Bu hakem Yıldırım'ın tetikçisi

“Hakan Sivriservi'nin Aziz Yıldırım'ın tetikçisi olduğunu size İst. Bld maçında söylemiştim. Aynı satılmış adamı bu maça nasıl atarsınız!” F.BAHÇE-KAYSERİ maçının bitiş düdüğüyle birlikte Sivas'ta bulunan Beşiktaş yönetimi ayağa kalktı.. Futbol Federasyon

Spor 06.04.2008, 09:05
Bu hakem Yıldırım'ın tetikçisi
“Hakan Sivriservi'nin Aziz Yıldırım'ın tetikçisi olduğunu size İst. Bld maçında söylemiştim. Aynı satılmış adamı bu maça nasıl atarsınız!”

F.BAHÇE-KAYSERİ maçının bitiş düdüğüyle birlikte Sivas'ta bulunan Beşiktaş yönetimi ayağa kalktı.. Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ı saat 21.25'te telefonla arayarak hakem Sivriservi ile ilgili şikayetlerini aktaran Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören “Sivas maçına çıkmak istemiyoruz. Tepkimizi göstermek için bu maçı pazartesi oynayalım” teklifinde bulundu..

Sinirli olduğu gözlenen Demirören, Sivriservi için çok ağır ithamlarda bulundu.. İşte sadece VATAN'da yer alan diyalog:

DEMİRÖREN: Sayın başkan, şu hakem faciasını gördünüz mü?

DOĞAN: Evet, söyleyecek hiçbir şeyim yok, çok üzgünüm..

DEMİRÖREN: Başkanım, siz üzgünsünüz ama biz ne yapalım? Bu Hakan Sivriservi'nin satılmış bir hakem olduğunu size daha önce söylememiş miydim? Hatırlayın, bizim İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında size tribündeyken söyledim, “Bu adam buraya bizi bitirmek için gelmiş, bu hakem tetikçi” dedim.. Zaten 2 dakika sonra da Bobo'yu attı..

DOĞAN: Ama Bobo'nun kırmızı kartı doğruydu..

DEMİRÖREN: Neresi doğru? Her maçta bu tip 100 pozisyon oluyor.. Adam bir tek Bobo'yu atıp işimizi bitirdi.. O maçtaki tepkimizi biliyorsunuz, aynı adamı F.Bahçe-Kayseri maçına nasıl atarsınız?

DOĞAN: Başkan, biz bu işlere hiç karışmıyoruz, MHK Başkanı Oğuz Sarvan belirliyor hakemleri..

DEMİRÖREN: Karışmıyorsunuz ama Hakan Sivriservi sizin değil, Ulusoy döneminin uzantısı.. Karışmanız gerekir.. Bizim tepkimize siz de destek verin, böyle hakemlerin kökünü kazıyalım..

DOĞAN: Verelim ama nasıl?

'SİVAS MAÇINA ÇIKMAYACAĞIZ'

DEMİRÖREN: Başkanım, Türk futbolunu Aziz Yıldırım'ın ele geçirmesine izin vermeyeceksiniz, değil mi? Sizin böyle düşünmediğinizi bildiğim için rahat rahat söylüyorum.. Bu hakem resmen F.Bahçe'ye maçı kazandırdı.. Olmayan penaltı verdi, golü 95. dakikada attırdı, Semih'in ofsaytını görmedi.. Görevli gelmiş oraya! O Tolunay'a sarılmak istiyorum.

DOĞAN: Tepkinizi anlıyorum ama bu konuda açıklamayı MHK Başkanı Oğuz Sarvan yapacak..

DEMİRÖREN: Yeter mi bu? Biz Sivas maçına çıkmak istemiyoruz.. Maçlarımızı 24 saat sonra, pazartesi oynayalım.. Herkes tepkimizi görsün, bu ayıbı anlasın..

DOĞAN: Olur mu öyle şey Allah aşkına.. Ceza alırsınız..

DEMİRÖREN: Bana kalsa maça çıkarmam takımı.. O zaman yine zararını biz çekeceğiz.. Ceza alacağız.. Şimdi çıksam, 'Bu hakem satılık' dersem, PFDK bana 6 ay cezayı yapıştıracak.. Yine kirli oyunları oynayanlar kazanacak..

DOĞAN: Sakin olup, düşünelim. Maça çıkmamayı kabul edemeyiz, siz oynayın, biz gerekeni yaparız.
Yorumlar (1)
recep 13 yıl önce
bakıyorunda fenerbehçe hariç diğer kulüpler federasyonu suçluyor.kayseri başkanı recep mamur haluk ulusoy yönetimine temlik koydurmadımı? bu olaya beşiktaş galatasaray albayrakve ekibi ve diğerleri destek vermedimi? aziz yıldırın ne yaptı bunları maşa gibi kullanıp kendi çıkaları doğrultusunda istediğini aldı.cem paplila trabzonsporun elinden aldığı şampiyonlukta neden hiç kimsenin sesiçıkmadı.şimdi hep birlikte atı alan üsküdarı geçti şarkısını söylüyorlar anlamak mümkün değil.ha ulusoy yönetimi çok mu dürüsttü oda değil. aklın yolu bir olmalıydı ince eleyip sıkı dokuyacaklardı.akıtıya kürek çekip aziz yıldırıma maşa oldular. tolunay çok önemli bir şey söylüyor.anadoludan şampiyon çıkarmazlar çok doğru sahada yapamadıklarını masabaşında yapıyorlar.herker şapkasını önüne koysun hele hele galatasaray beşiktaş ve kayseri başkanları yaptıkları hatanın ne denli büyük olduğunu anlasınlar önce suçu kendilerinde bulsunlar.inşallah budansonra kimsenin maşası olmazlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@