayan, tribüncülük manasında hiçbir yenilikten haberi olmayan, dahası ''Çılgınların'' varlığından rahatsız olan kendini bilmez aklı evvellerin gerek internet ortamında, gerekse konusu geçen başka ortamlarda grubumuzu karalamaya çalışmalarının da sebeplerini iyi bilmekteyiz. Bu şahısların da niyetlerini, kimlerle ne pazarlıklar içinde olduklarını bizim bildiğimiz kadar Trabzonspor camiasındaki bir çok kişinin iyi bildiğini de hatırlatmak isteriz.

Trabzonspor camiasını ve Trabzon kamuoyunu bilgilendiririz. Biz ''Çılgınlar'' grubu olarak bazı çevreler tarafından son yaşanan olaylarda suçlu gösterilmeye çalışılmaktayız. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu tür davranışların grubumuzla bundan önce hiçbir ilgisi ve bağlantısı olmamıştır, bundan sonra da olamaz. Bu gerçeği herkesin bilmesini, bilip de aksini iddia edenlerin de kendilerine çeki düzen vermeleri gerektiğini, atılan çamurların bizleri birbirimize ve takımımıza daha sıkı bağla bağladığını belirtmek isteriz.

Biliriz, ''Çılgınların'' varlığı birilerini rahatsız eder, o birileri kusura bakmasın, bizi karalamaya çalışanlara vermiş olduğumuz rahatsızlık devam edecektir”

KaleArkasi.Net-Çılgınlar Grubu

Yorumlar (2)
büyükkaptan 13 yıl önce
çılgınlar grubu trabzona ve trabzonspora zarar veriyor bu bir gerçek futbolcuların ve yönetimin sağlıklı bir ortamda çalışmasını istemiyorlar takım 5-0 da yense istifa 10-0 da yense istifa nedir bu ya bi durun bakalım herşeyin hesabını görüldüğü bir yer vardır buda kongredir sizin göreviniz takımı desteklemek bunuda yapamıyorsanız yapmayın çekin gidin
maker 13 yıl önce
Sevdigimiz Haciosmanoglu benim Trabzon adina sevmedigim Haluk ulusoy (hakem facialari kacan sampiyonluklar hep onun zamaninda) ve onlarin destekcisi !!! CILGINLAR Bunlarin hepsi su anda Trabzonumuza zarar.

HALUK ULUSOY diyorki Galatasarayin aldigi cezayla kurtulamazlar. PARDON NE DEMEK BU ben Trabzondan beslenir Trabzona hizmet edemem benim anladigim bu. Son zamanlarda bu Haluk ulusoy hakkinda yazdigim kacinci yazi bu sefer umarim yayinlanir. Bu sitenin tanitimina cok katkim olmusur, yazilarimi yayinlarsaniz sevinirim hic bir zamanda hakaret unsuru yazimda gorulmemistir.

saygilar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@