Birdal Öztürk: "Trabzon tesisleşmede altın çağını yaşıyor"

Trabzon Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk'ten önemli açıklamalar...

Spor 22.02.2017, 11:22
Birdal Öztürk: "Trabzon tesisleşmede altın çağını yaşıyor"

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, son 14 yılda yapılan yatırımlarla Trabzon'un tesisleşme bakımından altın çağını yaşadığını ifade etti.
 

Öztürk, Trabzon'un bir spor şehri olduğunu ve insanların burada sportif faaliyetlerde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Kentte, olimpiyatlara sporcu gönderen branşlarda faaliyetler yapıldığını aktaran Öztürk, "Yaklaşık 64 branşın 47'si ilimizde bilfiil yapılıyor. Futbol, hentbol, voleybol, basketbol, judo, masa tenisi gibi alanlarda süper ligde mücadele eden takımlarımız var." dedi

Son 14 yılda hükümetin yatırımlarıyla Trabzon'a çok ciddi spor tesislerinin kazandırıldığını ifade eden Öztürk, "Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, şehrimizin spor hamlelerinde yakın takipçimiz. Yine Sayın Bakanımız Süleyman Soylu tesislerin takipçisi ve talimatları var. Valimiz Yücel Yavuz Bey her zaman yanımızda." diye konuştu. 

Trabzon'a tesis yatırımının süreceğini vurgulayan Öztürk, "Son 14 yılda yapılan yatırımlarla Trabzontesisleşme bakımından altın çağını yaşıyor. Tesisleşmede altın çağımız bitmeyecek, büyüyerek devam edecek." ifadelerini kullandı. 

"LİSANSLI SPORCU SAYISINDA ARTIŞ VAR

Öztürk, spor tesislerini canlı tutmak için federasyonlar ve kurumlarla organizasyon yaptıklarını, tesislerin hem sporcu yetiştirilmesi hem de ildeki gençlerin boş zamanlarını değerlendirmesi açısından önemli olduğunu vurguladı.

Trabzon'un her yıl uluslararası organizasyonlara aday olması gerektiğini belirten Öztürk, şöyle devam etti:

"Trabzon, tarihi konumu, coğrafyası, kültürel yapısı ve ülkemize verdiği sinerji ile önemli organizasyonlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacağını kanıtlamıştır. Trabzon'da tesisleşme nüfusumuzun önünde gidiyor. Futbol sahaları, yüzme havuzları, bireysel antrenman salonları, tenis kortları, spor salonları, olimpik sporcu fabrikası gibi her şey var. Trabzon, Türkiye'de her zaman ilk üçün içinde yerini almıştır. Başarıya alışmış, başarılı olmayı seven ve çalışkan bir toplumdur. Bu nedenle, tesis, sportif faaliyetler ve liglerdeki takım sayısına bakıldığı zaman konumu ve sırası ortadadır. Bu ülkeye başarılı spor adamlarını yetiştirmek, bizim verdiğimiz mücadelenin özüdür. Lisanslı sporcu sayısında ve tesislerin kullanımında ciddi bir artış var." 

Gençlik hizmetleri açısından da önemli faaliyetler yaptıklarını ifade eden Öztürk, gençlik merkezlerinin aktif olarak kullanılması gerektiğini, kültürel ve sosyal açıdan her türlü imkanı sunduklarını kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
murat başkan 4 yıl önce
gençlik hizmetleri varını yoğunu trabzonun doğu yakasına sıkıştırmış. Sayın başkan birde trabzonun batı yakası var nüfusu şu an 120-130 bin olan. İki olimpik havuzu yan yana koyarken hiçmi düşünmediniz söğütlü - yıldızlı akçaabat bölgesinede bir havuz koysak diye...
salih 4 yıl önce
Olimpik havuz çatı proje hatası nedeniyle hizmet vermiyor. Ne zaman açılacağı da meçhul.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@