vardallar

BNU Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı

BNU Altın Kolye Futbol Turnuvası açılışı yapıldı.

Spor 06.07.2019, 16:28 06.07.2019, 18:41

Haber61 – Spor Servisi - Bizim Neslin Uşakları tarafından düzenlenen Altın Kolye Futbol Turnuvasının açılışı gerçekleştirildi.

Bu yıl 3. kez düzenlenen olan turnuvanın açılış töreni ASKF sanasında gerçekleştirilirken törene BNU Yönetim Kurulu Başkanı Derya Hatiboğlu, Trabzonspor efsanesi Özkan Sümer, ASKF Başkanı Cahit Erdem, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hacıkerimoğlu ve Yılmaz Büyükaydın, Trabzonspor yöneticileri, Ömer Sağıroğlu, Kibar Güven ve Özer Bayraktar, TFF Trabzon Temsilcisi Serdar Bali ve Trabzon Spor camiasının önemli isimleri katıldı.

BNU Yönetim Kurulu Başkanı Derya Hatiboğlu Derya Hatipoğlu yaptığı konuşmada “Hep beraber olmak çok güzel. Bizler Trabzon sokaklarında büyümüş insanlarız. Tek amacımız Trabzon’un spor hayatına katkıda bulunmak. Altın kolyede bu çalışmalardan biri. Bu 3.sünü düzenlediğimiz turnuvada güzel anıları hatırlatmayı amaçlıyoruz. Spora sadece kazanmak gözüyle bakmak hataları beraberinde getiriyor. Sporcu yorulduğu zaman değil bittiği zaman bırakan insan olmalı. Sporcularımıza bunu kazandırmaya çalışıyoruz. Kazasız, sakatlıksız ve centilmence geçen bir turnuva olmasını diliyorum” dedi.

BNU Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı

Özkan Sümer, yaptığı konuşmada “Burada çocuklar ve gençlerle bir arada anılmak gibi bir imkanı bana verdiler. Bizim Neslin Çocukları kendi neslini çok iyi temsil ettiği gibi bu nesilsin çocuklarına da bilgilerini aktarmak için çalıştılar. Gençler çok ihmal edilmiş. Bir ülkede yaratılacak değerde çocuklar ve gençler ön planda tutulmalıdır. Tabanı olmayan bir futbol hareketinin ne kadar verimsiz kaldığını görüyoruz. Ülkemiz şuanda dünyanın en az oyuncu üreten ülkesi. Dünyada ekonomik olarak en iyi liglerinden biri Türkiye ligi ancak kulüpler batmış. Spor sadece bir eğlence aracı görülmesi yanlışından kurtulalım. Çocuklarımızı özgür bırakmanın anlayışı içinde olmalıyız” dedi.

Yapılan açılış konuşmaları sonrasında toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Sonrasında ise Veteranlar futbol karşılaşması oynandı.

BNU Altın Kolye Futbol Turnuvası başladı

BNU Yönetim Kurulu Başkanı Derya Hatiboğlu Haber61’e yaptığı açıklamada “Çok daha farklı faaliyetler yapalım istiyoruz. Spor gibi farklı faaliyetlerde bulunmak istiyoruz. Elimizden geldiğince doğduğumuz şehre katkı yapmak istiyoruz. 21 takım katılacak. İnşallah sakatlık olmayan güzel bir turnuva olacak.” dedi.

Piyasaların durumunu değerlendiren Hatiboğlu, “Türkiye İç piyasa olarak ciddi bir zorlu süreçten geçiyor. İnşaat sektörü daralmış durumda. Biz Allah’tan ihracatımızı artırıyoruz. Biz krizi hissediyoruz ama bardağın yarısından fazlası dolu. Pazar çeşitliğini öneriyorum. Kriz geçtikten sonra kolay alışkanlıklarımıza dönmeyi yapmamamız lazım. En kısa vadede ön gördüğümüz S-400’lerin kurulup kurulmayacağı. Kurulursa bunun ABD ambargosu ile karşılanıp karşılanmayacağı. En yakın takip ettiğimiz o. Siyasi istikrar iyi oldu. Kabine değişikliği olur ve bu piyasalarda iyi algılanırsa iyi olur. Hiç bizimizin bu kriz bitti artık her şey çok güzel olacak diyecek durumumuz yok. Biz süre daha devam edeceğiz” dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@