Bir tepki de İbrahim Usta'dan

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski  yönetim kurulu üyesi  İbrahim Usta, “EURO 2016 Avrupa Şampiyonasının yapılacağı 8 il içinde Trabzon mutlaka olmalıydı” dedi.TRABZON'A BÜYÜK YANLIŞ YAPILDIUsta, haber61.nete yaptığı açıklamada son  zamanlarda Trabzons

Bir tepki de İbrahim Usta'dan

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski  yönetim kurulu üyesi  İbrahim Usta, “EURO 2016 Avrupa Şampiyonasının yapılacağı 8 il içinde Trabzon mutlaka olmalıydı” dedi.

TRABZON'A BÜYÜK YANLIŞ YAPILDI

Usta, haber61.nete yaptığı açıklamada son  zamanlarda Trabzonspor müsabakalarında hakem hatalarının çokça yapıldığını belirterek, “Trabzonspor maçlarını dikkat edersek, hakem hataları  bordo mavili takım aleyhine sıkça yapılmaya başlandı. Türkiye'ki illerde ne yetişir, neler yapılır diye harita çizilecek olursa, Trabzon futbol şehri olarak geçer. Trabzon'u bu illerin dışında tutmak son derece yanlış, hangi şartlarda olursa olsun, Trabzon bu illerin arasına alınmalıydı” dedi.

TRABZON DIŞLANIYOR MU KAMUOYU ÇOK İYİ GÖRÜYOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Trabzon dışlanıyor mı dışlanmıyor mu bunun kararını kamuoyunun çok iyi bir şekilde verdiğini ifade eden Usta, “Trabzon etkinliklerin yapılacağı bu iller arasında mutlaka ve mutlaka yer almalıydı, Trabzon'a çok büyük bir yanlış yapıldı” dedi.

KAYSERİ VAR DA TRABZON NEDEN YOK

TFF üyesi Süleyman Atal'ın dün haber61.nete yaptığı açıklamada TFF'nin aradığı kriterler arasında 30 bin kişilik stadın arandığının hatırlatılması üzerine Usta, haber61.net'e şunları söyledi:

“Kayseri'de 30 bin kişilik stat var ama derbi maçlarında tribünlerde 5 bin kişiyi zor dolduruyor, Trabzon'da Trabzonspor şampiyonluğa oynamadığı dönemlerde bile Avni Aker'in tribünleri doluyor, o zaman sorulmaz mı  Kayseri var da Trabzon neden yok.. Burada futbola karşı ilgi önemlidir. O zaman futbol alakası ilgilenmeyen illere bu büyük statları niye yapıyorsun. Öncelikle bu işe daha çok gönül veren ve ilgilenen şehirlere yapılmalıydı. Bunların başında da Trabzon gelmeliydi. Kesinlikle Trabzon bunun içinde olmalıydı” diye konuştu.

ULUSOY DÖNEMİNDE BÖYLE KARAR ÇIKMAZDI

Haluk Ulusoy başkanlığında böyle bir karar çıksaydı tepkiniz ne olurdu sorusu üstüne Usta, haber61.net'e yaptığı açıklamada Ulusoy, döneminde kesinlikle böyle bir karar çıkmazdı, böyle bir kararın çıkması kesinlikle mümkün değil. Böyle bir kararı kesinlikle çıkartmazdık. Trabzon bu işin içinde mutlaka olurdu” dedi.

KİM NE EKERSE ONU BİÇER

Trabzon'un insanının tepkisini de normal bulduğunu kaydeden Usta, Trabzon'un bu anlamdaki sağduyusunu takip ediyorum. Zannediyorum, Trabzon'u ve Trabzonsporu bu şekil dışlayanlar bunun karşılığını alırlar. Herkes yaptığınız karşılığını mutlaka bir gün alacaktır, ne ekersen onu biçersin” diye konuştu.

Selahattin Aydınlı / haber61.net

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler