7m

Çapkınoğlu

Çakıroğlu: Şoke olduk

Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Sebahattin Çakıroğlu, UEFA’nın şike davasına ilişkin olarak önceki gün yaptığı açıklamaları yorumladı.Çakıroğlu, “Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu 15 gün kadar önce ‘Kupamız Avrupa’dan yola çıktı” dedi. Hem Trabzon hem de Türki

Spor 28.03.2014, 09:19
Çakıroğlu: Şoke olduk

Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Sebahattin Çakıroğlu, UEFA’nın şike davasına ilişkin olarak önceki gün yaptığı açıklamaları yorumladı.

Çakıroğlu, “Sayın İbrahim Hacıosmanoğlu 15 gün kadar önce ‘Kupamız Avrupa’dan yola çıktı” dedi. Hem Trabzon hem de Türkiye ayağa kalktı. Bu açıklamalar, zaten üzüntü içinde olan, hakkı yenilmiş gibi hisseden Trabzonspor taraftarlarının yüreğine adeta su serpti. Ancak siz kalkıp “Kupamız yarın geliyor. Hafta sonu geliyor. Kupamız Avrupa’dan yola çıktı” derken UEFA Genel Sekreteri Infantino diyecek ki ‘İbrahim Hacıosmanoğlu UEFA’nın değil Trabzonspor’un başkanıdır.’ Açıkçası şoke olduk. UEFA’nın en yetkili ağzı gerekeni söylemiştir. ‘Haddini bil’ demiştir. Taraftarların kırgınlığı bundandır” ifadelerini kullandı.

"DEMEK Kİ DOĞRU KONUŞMUYORSUNUZ"

Çakıroğlu, sözlerine devam etti: “Bu kadar mesnetsiz bir açıklama yaparsanız sonucu böyle olur. Demek ki siz doğruyu konuşmuyorsunuz. Eğer siz doğru konuşmuş olsaydınız UEFA başkanı sana hakaret eder gibi bir açıklama yapmazdı. Bunun dünyada bir tane tanımı vardır UEFA sana resmen haddini bil demiştir. Trabzonspor kurmayları da yetkili kişiler insanları boş vaatlerle kandırmadan, umutlandırmadan gerçekleri doğruları olduğu gibi söylemek zorudadır. Bu Trabzonspor yetkililerinin asli görevidir aslında. Dünyada en kötü şey boşa umutlandırılmaktır.

Umutlar kırıldığı zaman hoş olmayan durumlar ortaya çıkıyor. "Trabzonspor’un spor hukuku ve ceza mahkemeleri açısından Trabzonspor’un her türlü mecrada haklı çıktığını belirten Çakıroğlu, “UEFA ve CAS cezayı vermiştir. Hacıosmanoğlu’nun yapması gereken kurmaylarıyla oturup, yeni bir plan yapmaktır. CAS’tan gerekçeli karar geldikten sonra FIFA’ya müracaat edilmelidir. Dinliyoruz İbrahim Hacıosmanoğlu’nu. İnşallah hayırlı işler yapacaktır artık” dedi.


Yorumlar (7)
mustafa okutan 8 yıl önce
sen kime hizmet ediyorsun sayın Çakıroğlu..her firsatta başkan için açıklamalar yapıyosun,madem öyle neden oradasınız hala..yaptığınız etik değil ya orda onunlasınız yada değilsiniz.Trabzonsporluluk bu değil..Sen bence bu işin çözülmesi noktasında kilit isimsin..BU KUPA MESELESİ KANNNN DÖKÜLMEDEN HALLOLMAZ!!!!
numan altuntaş 8 yıl önce
görevlerinizden istifa ettiniz, ama yönetimde değişen birşey yok. siz de bir şey yapamıyorsunuz, yapamayanların açıkları ile ilgili fener medyasına ve şikeci fb ye iyi malzeme veriyorsunuz, zaten her şeyi iyi kullanıyorlar, çanaklarına su tuttunuz sağolun!
Mert Güzel 8 yıl önce
Trabzonspor Türkiye liginden çekilmelidir, 3 büyükler kendi aralarında şampiyonu belirlesin, başbakanda rahat etsin...
fatih öztürk 8 yıl önce
Yahu inanmayın şunun laflarına.işi gücü yok laf olsun diye açıklamalar yapıyor.her fırsatta delikanlılıktan dem vuruyor çok delikanlıysa yönetimden istifa etsin niye hala Hacıosmanoğlunun yönetiminde duruyor.Platininin açıklamalarından bile bihaber olduğu aşikar.
ahmet şahin 8 yıl önce
Trabzonspor kartar vermelidir. Trabzonspor bu ligde sadece yarışa tat veren bir renk, eğlence mi olmak istiyor? Ya da şampiyon adayı mı? Üçbüyütülşülerin taraftarı siyaset, medya sermaye Trabzonspor'un bir rakip olarak kalmasını, şampiyon adayı olmasını istemiyor. Biz bu ligde asıl oyuncu değilsek çekilmeliyiz bu ligden. Tehdit etmeyi bile beceremeyen bir camiyız. Bizim gibilere daha çok para ilen kat saydırırlar.
recep ayar 8 yıl önce
Bu adam kimdir kimlere hizmet ediyor. Bu adam bir numarali Trabzon düsmanidir yada kendi menfaadleri ugruna Trabzonun menfaadlerini hice sayandir.
ozgur ata 8 yıl önce
niye cekilelim ki? Asil hirsizlik yapan kimse o cekilsin ya da superligden kovulsun, adamin evine hirsiz girmis, adam hirsizi mahkum ettiremeyince kusup evinden tasinmis sokakta yasamaya baslamis gibi bir durum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@