Çeyrek Final müsabakaları Trabzon'da yapıldı

Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Çeyrek Final müsabakaları Trabzon'da başladı.

Çeyrek Final müsabakaları Trabzon'da yapıldı

Sporun tabana yaygınlaştırılması ve kulüpler ile Milli Takımlara alt yapı oluşturulması amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 2013'ten beri uygulamaya koyulan Anadolu Yıldızlar Ligi (Analig) Basketbol Çeyrek Final müsabakaları Trabzon'da başladı.


Hayri Gür Spor ve Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılacak olan 12'si kız toplam 24 takımın katıldığı müsabakalar öncesinde açılış töreni düzenlendi. 3 gün sürecek olan müsabakalar sonunda gruplarında dereceye giren takımlar önümüzdeki ay yapılacak olan yarı finallere yükselme hakkı kazanacak.

Trabzon'da yıldız şöleni

BU PROJE ÇOK ÖNEMLİ

Konuşmasına, "Anadolu'nun yıldızları, hoş geldiniz. Oynarken hem eğlenin, hem de güzel dostluklar, arkadaşlıklar kurun" diye başlayan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk,  şunları söyledi: Bu proje çok önemli ve titizlikle uygulamaya koyuyoruz. Çünkü, bu proje sayesinde çocuklarımız hem spor yapma imkanı buluyor, hem de gelecekte ulusal ve uluslararası müsabakalarda yeteneklerini göstermesi için bir kapı aralanıyor. Kabiliyetli sporcuları bu platformda buluşturan beden eğitim öğretmenlerinden antrenörlerimize kadar herkese teşekkür ederiz."

KATILAN TAKIMLAR

KIZ: Bartın, Bolu, Çorum, Düzce, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon

ERKEK: Artvin, Bartın, Bolu, Düzce, Erzincan, Giresun, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon, Zonguldak

Trabzon'da yıldız şöleni


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441