Bursa'da Kurtar göreve başladı

Bursaspor'un başına geçen Güvenç Kurtar, görevine başladı. Yardımcılarıyla birlikte kente gelen Kurtar, Özlüce Tesisleri'nde, Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Osman Çelik ve bazı yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenledi. Osman Çelik, Samet Aybaba'nın

Spor 04.11.2008, 16:14
Bursa'da Kurtar göreve başladı
Bursaspor'un başına geçen Güvenç Kurtar, görevine başladı. Yardımcılarıyla birlikte kente gelen Kurtar, Özlüce Tesisleri'nde, Bursaspor Kulübü 2. Başkanı Osman Çelik ve bazı yöneticilerle birlikte basın toplantısı düzenledi.

Osman Çelik, Samet Aybaba'nın istifasının ardından temasa geçtikleri Güvenç Kurtar ile hemen anlaşma sağladıklarını bildirdi.

Güvenç Kurtar'ın daha önce futbolcu olarak Bursaspor forması giydiğini belirten Çelik, ''Güvenç Kurtar'a 'evine hoşgeldin' diyoruz. Güvenç Kurtar, inşallah başarılı olacak'' dedi.

Çelik, Samet Aybaba'nın neden görevden ayrıldığının sorulması üzerine ''Kendisi istifa etti. Sanıyorum ailesine yönelik hakaretlerden dolayı istifa kararı aldı. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum'' diye konuştu.

Yeşil-beyazlı takımın yeni teknik direktörü Güvenç Kurtar ise Bursaspor'a gelişinin çok ani olduğunu vurguladı.

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın dün akşam telefon etmesinin ardından hemen teklifi kabul ederek Bursa'ya geldiğini anlatan Kurtar, şunları kaydetti:

''Bursaspor çok büyük bir camia. Bu toplantıya gösterilen medya ilgisi, zaten ne kadar büyük bir camiaya geldiğimi gösteriyor. Daha önce futbolcu olarak formasını giydiğim Bursaspor'a teknik direktör olarak geldiğim için çok mutluyum.''

''YUSUF İLE BABA-OĞUL GİBİYİZ''
Bir gazetecinin, Denizlispor'da geçen yıl Yusuf Şimşek ile yaşadığı sorunları hatırlatması üzerine Kurtar, şunları söyledi:

''Yusuf'un açıklamaları benimle ilgili değildi. Kendisi çok değerli bir futbolcu. O dönemde takım kaptanı olduğu için arkadaşlarının da düşüncelerini dile getirmek zorundaydı. O dönemde Yusuf'u kadro dışı bırakmıştım ama o sadece antrenmanda iyi çalışmadığı içindi. Biz, Yusuf ile baba-oğul gibiyiz. Yusuf, saygılı, her takım için sadece futboluyla değil, kişiliğiyle de gerekli bir futbolcu''

Kurtar, ''Bursaspor'u tanıyor musunuz'' yönündeki soruya ise ''Tanıyorum. Tüm Türkiye'deki takımları çok iyi tanıyorum. Görev yapmadığım dönemde sürekli maç izledim'' yanıtını verdi.

Toplantının ardından, Özlüce Tesisleri'ne gelen bir grup taraftar, Güvenç Kurtar'a çiçek vererek başarı diledi.

Bu arada, Güvenç Kurtar'ın yardımcılıklarını Erhan Altın, Dursun Karabacak ve Ersel Uzgur'un yapacağı bildirildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
MURATTALHAKALYONCU 13 yıl önce
maalesef burası türkiye ligi burda böyle antranör transferlerine bir çözüm getirilmezse bu malesef böyle devam edeceksüper ligde hocalar belli, lig a da hocalar belli, lig b de hocalar belli,arkadan gelenlerin hiç ama hiç şansı yok niyemi bırakanlar belli gelenler belli olduğu için.hasbel kader son 4-5 yıllık dönemlerde hasbel kader bir tolunay hoca ve ertuğrul hoca çıktı şimdide daha yeni antalya mehmet özdilekle anlaştı inşallah başarılı olurda o kuşağın önü açılır.bakıyorsunuz yılmaz vural,güvenç kurtar,hikmet karaman,erdoğan arıca,samet aybaba,rıza çalımbay,bu isimleri yazıyorum yalnışanlaşılmasın bu işte asılsorumlular kulüp yönetimleridir sabretmiyorlarmı yoksa başka maddi çıkarlarmı var allah aşkına istanbul büyükşehir,ankaraspor,sivas spor,kayseri spor yönetimlerini ve teknik heyetlerini ayakta alkışlıyorum bu işlerde devamlılık esastır başarı zate kendiliğinden geliyor bunun avrupadaki en güzel örneği alex fegison valla 26 veya 27.senesi ve her şey ortada amaşunu söyleyeyim bizdeki medya bizdeki basın bizdeki yönetim anlayışı değişmedikten sonra çok zor bu işler burda federasyonun rolü büyük teknik direktörlük konusunda alacağı tedbirler sonunda bu işler yoluna girebilir teşekkürler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@