vardallar

Bunun Hesabını Kim Verecek

Uzmanlar bu sıcak havalarda maç oynamanın tehlikelerini göz önünde bulundurarak, Futbol federasyonu'ndan bu sezonki  maçları geç başlatmasını önermişti. Federasyonda buna karşılık, maçların saatini geç başlatarak önlem almaya çalıştı.Ama dün oynanan Trabz

Spor 13.08.2007, 09:22
Bunun Hesabını Kim Verecek

Uzmanlar bu sıcak havalarda maç oynamanın tehlikelerini göz önünde bulundurarak, Futbol federasyonu'ndan bu sezonki  maçları geç başlatmasını önermişti. Federasyonda buna karşılık, maçların saatini geç başlatarak önlem almaya çalıştı.

Ama dün oynanan Trabzonspor-Sivasspor maçını saat:18.45 te başlatarak bu uygulamaya uyulmadığı görüldü. Türkiye'de hem de nemin en yüksek olduğu Trabzon şehrinde bu uygulama ihlal edildi.

Sonuçlarını kimsenin tahmin edemeyeceği sinir sisteminin ne zaman arıza yapacağı hiç belli değilmiş ki dünkü maçta başta,maçı yönetemeyerek katleden Bülent Demirlenk'i, maçın başından sonuna kadar attıkları tekmeleri anlayamayan Sivassporlu futbolcuları, oyunu okumada zorluk çeken teknik hocaları ve en önemlisi bu gerilimi bu sıcakta kaldırmasını beklediğimiz kanı kaynayan genç taraftarları.


Haber61.net olarak hiçbir olayı tasvip etmiyoruz ama bu kadar yaşanmış olayı kimse 3-5 kişi diyerek geçiştirmesin. Olayın bu sıcakta ve nemin yüzde yüz seviyelerinde olduğu bir zaman da meydana gelmesi uzmanlar tarafından araştırılması gerekiyor.

Ve sakın alabileceğimiz cezanın indirilmesini istiyoruz diye düşünmeyin ama Trabzonspor yönetiminin mutlaka Futbol Federasyon'a savunma verirken sıcakların etkisi ile ilgili uzman görüşünü de sunması gerekmektedir. 


Yorumlar (1)
USTAD 14 yıl önce
Bu maçta yazacak çok şey var ama herşey anlamsızlaştı artık dün geceye damga vuran olayları ateşleyen bir Hakem vardı dahada maçın başından sonuna kadar tüm kararlarında salakça kararlar verdi ve bu satılmış adamın sayesinde maç sona ermedi tabiki hoş şeyler değildi ama taraftarda bu kadar tahrik edilmez hele misafir gelip onları alkışlayan taraftar topluluğuna maç izletmemeye çalışan Mehmet Yıldız ve Muhammed her poyisyonda varlar devamlı ağız dalaşı itişme kalkışma içindeler ilk yarı içinde olmak şartıyla öncelikle çok sert müdahaleler vardı hakemin görmemezlikten gelmesi oyuncuların sinirini gerdi,Aymanın yaptığı hareket fauldü kartını gördü peki ilk yarıda Gökdenize yapılanlarlar daha ağır fauldü hatta bir pozisyonda neredeyse ayağı kırılıyordu sarı kart bile çıkmadı,bu tip olayları tasvip etmiyoruz ama dünkü olayların kahramanı Bülent Demirlenktir yazıklar olsun diyorum futbolu böyle seven ve rakibini alkışlayan taraftarı çıldırtmayı başardı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@