Bilgin'le eskrim atılım yaptı

Başkanlığını Trabzonspor eski yöneticilerinden Müminhan Bilgin'in yaptığı Türkiye Eskrim Federasyonu, tüm spor federasyonlarına örnek olacak bir hamle yaparak 3 yıl içerisinde Trabzon'un da aralarında bulunduğu 15'e yakın ilde eskrimin yaygınlaştırılmasın

Bilgin'le eskrim atılım yaptı
Başkanlığını Trabzonspor eski yöneticilerinden Müminhan Bilgin'in yaptığı Türkiye Eskrim Federasyonu, tüm spor federasyonlarına örnek olacak bir hamle yaparak 3 yıl içerisinde Trabzon'un da aralarında bulunduğu 15'e yakın ilde eskrimin yaygınlaştırılmasını sağladı.

Tunceli, Van, Erzurum gibi Doğu Anadolu illeri, Şırnak, Gaziantep, Adıyaman gibi Güneydoğu illerinin yanı sıra, Trabzon, Zonguldak, Bolu, Samsun gibi Karadeniz illeri de son üç yıl içerisinde eskrim faaliyetlerinin başlatıldığı iller. 1923 yılında kurulan ve 2007 yılına kadar sadece 13 ilde faaliyet gösteren Türk eskrimi, Müminhan Bilgin'in görevde olduğu 3 yıllık dönemde 17 ilin katılımıyla 30 ilde eskrim faaliyetini yapmaya başladı.

Federasyon Başkanı Müminhan Bilgin, Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nün en önemli projeleri arasında olan sporun doğu illerine yayılması projesinde en hızlı adımları Eskrim Federasyonu'nun attığını dile getirerek, “Çok özverili bir şekilde çalışarak doğu illerimize de eskrimi götürdük. Oralardan çok başarılı sporcularımız çıkıyor. Trabzon'dan çıkan genç sporcularımız bu potansiyele en güzel örnektir. Amacımız, biz görevdeyken ülkemizin her köşesine eskrimi taşımak. İnşallah muvaffak oluruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler