7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Bizi rezil ettiler! "Türk futbolu bitti"

“Türk futbolunda hiçbir şeye inanmayın. Türk futbolu çürümüş ve hiç kimse bunun için bir şey yapmıyor. Şike, yapanların yanına kar kalmış gözüküyor. Oysa bu takımların küme düşürülmesi gerekiyor...” “TFF'nin bu yönde karar almaması halinde UEFA'nın, hem m

Spor 20.03.2014, 12:22
Bizi rezil ettiler!
“Türk futbolunda hiçbir şeye inanmayın. Türk futbolu çürümüş ve hiç kimse bunun için bir şey yapmıyor. Şike, yapanların yanına kar kalmış gözüküyor. Oysa bu takımların küme düşürülmesi gerekiyor...”
 
“TFF'nin bu yönde karar almaması halinde UEFA'nın, hem milli takımlar hem de kulüpler düzeyinde toplu men cezası uygulaması gerekiyor. UEFA'nın 'sıfır tolerans' ilkesi en azından Türkiye'de inandırıcı gözükmüyor.
 
TAM BİR SKANDAL
Türkiye'deki şike süreci, Sporting Intelligence internet sitesinde yayınlanan makale ile başta İngilizler olmak üzere tüm Avrupa'nın gündeminde yer buldu. Başlığı 'Türk futbolunda hiçbir şeye inanmayın, Türk futbolu çürümüş ve hiç kimse bunun için bir şey yapmıyor' olan makalede futbolseverlerin konuyu anlayabilmeleri için örnekleme yapılmış ve "Hayal edin ki; mahkeme Manchester United, Arsenal, Chelsea, Liverpool gibi takımların yönetici ve futbolcularının şikeye karıştığını tespit etmiş ve sanki hiçbir şey olmamış gibi her şey devam ediyor. Bu sizce bir skandal olur muydu? İşte Türkiye'de de durum aynen bu şekilde..." denilmiş...
 
TAKIMLAR DÜŞÜRÜLMELİ 
Şikeyi yapanların yanına şu an itibari ile kâr kaldığının vurgulandığı makalede, "Türkiye'de şikeye karışmış takımların küme düşürülmeleri gerekiyor. TFF'nin bu yönde karar almaması halinde ise UEFA'nın, hem milli takımlar hem de kulüpler düzeyinde toplu men cezası uygulaması gerekiyor. UEFA'nın 'sıfır tolerans' ilkesi en azından Türkiye'de inandırıcı gözükmüyor. Juventus'un düşürülmüş olmasına rağmen Türkiye'de hiçbir takımın düşürülmemesi garip" denildi. 
 
spor.20140320122131.jpg
 

Yorumlar (3)
adil türk 8 yıl önce
Haramiler yurdu.Ye babam ye çal babam çal,üstünü ört gitsin kompoze olsun.
Ahmet Tabakoğlu 8 yıl önce
Şike sürecinin bize kaybettirdiklerinin yanısıra bizim kendi kendimize verdiğimiz zararları da konuşmamız gerekiyor. Neden 3 yıl önce çalınan kupamıza takılı kalıp 2013-14 sezonumuzu çürüttüğünün hesabını İHO'ya sormuyoruz? Seneye işlerin iyi olacağına gerçekten inanan var mı?
Rıdvan Sami Tezel 8 yıl önce
Geleceğin takımını kurup, Dünya şampiyonu olsan ne yazar. Şikeyle alınan haklarını, itibarını geri alamayıp, şamar oğlanı gibi dolaşmaktansa, küme düşelim daha iyi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@