Bir maçta 18 gol attı

Yalova bir ilke ev sahipliği yaptı. Bugüne kadar bir maçta, bir futbolcu tarafından atılan en çok gol sayısı 16 golle Mavikent Belediyesporlu futbolcu Murat Doğan'a aitti. Bu futbolcu yaklaşık 1 yıldır elinde tuttuğu bu rekoru Yalovalı genç oyuncu Fatih B

Spor 05.01.2009, 16:54
Bir maçta 18 gol attı
Yalova bir ilke ev sahipliği yaptı. Bugüne kadar bir maçta, bir futbolcu tarafından atılan en çok gol sayısı 16 golle Mavikent Belediyesporlu futbolcu Murat Doğan'a aitti. Bu futbolcu yaklaşık 1 yıldır elinde tuttuğu bu rekoru Yalovalı genç oyuncu Fatih Bektaş'a kaptırdı.

Yalova'da, 2. Amatör Genç Ligi'nde İdmanocağı ile Fıstıklı Gençlikspor arasında oynanan karşılaşmada adeta gol sağnağı ve bir rekor yaşandı. İdmanocağı forması ile sahaya çıkan Murat Bektaş isimli futbolcu, karşılaşmanın ilk yarısında rakip kaleye 8 gol attı. Adeta şoke olan Fıstıklı Gençlikspor'lu oyuncular, ikinci yarıda da Fatih Bektaş'ı durduramadı. Adeta gol olup rakip kaleye yağan Bektaş, ikinci yarıda ise 10 gol attı.

Toplam bir maçta 18 gol atan Fatih bu sayıyla 2007 yılında Mavikent Belediyespor forması ile attığı 16 golle Guinness Rekorlar Kitabına giren Murat Doğan'ı da tahtından etti. Takım yöneticisi Faik Aydın, rekorun tescili için Guinness Türkiye yetkililerine başvuracaklarını söyledi. Öte yandan 33-1 gibi bir skorla biten karşılaşma Türkiye'nin en fazla gol atılan karşılaşmaları arasına girmeyi başardı.

Yorumlar (1)
L.şahin 12 yıl önce
Rezaletten başka bir şey değil bu iş. 33-1 maç mı biter ya. böyle bir kaç skor daha duymuştum ama böyle maçları futbol maçı olarak görmüyorum. Bizim halısaha maçları bile daha zevkli geçiyor. neyse sonuçta çocuk olağanüstü ! bir başarı gösterip 18 gol atmış ve guiness rekorlar kitabına girmeye adaymış tebrik ederim. bu futbolcu bu hızla devam ederse pelenin, romario nun attığı gollere 3-4 sezonda yetişir ve dünyanın en çok dol atan futbolcusu olur. heyt be geleceğin golcüleri geliyorda haberimiz yok :)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@